Кафето на БАССЕС

Кафето на БАССЕС (https://www.befsa.com/forum/index.php)
-   Екипировка - Дискусии (https://www.befsa.com/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Full-face каска (https://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=1107)

-gesh- 18-08-2006 12:03

Винаги съм бил превърженик на протекторите (носенето им преди да се размажеш)...

Та, искам да си купя Каска ... Full-face (с набрадник) ама да може и да се маха (че понякога не е нужно), да е топла за ледения вятър на Романски и да е проветлива за пролетните турчета (а и за МТБ сич не е лошо да става)... а, и на достапна цена с доставка в БГ?

Я да ви вивим сега..... :read: :blink: :stars:

korlitz 18-08-2006 12:11

Цитат:

Originally posted by gesh-@Aug 18 2006, 11:03 AM
Винаги съм бил превърженик на протекторите (носенето им преди да се размажеш)...

Та, искам да си купя Каска ... Full-face (с набрадник) ама да може и да се маха (че понякога не е нужно), да е топла за ледения вятър на Романски и да е проветлива за пролетните турчета (а и за МТБ сич не е лошо да става)... а, и на достапна цена с доставка в БГ?

Я да ви вивим сега..... :read: :blink: :stars:

аз имам ... 5 стотака и е твоя ;) , майтапя се, не си я давам

ами Флинт, ако много търсиш може и да има някъде. Друга каска, която да отговаря на описанието ти аз не знам. Фулфейсове колкото щеш ама с махащ се подбрадник и променливо проветрение :unsure:

-gesh- 18-08-2006 12:24

дайте един линк за тоя флинт.... да потърся в нет

намерих май ....клик

Ники 18-08-2006 12:39

Най-добре е да си имаш 2 каски(като мен) едната по-затворенка за началните януаро-февруарски дни на Романа и една по-проветрива като Флинт-а за мартенско-априлските слънчеви дни! Някой, ще каже, че Флинт-а е перфектен за един брой, ама товае когато имаш по-малко тестостерон и косата респективно е на мястото си :lol: В противен случай една гортексова(уиндстоперова) шапчица под Флинт-а върши работа...ама пак не винаги! :rumad:

danvan 18-08-2006 12:40

Засега си вземи една за студено, пък напролет сам ще прецениш дали ти трябва 2-ра

korlitz 18-08-2006 13:36

Цитат:

Originally posted by Ники@Aug 18 2006, 11:39 AM
Най-добре е да си имаш 2 каски(като мен) едната по-затворенка за началните януаро-февруарски дни на Романа и една по-проветрива като Флинт-а за мартенско-априлските слънчеви дни! Някой, ще каже, че Флинт-а е перфектен за един брой, ама товае когато имаш по-малко тестостерон и косата респективно е на мястото си :lol: В противен случай една гортексова(уиндстоперова) шапчица под Флинт-а върши работа...ама пак не винаги! :rumad:
мойта коса също не е особено много, ама си карам с флинта с кеф през студените дни, даже го затварям единствено на романски.

а пролетта ми е ужасно горещо с него

Гогата 18-08-2006 13:46

Абе сега нас ли убеждаваш или себе си :P .... лично съм виждал как Ники на Горно Лале си пази умната главица с ръкавички шот вятъра преминава през гирото с около 80-90 км в час. Капелето на романа също викаше ич не ми духа , ама ич... и в следващия момент го гледам завъртел морна главица налево и не смее да мръдне :lol:

Capelle 18-08-2006 13:53

Няма такава каска вече. Имаше и Giro спряха да я произвеждат.
Flint-a е много добър модел със страхотно проветрение, което
можеш да затвориш на Романски за секунди плъзвайки бутона на каската.
Лека е - 710 гр при XL размер.
За мен е необяснимо защо вече не го правят този модел.. :dunno:
Търсил съм по ebay и къде ли още не - няма останли бройки..

Тук таме се намира миналогодишния madmax, който е доста по тежък и няма
проветрение.
Таз годишния full face модел на Giro се казва Remedy и изглежда като доста
солидна каска - същевременно лека - 920 гр. я дават. Проблема е че и тя
няма проветрение. Оня ден с Къртача се ровихме по сайтове. Установихме, че има и лятно Remedy за mountain bike което има перфектно провтрение НО няма как да го затвориш. Което на Романски при -20 ще да е бая неприятно. И понеже Къртача има нужда от нова каска - май се спря на вариант да вземе лятното Remedy и винаги да си носи поларен шлем за под каската в раницата... Мисля че тоя вариант ще работи... Иначе самото Remedy изглежда много яко и го намерихме за 99$ на този сайт:
http://www.bellhelmets.com/index.cfm?fusea...category_id=201

Заслужава си да се обърне внимание и на този, още по евтин вариант:

http://www.bellhelmets.com/index.cfm?fusea...category_id=338

въпреки че нямаме никакви отзиви за каските Bell...

