Кафето на БАССЕС

Кафето на БАССЕС (https://www.befsa.com/forum/index.php)
-   Екипировка - Дискусии (https://www.befsa.com/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Някой да ползва Diel ? Доволни ли сте ? (https://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=1068)

headsprung 03-08-2006 11:20

интересно ми е дали сте доволни от тази марка , дали някой носи и възраженията .... мерси

korlitz 03-08-2006 11:37

Цитат:

Originally posted by headsprung@Aug 3 2006, 10:20 AM
интересно ми е дали сте доволни от тази марка , дали някой носи и възраженията .... мерси
това сме го дъвкали 100 пъти поне.

аз карам с яке диел, не е толкова зле, че да го сменя веднага - ще си го износя ... но следващо няма да си купя.

за 250 лв по-добре иди си купи Транго от Стената.

danvan 03-08-2006 11:39

Единственото лошо е цената - аз имам яке и клин на диел, жена ми съсщо и не са лоши, дишащи материи, топлят добре.
Но всичко го взехме с дебнене на разни сезонни намалени и пак си е скъпо. За същите пари може и по добро да вземеш.

П.С. Баща ми също си взе клин на диел и е доволен ...

Capelle 03-08-2006 11:41

Никога вече Diel... Както казва korlitz - не е толкова зле... Но за тия пари
можеш да си вземеш много по-добър екип...
Слава Богу аз не съм дал и една стотинка за моя та не ме е толко яд...

korlitz 03-08-2006 11:43

Цитат:

Originally posted by danvan@Aug 3 2006, 10:39 AM
Единственото лошо е цената - аз имам яке и клин на диел, жена ми съсщо и не са лоши, дишащи материи, топлят добре.
Но всичко го взехме с дебнене на разни сезонни намалени и пак си е скъпо. За същите пари може и по добро да вземеш.

П.С. Баща ми също си взе клин на диел и е доволен ...

а теглото? ... на килограм са много евтини ... нейде към 100 лв на килограм ... срещу 500 лв на килограм за Транго ;)

а кройката?

и платовете са им гадни, а и за чий са набутали 2 кила Тинсулейт все едно тука всеки ден е -30 ... може би за да видиш че не дишат достатъчно март и април.

danvan 03-08-2006 11:48

кои се е набутал - набутал се е....

Следващия път ще си взема фишер за 60 лв като на Ники , пак толкова "диша" или съвсем малко по зле ;)

korlitz 03-08-2006 11:55

за да не изглежда че се караме и пича пак без препоръка да си остане ...

аз директно казвам:

термо бельо Хана, Транго - 40-60 лв
полар (от пазара е ок) - 15 лв
Яке Транго (примерно) - 260 лв

термо бельото и полара така или иначе си трябват .. така че.

Mitko 03-08-2006 12:09

тази тема вярно много сме я дъвкали вече, headsprung търси в архивите и ще намериш мног оинформация...
Аз от две години карам с долнище на Диел, пише, че е 10 000 мм дишащ и 10 000 водоустойчив, и му вярвам.. последно го тествах зимата на едни кораби с Северно море ( там къв студ и колко мокро беше представяте си), бях си и сух и не ми беше студено, така че вършат си работата :).. Обаче, по-добре си вземи някое яке не-диел със доказани показатели и материи, дишащо и водоустойчиво.. и термо бельото и полара са си важни.. Корлитз съмнявам се , че полара от 15 лева на пазара е много добра инвестиция..

korlitz 03-08-2006 12:13

Цитат:

Originally posted by Mitko@Aug 3 2006, 11:09 AM
тази тема вярно много сме я дъвкали вече, headsprung търси в архивите и ще намериш мног оинформация...
Аз от две години карам с долнище на Диел, пише, че е 10 000 мм дишащ и 10 000 водоустойчив, и му вярвам.. последно го тествах зимата на едни кораби с Северно море ( там къв студ и колко мокро беше представяте си), бях си и сух и не ми беше студено, така че вършат си работата :).. Обаче, по-добре си вземи някое яке не-диел със доказани показатели и материи, дишащо и водоустойчиво.. и термо бельото и полара са си важни.. Корлитз съмнявам се , че полара от 15 лева на пазара е много добра инвестиция..

