Кафето на БАССЕС

Кафето на БАССЕС (https://www.befsa.com/forum/index.php)
-   Екипировка - Дискусии (https://www.befsa.com/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Mounting-a на автомати в sport-conrad :((( (https://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=9004)

Sanichka 21-05-2013 22:39

що просто не видиш как се измъкват?

Цитат:

Първоначално изпратено отbig_air (Мнение 128728)
Добре, що просто не им ги върнеш?

big_air 21-05-2013 22:41

Oт това да ти върнат парите няма как да се измъкнат...

Sanichka 21-05-2013 22:42

поисках refund

Цитат:

Първоначално изпратено отbig_air (Мнение 128730)
Oт това да ти върнат парите няма как да се измъкнат...

geleto 21-05-2013 23:06

По мой личен опит при кореспонденция с customer service (не конкретно sport-conrad) - четат през ред само първите 2-3 изречения. Затова им се пише максимално кратко и като за идиоти, повтаря се докато не вдянат. Емоциите са излишни.

dimitard 21-05-2013 23:10

Не, че нещо - ама като ти чета мейла?!? :sho::sho::sho:

ОК, купила си си ски от тях, станала е някаква грешка с монтажа - случва се. Драсни им там един е-мейл - кажи това ми е проблема, може ли да се оправи - 2-3 реда. Ще ги сменят това е ясно. Ти си им написала един ферман - първо почваш с някаква история за някакъв Atomic и после няма спирка "skies are ruined", "I am very unhappy", "decided not to use your mounting service and good for me", "skis was mounted so unprofessional i cant even believe a human being can do such a thing to such cool skis....seriously...a handicapped squirrel can do better than this"...."so you can see how ugly this is...i would fire the person who mounted them right away, as this is embarrassing, causes double losses to your company and its a crime to these K2 skis" :lool::lool::lool:

То вярно че си им клиент, ама чак така да им говориш, не вярвам и refund-a да мине без проблеми.....

big_air 21-05-2013 23:16

"The K2 SchizoFrantic inserts allow for super-fast mounting of the new K2/marker Griffon SchizoFrantic binding system without the need for drilling. Additionally, the increased surface area of the insert rings provides 67% the pullout strength of standard binding screws" http://www.evo.com/outlet/skis/k2-revival.aspx

Декем верно са с криви инсерти тея ски. Баси, колко недоглеждане е имало по пътя им. Ако сета го има още и ти се рискува, ще ти го сменят. За тая цена аз бих се пробвал 2ри път...

Sanichka 21-05-2013 23:18

по цял ден работя с кретени като мен, държанието ми е умишлено, драмата също...това действа...има нещо наречено CB - или на кратко чарджбек (chargeback) ще ми коства 20 минути от без това заетия график

Цитат:

Първоначално изпратено отdimitard (Мнение 128738)
Не, че нещо - ама като ти чета мейла?!? :sho::sho::sho:

ОК, купила си си ски от тях, станала е някаква грешка с монтажа - случва се. Драсни им там един е-мейл - кажи това ми е проблема, може ли да се оправи - 2-3 реда. Ще ги сменят това е ясно. Ти си им написала един ферман - първо почваш с някаква история за някакъв Atomic и после няма спирка "skies are ruined", "I am very unhappy", "decided not to use your mounting service and good for me", "skis was mounted so unprofessional i cant even believe a human being can do such a thing to such cool skis....seriously...a handicapped squirrel can do better than this"...."so you can see how ugly this is...i would fire the person who mounted them right away, as this is embarrassing, causes double losses to your company and its a crime to these K2 skis" :lool::lool::lool:

То вярно че си им клиент, ама чак така да им говориш, не вярвам и refund-a да мине без проблеми.....

dimitard 21-05-2013 23:24

Незнам за chargeback, ама обра GNAR точките за най-як мейл до customer support на тема ски.....ако f2f беше още в района щеше да го пусне в TGR затова съм сигурен....:lool:

Sanichka 21-05-2013 23:33

абе скандално е ... само аз си знам през какво съм минала да "имам" тия ски...

