Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 29-05-2017, 20:03     #2321
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Бе не е важно ти да усетиш
Стари 30-05-2017, 11:37     #2322
bozo
Member

Дата на присъединяване: Oct 2007
Начално

Педи 35 дни оперирах предна кръстна връзка със спинална упойка в Св. София. Ако имаш късмет да е на смяна този, който ми постави на мен иглата, няма да имаш никакви проблеми мен самото студено памуче, с което ме почисти ме стресна повече от самото пробождане (Но защото не каза, че ще маже и се стреснах от студа)

И както ти казаха, не ставаш после до вечерта и се пие много вода, като преди това никаква, защото не си усещаш слабините под упойка и може да се изпуснеш. И на рехабилитация съм при тях от ден 1 и съм доволен. Докторът който ме оперира също ме видя вчера и е доволен от прогреса ми.

Успех и на теб!
bozo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-05-2017, 18:18     #2323
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Аз за това предпочитам пълна упойка. Спиш си, после се събуждаш, ходиш си до кенефа, не се размотаваш с разни катетери и други торби.
До сега 2 операции са ми првили и то все с пълна упойка. Една на носа, че беше станал на буквата Г след едно меле и една друга.
А и ахилеса, ама там беше с няква странна упойка в задника. и в слабините и се обезчувстви само единия крак...
То хубаво Ники ама упойката и тя действа много различно на различните хора. Аз да чукна на дърво само веднъж минах през пълна упойка също заради нос, не счупен ама това са подробонсти. Като се събудих първите 20 мин. бях напълно свеж и исках да ставам и да си ходя и добре, че не ме пуснаха. Следващите два дни бях като с много тежък махмурлък, който настоятелно се засилваше първите 24 часа, НО без никакво главоболие, което очевидно учуди персонала на клиниката щото постоянно ми предлагаха Аулин и още нещо дето не го помня а аз отказвах. Обаче пък едвам си вдигах главата от възглавницата. Та ако някой път ми се наложи да избирам между пълна и местна май ще предпочета местна упойка. Ама това си е моята глава. За друг не знам. Хум хау дето се вика.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-05-2017, 08:09     #2324
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

При мен имаше обратен ефект. Все едно бях на много силни стимуланти. Ако в болницата имаха овощна градина и ми бяха дали една лопата, цялата щях да я прекопая, засея и оплевя...и това часове. Чак като я изхвърлих, се смазах. Ама то от толкоз енергия...размествах легла в стаята, подреждах, обикалях, играх форми, ритах, седях едно 20 мин на мъжки шпагат в коридора и сестрите ме гледаха вюбено. Едната даже ми предложи после още...... абе една 6 часова тренировка направих.
Стари 31-05-2017, 19:43     #2325
iliana
Junior Member

Дата на присъединяване: May 2017
Начално

Здравейте !На сина ми му предстой операция на коляното .Направихме ЯМР но мненията са различни /Този който го разчете каза 4астично разкъсани предни кръстни връзки и здрави менискуси .Лекарят който ще го оперира каза че менискуса му е разкъсан но за кръстните връзки не може да каже с точност -когато отвори коляното тогава ще прецени какво да се прави по-нататък И ако е частично разкъсана връзката няма да я пипа.Въпроса ми е такъв -частично разкъсаните кръстни връзки трябвали да се оперират или да се остави така ,те връзките възстановяват ли се от само себе си (извинявам се за невежеството)И бихте ли ми препоръчали добър рехабилитатор във Варна -операцията ще е правим при д-р Михов .Ще съм ви благодарна ако споделите мнение .
iliana Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-06-2017, 22:02     #2326
skiale
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2017
Начално

Цитат:
Лекарят който ще го оперира каза че менискуса му е разкъсан но за кръстните връзки не може да каже с точност -когато отвори коляното тогава ще прецени какво да се прави по-нататък

Цитат:
И ако е частично разкъсана връзката няма да я пипа.

връзките възстановяват ли се от само себе си? НЕ

операцията ще е правим при д-р Михов
skiale Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-06-2017, 23:15     #2327
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отiliana Разгледай мнение
Въпроса ми е такъв -частично разкъсаните кръстни връзки трябвали да се оперират или да се остави така ,те връзките възстановяват ли се от само себе си (извинявам се за невежеството).
Единственият добър отговор на тези въпроси е: Зависи.

Зависи какво е разкъсването и колко добре се справя организма на човека с това а всички хора са различни. Представете си връзките като въжета или дебели конци с много нишки. Ако са прекъснати напълно като срязани с ножица организмът няма как да ги възстанови. Ако има скъсани една-две нишки може би има шанс останалите да се заздравят с времето така, че като цяло връзката да е достатъчно здрава, но само донякъде и само може би. Оттам идва и условността в това, което е казал докторът. Като отвори коляното ще прецени. Без да го познавам по принцип се доверявам повече на такива лекари отколкото на тези, които обещават, че ще направят чудеса.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-06-2017, 21:36     #2328
allexiya
Junior Member

Дата на присъединяване: May 2017
Начално

Благодаря ви много за мненията, нищо че преминаха в малко друга посока, хаха. Не мога да повярвам, че вече съм вкъщи след дългата седмица в болницата. Операцията мина (още не мога да повярвам, че най-накрая се подложих ) , успешно разбира се, големи мъки са, ноо ще стискам зъби. Адмирации за екипа, който ме оперира, главно д-р Драмов и д-р Вулджев, за анестезиолога също, дори не разбрах кога ми би упойката, страхотно отношение и внимание от кинезитерапевтите, сестрите и санитарите, абе целия персонал бяха чудесни, страхотен подход, базици и т.н. Надявам се да не се налага, но ако на някого по лоши обстоятелства му се налага оперативна интервенция да се обърне към МБАЛ "Света София".
allexiya Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 01:59.