полара е един доста прост и евтин плат. аз лично ползвам полар Ников, за 15 лв от Билла.

е вярно, че ако е Дъ Норт фейс с виндстопер ще е по-добре, ама е 100+

Velio 03-08-2006 12:18

Ако сега (лятото) се обиколят магазините може да се намерят много добри неща на много добри цени. С пъти по-добри от Диел. :)

Къртач 03-08-2006 12:30

ДИЕЛ - твърдо нЙе :noway:

headsprung 03-08-2006 13:14

абе и аз съм засега с диел и искам да кажа че съм много доволен (може би оти не съм носил друго :) ) ама неам проблеми долнището го обувам напрао само гащите си остаам и не ми е било студено а горнището си зех пак от диел некфо тънко дето е термо и ми върши супер работа шото е тънко и не ми е студено a а отгоре яке :)
сори тогава за спама , незнаех дали сте го обсъждали и не ми се ровеше честно казано :)

Velio 03-08-2006 13:40

Цитат:

Originally posted by headsprung@Aug 3 2006, 12:14 PM
и не ми се ровеше честно казано :)
Е тва вече е друг въпрос :noway:
А иначе - щом си си доволен си ги носи още. Стига да не са скъсани, ще си изкараш още някой сезон

Ники 03-08-2006 13:48

Нивга вече ДИЕЛ! По-добре ФИШЕР от Илиянци за 60 лв! Тествано! И двете пропускат еднакво, и двете не дишат еднакво! Даже в същност Фишера се държи доста по-добре! А и диел-а тежи тон тухли...еле пък като попие вода! :noway:
Макар, че тази година пак ще съм с него...май :(

headsprung 03-08-2006 13:59

Верно си е малко тежичко ,веднъж карах на банско на дъжд... правиш 1 спускане и след тва седиш 2 часа в хижата да изсъхне и така :)
тогава кой от кфо е доволен ? я си кажете :)

Ники 03-08-2006 14:09

Цитат:

Originally posted by headsprung@Aug 3 2006, 12:59 PM
Верно си е малко тежичко ,веднъж карах на банско на дъжд... правиш 1 спускане и след тва седиш 2 часа в хижата да изсъхне и така :)

Ако и яке избираш, като ски.....по-добре спри още сега, щот имам прилив на простотия и незнам на къде ще избие :D :baby:
Мини през Илиянци....там са представени всички известни световни марки....

danvan 03-08-2006 14:12

Цитат:

Originally posted by headsprung@Aug 3 2006, 01:59 PM

стига пита по 5 пъти едно и също - корлиц ти даде добра примерна комбинация!
Тук можем да споделим опит, но не и да ти кажем дефинитивно - купи си това или онова - ти сам трябва да решиш!

Ники 03-08-2006 14:14

Цитат:

Originally posted by danvan+Aug 3 2006, 01:12 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (danvan @ Aug 3 2006, 01:12 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-headsprung@Aug 3 2006, 01:59 PM

стига пита по 5 пъти едно и също - корлиц ти даде добра примерна комбинация!
Тук можем да споделим опит, но не и да ти кажем дефинитивно - купи си това или онова - ти сам трябва да решиш! [/b][/quote]
Ти и да му кажеш, само ще го объркаш... :readbook2:

freeride 03-08-2006 14:15

Цитат:

Originally posted by headsprung@Aug 3 2006, 01:59 PM

а сега правилното изписване:

ВЯрно си е малко тежичко, веднъж карах на Банско на дъжд... правиш 1 спускане и след тОва седиш 2 часа в хижата да изсъхне и така :)
тогава кой от кАКВо е доволен. ? Я си кажете :)

Ники 03-08-2006 14:18

Цитат:

Originally posted by freeride+Aug 3 2006, 01:15 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (freeride @ Aug 3 2006, 01:15 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-headsprung@Aug 3 2006, 01:59 PM

а сега правилното изписване:

ВЯрно си е малко тежичко, веднъж карах на Банско на дъжд... правиш 1 спускане и след тОва седиш 2 часа в хижата да изсъхне и така :)
тогава кой от кАКВо е доволен. ? Я си кажете :) [/b][/quote]
Това е защото одавна не е посещавал сайта
www.oburkan.com

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 18:36.