Цитат:

Първоначално изпратено отdimitard (Мнение 128744)
Незнам за chargeback, ама обра GNAR точките за най-як мейл до customer support на тема ски.....ако f2f беше още в района щеше да го пусне в TGR затова съм сигурен....:lool:

dimitard 21-05-2013 23:40

Ми тогаз си легни сега кротко, и утре сутрин следвай съвета на geleto - напиши им спокойно - само 2 реда със само 1 снимка какъв е проблема и ще имаш нови ски. Това за катериците инвалиди, уволненията и престъпленията срещу ските просто го пропусни. :popcorn1:

Sanichka 21-05-2013 23:45

Паркирай хубавата кола на тъмно и се радвай, че съм ти доволен клиент...:lol:

Цитат:

Първоначално изпратено отdimitard (Мнение 128746)
Ми тогаз си легни сега кротко, и утре сутрин следвай съвета на geleto - напиши им спокойно - само 2 реда със само 1 снимка какъв е проблема и ще имаш нови ски. Това за катериците инвалиди, уволненията и престъпленията срещу ските просто го пропусни. :popcorn1:

Mitko 21-05-2013 23:55

handicapped squirrel :lol::lol::lol: . Вземи им прати тази снимка с 7 мм отклонение и си спести тези забавни епитети , туко виж ти решили проблема...

veno 21-05-2013 23:56

От цялото излияние никой не е прочел най-важното:

So besides my angry email THE MAIN PROBLEM is: the bindings are not mounted properly!!! You can see the binding is not centered at all (look the side cuts). Both skis are ruined.

Те си мислят че се оплакваш че не са ги монтирали на друго място от указания център. Моя съвет е да им пратиш снимки в които с пейнт си нарисувала(обозначила) точно какъв е проблема и както ти казаха с 2 изречения. Боли ги фара от кастъмър съпорта, колко тежко си преживяла съсипването на хубавите ски, те и затова не са прочели имейла до края.

Дори и с инсърти пак си е тяхна вината че въобще са ти ги пратили. Тоя който е слагал автоматите верно трябва да е малоумен. А тия инсърти заводски ли са или пак некой от спорт-конрад ги е слагал? Както и да е това е без значение.

Sanichka 22-05-2013 00:02

пратих точно тези снимки, които постнах (вторите)

Цитат:

Първоначално изпратено отveno (Мнение 128749)
От цялото излияние никой не е прочел най-важното:

So besides my angry email THE MAIN PROBLEM is: the bindings are not mounted properly!!! You can see the binding is not centered at all (look the side cuts). Both skis are ruined.

Те си мислят че се оплакваш че не са ги монтирали на друго място от указания център. Моя съвет е да им пратиш снимки в които с пейнт си нарисувала(обозначила) точно какъв е проблема и както ти казаха с 2 изречения. Боли ги фара от кастъмър съпорта, колко тежко си преживяла съсипването на хубавите ски, те и затова не са прочели имейла до края.

Дори и с инсърти пак си е тяхна вината че въобще са ти ги пратили. Тоя който е слагал автоматите верно трябва да е малоумен. А тия инсърти заводски ли са или пак некой от спорт-конрад ги е слагал? Както и да е това е без значение.

big_air 22-05-2013 00:22

То не случайно пише, че имаш право да ги върнеш без да даваш причина. Нито ти си губиш времето да пишеш романи, нито те да ти ги четат.

За атомика: и той ли е с инсърти или автомата е монтиран калпаво от магазина? Чисто любопитство :)

Ники 22-05-2013 06:58

От тези модели ски има бройки, при които самите ски са криви. Виж и това, дали 2-те ски са еднакви. Примерно левия и десния сайдкът дали са еднакви, дали монтажните центрове ти съвпадат, дали едната ти ска не е по-дълга от другата случайно.
Отделно Вено ти го е казал. Обяснила си им погрешно проблема. Аз също така го разбрах. Не споменаваш нищо за съосност, радиално изместване и други мъжки термини. Написала си писмото като недоволна "кифла". Извинявай, ама аз бих реагирал така, както и те на това писмо. Нищо лично.
Писмото ти е неточно. Неточно си описала проблема. Снимите също са калпави. Направи им други и им опиши, че автоматите ти не са монтирани на една ос със ската.

