Кафето на БАССЕС

Кафето на БАССЕС (https://www.befsa.com/forum/index.php)
-   Ски терени и условия (https://www.befsa.com/forum/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Витоша, ама друг път (https://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=7166)

daangel 14-12-2011 08:27

Именно!!! Това казах и преди време - кабина №2 на Банско, посока Демяница!
Как да повярваш в "ореола" на Цеко и "гениалния" проект за Витоша?
:worshippy:

brutas 14-12-2011 09:38

Въпросът ми е:
След като концесионерът не си изпълнява задълженията по договор, защо не се налагат санкции и отнемане на правата му (евентуално заменяне с друг), а се променя законодателство, за да му се угоди?! Или аз нещо бъркам?

Друго което не ми е ясно: не може ли тези съоръжения да се стопанисват от държавата/общината? Все пак София съвсем не е бедна.

:treeskiing:

f2f 14-12-2011 09:44

Цитат:

Първоначално изпратено отbrutas (Мнение 106538)
Друго което не ми е ясно: не може ли тези съоръжения да се стопанисват от държавата/общината? Все пак София съвсем не е бедна.

те може да се стопанисват и от добронамерена доброволческа организация без цел печалба, както dimitard се опитва да подскаже вече от две страници насам. кофтито е, че няма кой от общината да каже "майната му на тия левове дето ми идват в джоба, дай децата да карат ски". за да стане нещо подобно се иска лифтовете на витоша да бъдат криминално занемарени за да не иска никой от играчите днес да поеме отговорност.

korlitz 14-12-2011 09:48

Цитат:

Първоначално изпратено отbrutas (Мнение 106538)
:treeskiing:

това не е толкова лоша идея на теория ... даже човек може да се размечтае ... едни евтини карти за студенти и ученици, учителите по физическо водят децата на ски и т.н. ... ама на практика няма да се получи. Първо общината няма да може да отдели парите за подмяната на съоръженията (не че не може да излезе бюджета, но никога няма да влезе в приоритетите), второ общината не може да се справи с градския транспорт и дава линии на концесия, ти за лифтове ...

f2f 14-12-2011 09:53

Цитат:

Първоначално изпратено отkorlitz (Мнение 106542)
общината няма да може да отдели парите за подмяната на съоръженията

значи нито арендатора, нито собственика може някога да подмени съоръженията. е, ако никой от двамата не гледа по-далече от носа си няма проблем, ама общината е тази загрижена да има къде бъдещите данъкоплатци да хабят калории, щото на арендатора ако не му е записано в договора, хич няма да го е еня как ще се справя като дойде революцията, ми че бега там дето му е регистрирана офшорката...

начи не е цеко виновен, ами бойко ;)

Ники 14-12-2011 10:03

Цитат:

Първоначално изпратено отf2f (Мнение 106543)
начи не е цеко виновен, ами бойко ;)

Ще дойдете на правилния акъл, ама защо са всички тия грозни сцени?
Пак прочетете статията във вестника 3 страници по-назад и ще разберете. Цеко може само да поддържа лифтовете. Не да ги сменя. Така му е по договор. Все едно да поддържаш 40 годишен москвич. Нещо подобно.

f2f 14-12-2011 10:11

току що едно цяла държава излезе от Киото протокола защото една нищо и никаква община със жители по-малко от софия се запъна и каза "няма пък". аз пък не разбирам как софийското равно поле трябва да се прекланя пред някякъв михлюзин щото не искал да пусне лифтовете и да ходи да му угажда на рентиерските желания. ми да ремонтират всички лифтове, пък да платят за това като вдигнат наема на централния офис на арендатора, данъка "ски писти" 200%. не е толкова трудно да направиш живота на някой бизнесмен черен, стига само да си наясно кой държи властта. справка братушка русь.

