Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 23-11-2007, 10:06     #61
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Originally posted by CTouAH+Nov 22 2007, 10:35 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (CTouAH @ Nov 22 2007, 10:35 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-CTouAH@Nov 22 2007, 06:13 PM
Може ли да ми кажете каква е цената на Scratch bc в Б-я?
Не можах да разбера кое му е смешното
Ако съм задал нещо тъп въпрос ми отговрете просто или въобще не ми отговаряйте...
Търсих из сайтовете но не видях какво да направя... [/b][/quote]
Ами иди в СЛС и виж. Освен това, ако си направиш сметката по моят отговор, ще получиш приблизителната цена.
Стари 23-11-2007, 13:59     #62
big_air
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2004
Начално

Цитат:
Originally posted by Ники+Nov 22 2007, 05:15 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Ники @ Nov 22 2007, 05:15 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'><!--QuoteBegin-CTouAH@Nov 22 2007, 05:13 PM
Може ли да ми кажете каква е цената на Scratch bc в Б-я?
Към 100-тина кила телешко
Мите, не им обръщай внимание....те са кривоверни [/b][/quote]
Ники ти голямо стадо си събрал значи. Ако то трябват овчари да ги извеждаш на паша аз и брат ми сме насреща да поемем коледната смяна
Стари 23-11-2007, 14:15     #63
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Аз имам към 500 глави едър рогат и драскащ добитък....ще трябват поне 3-ма телчари(драскачи)
Стари 11-01-2017, 10:43     #64
detyo
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

Здравейте,
Имам нужда от съвет за монтажа на автоматите, понеже съм сравнително начинаещ и не мога да преценя дали ще има промяна в усещането ми върху ските ако променя монтажа.
Преди 2-3 години реших да си купя ски за пантене и да се уча да карам извънпистово, като до момента бях карал по 3-4 пъти няколко сезона на писта, като и там също бих се определил като сравнително начинаещ.
Купих си ски Trab Stelvio и точкови автомати, монтирани в центъра на ската. Обикновено правя малки преходи до някъде, да речем Черни връх и после се спускам наобратно, като се опитвам да карам извън пътеките. Забелязах, че много често като се спускам натискам на петите и това ме изморява значително, чудя се дали това е просто липса на умения и лоша техника и дали ще усетя някакво подобрение ако преместя малко автоматите назад?

Ще се радвам ако някой може да ме посъветва, поздрави!
detyo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2017, 11:01     #65
i.slavchev
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdetyo Разгледай мнение
Здравейте,
Имам нужда от съвет за монтажа на автоматите, понеже съм сравнително начинаещ и не мога да преценя дали ще има промяна в усещането ми върху ските ако променя монтажа.
Преди 2-3 години реших да си купя ски за пантене и да се уча да карам извънпистово, като до момента бях карал по 3-4 пъти няколко сезона на писта, като и там също бих се определил като сравнително начинаещ.
Купих си ски Trab Stelvio и точкови автомати, монтирани в центъра на ската. Обикновено правя малки преходи до някъде, да речем Черни връх и после се спускам наобратно, като се опитвам да карам извън пътеките. Забелязах, че много често като се спускам натискам на петите и това ме изморява значително, чудя се дали това е просто липса на умения и лоша техника и дали ще усетя някакво подобрение ако преместя малко автоматите назад?

Ще се радвам ако някой може да ме посъветва, поздрави!
Ако автоматите ти са в препоръчания за монтаж център, най - вероятно си е в теб проблема. Ако си карал няколко сезона по 3-4 пъти на писта - още по-вероятно да е в теб проблема.
Вземи си ски учител за ден-два поне или някой който знае какво прави да ти каже какво ти правиш не както трябва на писта.
i.slavchev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2017, 12:10     #66
detyo
Junior Member

Начално

Благодаря, но на мен по-скоро проблема ми е извън писта. На писта, като изключим, че ските ми се струват леки, в сравнение с тези под наем, с които съм карал, не бих казал че имам същия проблем, освен това аз нямам за цел да се уча да карам по писта - знам че това би било полезно, но просто нямам време - предпочитам свободното време с което разполагам да го прекарам в планината, извън писти. Ако все пак препоръчвате ски уроци на писта, вместо извън - ще предприема мерки
Стари 11-01-2017, 12:48     #67
kalintry
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Начално

Скиор се става на писта.

20.11.16/.. . .. .17=12/35+27420;19.12.15/17.04.16 =11/25+20 620;03.01.15/14.05.15=17/33+23000; 11.12.13/11.05.14=8/29; 08.12.12/08.05.13 = 2/23; 10.12.11/17.06.12 = 7/30; 12.12.10/18.05.11 =10/>30
kalintry Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2017, 12:49     #68
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Цитат:
Ако все пак препоръчвате ски уроци на писта, вместо извън - ще предприема мерки
Да, вземи мерки
Стари 11-01-2017, 14:24     #69
Demetrii
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Demetrii
Начално

Центъра на ската или там където има чертичка
Ако е в средата и юнашките мерки няма да ти помогнат.