Но първо си провери ските, дали от там не идва проблема. :crazy:

Luboge 22-05-2013 09:22

A защо не пишеш директно на производителя на ските, ако не искта да си поправят насраното ДЕ-тата? И естествено споменеш за този спор с Конрад.

На мен ми бяха продали BD обувки с различна коруба и аз това го видях след няколко карани, защото и чорапа и лепенката бяха за 29.5. След като писах много бързо ми ги смениха и то с по-новия модел, но да не навлизам в подробности.

ПП майла 100% кърти :) но все пак е бизнес няма място за чувства

Sanichka 22-05-2013 09:35

Атомика не е с инсърти (което в случая се оказва плюс)...Я кажи какво му е калпаво монтираното на автомата на Атомика, че ми стана любопитно? Сигурна съм, че и Къртача би искал да знае...:lol:

Цитат:

Първоначално изпратено отbig_air (Мнение 128751)
То не случайно пише, че имаш право да ги върнеш без да даваш причина. Нито ти си губиш времето да пишеш романи, нито те да ти ги четат.

За атомика: и той ли е с инсърти или автомата е монтиран калпаво от магазина? Чисто любопитство :)

Sanichka 22-05-2013 09:48

Струва ми се, че не четеш какво се пише в тая тема...Аз СЪМ недоволна кифла и нямам никакво намерение да е друго яче..."Не споменаваш нищо за съосност, радиално изместване и други мъжки термини" - има ли нужда да ги споменавам, като съм обяснила да гледат side cut-a или и това не достатъчно за да се види(ш), че ПРОБЛЕМА Е ОЧЕВАДЕН И ТИЯ ОТ КОНРАД ПРОСТО ПРОДАВАТ ДЕФЕКТНИ СКИ...за това е тая тема...а ските не са ми бизнес, за да ги приемам като стока...двете К2-ки са с криви инсърти (и то различно криви) оказва се...което не оправдава тия от сайта...да ми се правят на луди...те много добре са видели проблема...;)

Цитат:

Първоначално изпратено отНики (Мнение 128752)
От тези модели ски има бройки, при които самите ски са криви. Виж и това, дали 2-те ски са еднакви. Примерно левия и десния сайдкът дали са еднакви, дали монтажните центрове ти съвпадат, дали едната ти ска не е по-дълга от другата случайно.
Отделно Вено ти го е казал. Обяснила си им погрешно проблема. Аз също така го разбрах. Не споменаваш нищо за съосност, радиално изместване и други мъжки термини. Написала си писмото като недоволна "кифла". Извинявай, ама аз бих реагирал така, както и те на това писмо. Нищо лично.
Писмото ти е неточно. Неточно си описала проблема. Снимите също са калпави. Направи им други и им опиши, че автоматите ти не са монтирани на една ос със ската.

Но първо си провери ските, дали от там не идва проблема. :crazy:

Patzo 22-05-2013 11:31

Цитат:

Първоначално изпратено отSanichka (Мнение 128759)
Струва ми се, че не четеш какво се пише в тая тема...Аз СЪМ недоволна кифла и нямам никакво намерение да е друго яче..."Не споменаваш нищо за съосност, радиално изместване и други мъжки термини" - има ли нужда да ги споменавам, като съм обяснила да гледат side cut-a или и това не достатъчно за да се види(ш), че ПРОБЛЕМА Е ОЧЕВАДЕН И ТИЯ ОТ КОНРАД ПРОСТО ПРОДАВАТ ДЕФЕКТНИ СКИ...за това е тая тема...а ските не са ми бизнес, за да ги приемам като стока...двете К2-ки са с криви инсърти (и то различно криви) оказва се...което не оправдава тия от сайта...да ми се правят на луди...те много добре са видели проблема...;)

Ами мейла ти е вярно кифленски. Тоя стил "whats up man" на немци не минава. Напиши им просто и ясно къде е проблема. В крайна сметка на грешен въпрос винаги ще получиш грешен отговор. Сложи една линийка, снимай, пиши, обясни малко повече и готово. Кратко и ясно. А душевните си терзания ги пиши тук, във форума, не в писмото до немците

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 03:01.