Гогата 18-08-2006 14:04

е що са я спрели кат е толко хубава бре :rolleyes:

korlitz 18-08-2006 14:05

то хубаво байкърска, ама как ще се реши проблема със задържането на маската. Лично съм виждал как със скиорска каска (Брико) с тъпо направен държач за маската след едно падане през глава маската е на два метра от карача цялата в сняг (след което отива сума време за чистене и така и не се изчиства хубаво). В същото време очите на карача са пълни със сняг.

За щастия не съм виждал, но съм чел и за сериозни контузии на очите заради ползване на байкърска каска в сняг след като маската изхвърчи.

korlitz 18-08-2006 14:06

Цитат:

Originally posted by Гино@Aug 18 2006, 01:04 PM
е що са я спрели кат е толко хубава бре :rolleyes:
ами а де :hammer: , нямам идея ... :dunno:

освен за да остане легенда .. друга логика не откривам

Capelle 18-08-2006 14:10

Щот всичко живо се мета на Halfface каски..
А на мен лично чин гарда 2 пъти ми е спасявал зъбките....

Гино - на Романа има дни в които и скафандър да си сложиш на главата - пак
щи духа и ше ти е студено...

Гогата 18-08-2006 14:15

Цитат:

Originally posted by Capelle@Aug 18 2006, 02:10 PM

ем аз се чудех откъде са тея твойте бели косми по главата дет си младо момче ,
а то било още неразмръзнал скреж от зимата :hammer:

Capelle 18-08-2006 14:18

Цитат:

Originally posted by Гино+Aug 18 2006, 01:15 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Гино @ Aug 18 2006, 01:15 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Capelle@Aug 18 2006, 02:10 PM

ем аз се чудех откъде са тея твойте бели косми по главата дет си младо момче ,
а то било още неразмръзнал скреж от зимата :hammer: [/b][/quote]
Де да беше :lol:

Кой разправяше наскоро в бирарията че видял неква преспа сняг пред некъв магазин и почнал да се кръсти и да се чуди кво става, а то се оказоло, че магазина бил месарски и си почиствали хладилниците :lool:

korlitz 18-08-2006 14:25

Цитат:

Originally posted by Capelle@Aug 18 2006, 01:10 PM

дааа ... най-якото е като си караш в гората да папкаш клончета с 200 :lol:

Velio 18-08-2006 14:45

Цитат:

Originally posted by korlitz@Aug 18 2006, 01:05 PM
то хубаво байкърска, ама как ще се реши проблема със задържането на маската. Лично съм виждал как със скиорска каска (Брико) с тъпо направен държач за маската след едно падане през глава маската е на два метра от карача цялата в сняг (след което отива сума време за чистене и така и не се изчиства хубаво). В същото време очите на карача са пълни със сняг.

За щастия не съм виждал, но съм чел и за сериозни контузии на очите заради ползване на байкърска каска в сняг след като маската изхвърчи.

Верно че тея байкърските каски отзад са без закопчалка за маската.
Това дали не може да се импровизира в стил направи си сам нещо?

korlitz 18-08-2006 15:01

Цитат:

Originally posted by Velio+Aug 18 2006, 01:45 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Velio @ Aug 18 2006, 01:45 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-korlitz@Aug 18 2006, 01:05 PM

Верно че тея байкърските каски отзад са без закопчалка за маската.
Това дали не може да се импровизира в стил направи си сам нещо? [/b][/quote]
ами миналата година преди да попадна на флинта много ги проучвах та общо взето има няколко варианта:

1. Караш си така и си гониш маската от време на време (не е е за препоръчване)
2. купуваш си резервна лента за маска, ама за байкърска - те от вътре на лентата имат силикон, който поне при нормално каране държи маската на място, при падане в дълбок сняг не особено
3. сам си правиш силиконовите ленти отвътре със силикон ... то е отвътре, не се вижда.
4. по някакъв начин изключващ дупчене на каската си закрепваш подходящ държач

Ники 18-08-2006 15:07

Цитат:

Originally posted by korlitz+Aug 18 2006, 01:25 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (korlitz @ Aug 18 2006, 01:25 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Capelle@Aug 18 2006, 01:10 PM

дааа ... най-якото е като си караш в гората да папкаш клончета с 200 :lol: [/b][/quote]
Мда и като решиш да се изплюеш и забравиш, че чингарда е отпред....класика...или сопол замръзнал м/у чингарда и носа ти на Романа! Класика! :thmbup:

Ники 18-08-2006 15:09

Цитат:

Originally posted by korlitz@Aug 18 2006, 02:01 PM
2. купуваш си резервна лента за маска, ама за байкърска - те от вътре на лентата имат силикон, който поне при нормално каране държи маската на място, при падане в дълбок сняг не особено
3. сам си правиш силиконовите ленти отвътре със силикон ... то е отвътре, не се вижда.

5. С нитачката си хващаш един кожен ремък със тик-так закопчалка и си готов!

korlitz 18-08-2006 15:22

Цитат:

Originally posted by Ники+Aug 18 2006, 02:09 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Ники @ Aug 18 2006, 02:09 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-korlitz@Aug 18 2006, 02:01 PM

5. С нитачката си хващаш един кожен ремък със тик-так закопчалка и си готов! [/b][/quote]
за какво ще я занитиш?

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 01:08.