Patzo 14-12-2011 10:30

Супер брутална е цялата история. Обещаните промени изобщо не засягат съществуващите съоръжения. Не засягат и Банско, защото е Национален парк. А на простия народ му се обяснява как се спасявал сезона на Витоша... А и тия притеснени погледи на държавни служители на пресконференцията..... И абсурдни изказвания:
1. Промените в закона не касаят съществуващи съоръжения
2. Възможно най- бързо ще ги приемем за да могат на Витоша да работят...
Ебаси, трябва да си идиот, за да не се усетиш, че те правят на маймуна.
И кого ползват тези промени- Боровец. А кой от една година е акционер там? В коя банка е заложено цялото имущество на Бороспорт?
Цековия интерес е очеваден, ама защо правителството му играе по свирката? Ами ще чакаме да видим кой ще се появи като акционер в Супер Боровец.....
А иначе- позицията на държавата е смешна за малограмотните чиновници и супер обидна за мен като шибан данъкоплатец.
Не можели да си почистят зоната- ами не я чистете, майната ви. Няма да бачка Витоша- ами да не бачка. Догодина да им пратят една проверка от ДНСК, да констатират че лифтовете са супер стари и има опасност от самосрутване. А да видим тогава как Витоша ски ще се счупят от обяснения..... Едно предписания за премахване и готово.
Ама държавната /неговата, да се свети името му../ воля е друга. И на нас ни се разказват приказки. За добрия инвеститор и за навременната намеса на бащата на нацията. Ами така си е, баща е, щото ни е.ава майката на всички.

brutas 14-12-2011 10:33

Цитат:

Първоначално изпратено отf2f (Мнение 106546)
току що едно цяла държава излезе от Киото протокола защото една нищо и никаква община със жители по-малко от софия се запъна и каза "няма пък". аз пък не разбирам как софийското равно поле трябва да се прекланя пред някякъв михлюзин щото не искал да пусне лифтовете и да ходи да му угажда на рентиерските желания. ми да ремонтират всички лифтове, пък да платят за това като вдигнат наема на централния офис на арендатора, данъка "ски писти" 200%. не е толкова трудно да направиш живота на някой бизнесмен черен, стига само да си наясно кой държи властта. справка братушка русь.

Ами на пресконференцията (http://kanal3.bg/?v=6398) бизнесменът беше доста нахакан, а представителите на институциите мънкаха и се оправдаваха като първолаци.

Няма държавници и това е. Бойко само се репчи. Вместо да търси спонсори на футболните клубове да вземе да направи нещо наистина полезно за софиянци. :mad:

BORKO 14-12-2011 10:39

PRIMEMINISTER@GOVERNMENT.BG
другото е чесане на :p

Patzo 14-12-2011 10:48

Цитат:

Първоначално изпратено отBORKO (Мнение 106549)
PRIMEMINISTER@GOVERNMENT.BG
другото е чесане на :p

А това което предлагаш е чесане на клавиатура и самозалъгване. Тая поща и изобщо всякаква поща до този адресат се филтрира много избирателно. Ники сега пак ще скочи- ама вие искате само да плюете, нищо не правите.
Да помогнеш на някой да формира мнение по даден въпрос, дето ни засяга всички не е нищо. По колкото повече въпроси хората имат информирано мнение, толкова по- трудно ще бъде разиграването на подобни сценки. Защото на смешната пресконференция, поне един журналист ако беше попитал за този абсурд в твърденията на чиновниците, всичко щеше да тръгне в друга посока. Ама не.
Само Сашо Диков като един нов Мунчо попържаше ту държавата, ту Витоша ски.

mi11er 14-12-2011 10:52

Tук съм напълно съгласен с Patzo
Няма такива безкадърни и подкупни отрепки като болшинството от журналята

daangel 14-12-2011 10:53

Цитат:

Първоначално изпратено отPatzo (Мнение 106547)
Супер брутална е цялата история. Обещаните промени изобщо не засягат съществуващите съоръжения. Не засягат и Банско, защото е Национален парк. А на простия народ му се обяснява как се спасявал сезона на Витоша... А и тия притеснени погледи на държавни служители на пресконференцията..... И абсурдни изказвания:
1. Промените в закона не касаят съществуващи съоръжения
2. Възможно най- бързо ще ги приемем за да могат на Витоша да работят...
Ебаси, трябва да си идиот, за да не се усетиш, че те правят на маймуна.
И кого ползват тези промени- Боровец. А кой от една година е акционер там? В коя банка е заложено цялото имущество на Бороспорт?
Цековия интерес е очеваден, ама защо правителството му играе по свирката? Ами ще чакаме да видим кой ще се появи като акционер в Супер Боровец.....
А иначе- позицията на държавата е смешна за малограмотните чиновници и супер обидна за мен като шибан данъкоплатец.
Не можели да си почистят зоната- ами не я чистете, майната ви. Няма да бачка Витоша- ами да не бачка. Догодина да им пратят една проверка от ДНСК, да констатират че лифтовете са супер стари и има опасност от самосрутване. А да видим тогава как Витоша ски ще се счупят от обяснения..... Едно предписания за премахване и готово.
Ама държавната /неговата, да се свети името му../ воля е друга. И на нас ни се разказват приказки. За добрия инвеститор и за навременната намеса на бащата на нацията. Ами така си е, баща е, щото ни е.ава майката на всички.

Честно - това, че Цеко е акционер в Боровец е пълна глупост. Слух от 5 години поне, тази година беше пак раздухан, но няма и 1% истина.
А Боровец печели от разпада на Витоша поне от 10 години...
Иначе - подкрепям думите ти на 100%.

А Ники отново е непоследователен - сега пък концесионера не можел да строи нови лифтове. А тогава защо обсъждаме качеството на проекта му... Нали не му дават на "ангелчето" да построи нови лифтове??? Неразбирането на проблема е тотално. Нито Бойко, нито общината му пука затова дали децата ще са 50 или 100 килограма - ПАРИТЕ са движещата сила... Защо и закона да се променя иначе....

Patzo 14-12-2011 10:57

Цитат:

Първоначално изпратено отdaangel (Мнение 106553)
Честно - това, че Цеко е акционер в Боровец е пълна глупост. Слух от 5 години поне, тази година беше пак раздухан, но няма и 1% истина.

Не се заричай за неща, в които не си сигурен.

korlitz 14-12-2011 11:05

Цитат:

Първоначално изпратено отPatzo (Мнение 106554)

абсолютно ... като нищо може и Бойко да стои зад тези офшорки ... ако не зад тези, зад някои други ;)

daangel 14-12-2011 11:44

Цитат:

Първоначално изпратено отPatzo (Мнение 106554)

Повярвай ми - сигурен съм!

Patzo 14-12-2011 11:47

Цитат:

Първоначално изпратено отdaangel (Мнение 106560)
Повярвай ми - сигурен съм!

Дооообре....
И аз съм сигурен, ама в обратното. Кво правим?

daangel 14-12-2011 12:19

Цитат:

Първоначално изпратено отPatzo (Мнение 106561)
Дооообре....
И аз съм сигурен, ама в обратното. Кво правим?

Не желая да влизам в глупави спорове. Просто можеш да провериш в търговския регистър. Останалото са партенки и слухове!

Нещо си бая агресивен - спокойно... нищо лошо не исках да ти кажа...

Patzo 14-12-2011 12:46

Цитат:

Първоначално изпратено отdaangel (Мнение 106562)
Не желая да влизам в глупави спорове. Просто можеш да провериш в търговския регистър. Останалото са партенки и слухове!

Нещо си бая агресивен - спокойно... нищо лошо не исках да ти кажа...

Не съм агресивен:dunno: Точно това исках да ти кажа- че този спор е глупав. А за Търговски регистър- забрави. Ако мислиш, че там всичко се пише.....

daangel 14-12-2011 12:51

Цитат:

Първоначално изпратено отPatzo (Мнение 106563)
Не съм агресивен:dunno: Точно това исках да ти кажа- че този спор е глупав. А за Търговски регистър- забрави. Ако мислиш, че там всичко се пише.....

ok :thmbup:

Да не изместваме темата!

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 23:04.