Така или иначе 3-4 пъти на сезон все едно не си карал ски, така че...
Demetrii Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2017, 14:48     #70
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Благодаря, но на мен по-скоро проблема ми е извън писта. На писта, като изключим, че ските ми се струват леки, в сравнение с тези под наем, с които съм карал, не бих казал че имам същия проблем, освен това аз нямам за цел да се уча да карам по писта - знам че това би било полезно, но просто нямам време - предпочитам свободното време с което разполагам да го прекарам в планината, извън писти. Ако все пак препоръчвате ски уроци на писта, вместо извън - ще предприема мерки
Явно имаш проблем с техниката на каране а това се отработва най-бързо и лесно на писта. При това проблемът ти е често срещан - извън пистата инстинктивно сядаш назад за да не би да заровиш върховете на ските - така, че инструктор или приятел с повече опит може много да ти помогне. На обработена писта го нямаш този проблем защото можеш да натиснеш колкото си искаш напред и ако си свикнал да завиваш със здраво натискане на езиците на обувките това обяснява нещата. Пробвай на писта това което правиш извън - сядаш здраво „на задната седалка“ и правиш едно спускане, но държиш тежестта назад колкото и да ти е тегаво. Ще ти се стори, че караш съвсем други ски. Следващото спускане го правиш пак с тежест назад, но по-малко, после още по-малко и така докато усетиш как ти се променя усещането за ските и да намериш положението в което тежестта ти е сравнително равномерно разпределена и завиваш без да пренасяш много тежестта напред-назад. Като го отработиш това на писта излизаш извън нея и се опитваш да запазиш същата позиция. Ако трябва си крещиш на глас „Не сядай назад!“

Докато не си оправиш баланса няма смисъл да пробваш различен монтаж на автоматите. Може изобщо да не усетиш разлика от +/- 2см а може и да прецакаш нещата включително да ти стане по-тегаво пантенето.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2017, 14:56     #71
roe
roe

Дата на присъединяване: Jul 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на roe
Начално

За център на тежеста ни учиха да се спускаме само със стегнат ремък на обувките и щтраймерите откопчани. След 2 пускания соиш точно където трябва на ските и в обувките, но по-внимателно че стават контузии.
Стари 11-01-2017, 15:13     #72
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отDemetrii Разгледай мнение
Центъра на ската или там където има чертичка
Ако е в средата и юнашките мерки няма да ти помогнат.

Така или иначе 3-4 пъти на сезон все едно не си карал ски, така че...
Не е лоша идея да се премери с ролетка дали чертичката е там където трябва, че понякога има грешки
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2017, 15:24     #73
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbanzai Разгледай мнение
Не е лоша идея да се премери с ролетка дали чертичката е там където трябва, че понякога има грешки
Или някой, който може да кара прилично да тества ските и да си каже мнението.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2017, 15:39     #74
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отroe Разгледай мнение
За център на тежеста ни учиха да се спускаме само със стегнат ремък на обувките и щтраймерите откопчани. След 2 пускания соиш точно където трябва на ските и в обувките, но по-внимателно че стават контузии.
Моето предложение е алпийски завои с телемарк автомати и обувки откопчани в режим „ходене“. И най-малкият опит да натиснеш напред води до „човка“. В първия момент си мислиш, че е невъзможно, но става и още как.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2017, 15:40     #75
vixren
junior

Дата на присъединяване: Feb 2011
Начално

Trab правят леки ски за бягащи нагоре, Stelvio-то e 84 и не е мислено за извън писта когато е дълбоко...
vixren Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2017, 17:14     #76
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkalintry Разгледай мнение
Скиор се става на писта.

И не за по 3-4 пъти каране на сезон. А поне 2-3 години. Сори, ама както не се става добър плувец в морето на вълнение, а в басейн, така и не се става скиор извън пистата.
Стари 11-01-2017, 18:17     #77
detyo
Junior Member

Начално

Благодаря за отговорите, това за тренировките на писта го разбрах и ще постарая да намеря време за уроци. Но все пак е добре съм със ски, които са подходящи за моите умения (или липса на такива). Изглежда съм ви подвел и може би ските са монтирани назад от центъра. Сега направих измерване - на дължина са 178 см, ако се пренебрегне извивката отпред са 176, и центъра би трябвало да се пада на около 88 см, но маркировката за център се пада на около 100 см от предната част на ските, и точно там идва и центъра на обувката:
https://goo.gl/photos/z3bC7Yaq1Uky6AYa7

Това означава ли, че монтажът е правилен? Относно модела - ските тежат около килограм и половина всяка, без автоматите. Като дължина почти колкото мен (аз съм 183), според вас подходящи ли са за начинаещ като мен?
Стари 11-01-2017, 18:27     #78
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Вземи си свестни пистови обувки. После си вземи пистови ски. Вземи си учител. Научи се да караш ски на писта. След това всичко останало.
С тия джапанки, които си снимал и ски няма да се научиш. Остави си ги за разходки в гората.
Стари 11-01-2017, 21:38     #79
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Ските не са нито толкова меки, нито толкова леки, нито широки за да се карат на писта (на нашите писти). Т.е. стават. Обувките са към 110 твърдост и също стават. Да не са пистови ски, но да започнеш стават. Ако искаш да се научиш сериозно да караш много добре - както ти е казал Ники....
Стари 12-01-2017, 08:04     #80
detyo
Junior Member

Начално

Добре, благодаря на всички за съветите!
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 16:53.