Кафето на БАССЕС

Кафето на БАССЕС (https://www.befsa.com/forum/index.php)
-   Екипировка - Дискусии (https://www.befsa.com/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Atomic Metron (https://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=3178)

princa 05-04-2008 23:32

Здравейте,
днес имах възможността да покарам едни такива сладурчета - 172см, 12м радиус (миналогодишният модел)
Определено има разлика със суперкроса, който карах до сега :)
1. По леки са
2. По широки са което ги прави по приемливи за пудра (днес имах възможност и това да пробвам) - днес 05.04.2008 :)
3. На пистата са направо екстра - Б5 като ги натисна повечко (понеже са по теснички) ми опира обувката в пистата и става интересно - с метрон това е почти невъзможно
На бабуните са маневрени и "поврътливи" :)
Това което констатирах е че не стават (ОПРЕДЕЛЕНО) за олд скуул
Ами това е за сега надявам се утре пак да им се порадвам и да струпаме някое клипче

Ники 06-04-2008 17:14

Тц. Ако искаш ски за писта-ОК, иначе ТЦ!

Mitko 06-04-2008 22:16

и от мен едно ТЦ... не са това ските за 5.04.2008-ма, ако излизаш извън пистите..

princa 07-04-2008 09:51

Вчера покарах пак в пудрата :)
Който е бил на Банско събота и неделя знае за какво става въпрос.
Какво да ви кажа - наистина за моите 115кг са малко теснички тез метрони :) но под лифта ...
Бяха останали бабуни, покрити с около 30-40 см пресен сняг - е няма такова удоволствие!!! само насочваш ските и те сами се подмятат (е малко е уморително но ...)
В мекият сняг на пистата (не беше много обработен) карвираха добре но след първия опит за по - силово завиване потънаха и ... имаше кълбета :)
После се усетих съвсем леко да ги водя и беше ок.
Гледах новия модел Nomad. Дано догодина и да го пробвам.
В гората имах леки затруднения с метрона но определено беше по - добре от Б5 - submarine
Хайде и следващата седмица ако ходи някой да се обади

korlitz 07-04-2008 09:56

Цитат:

Originally posted by princa@Apr 7 2008, 08:51 AM
Вчера покарах пак в пудрата :)
Който е бил на Банско събота и неделя знае за какво става въпрос.
Какво да ви кажа - наистина за моите 115кг са малко теснички тез метрони :) но под лифта ...
Бяха останали бабуни, покрити с около 30-40 см пресен сняг - е няма такова удоволствие!!! само насочваш ските и те сами се подмятат (е малко е уморително но ...)
В мекият сняг на пистата (не беше много обработен) карвираха добре но след първия опит за по - силово завиване потънаха и ... имаше кълбета :)
После се усетих съвсем леко да ги водя и беше ок.
Гледах новия модел Nomad. Дано догодина и да го пробвам.
В гората имах леки затруднения с метрона но определено беше по - добре от Б5 - submarine
Хайде и следващата седмица ако ходи някой да се обади

172 см дълга за 115 кг ... трябва ските да са широки ...около ... 200 мм в средата ... иначе пак ще са подводници ...

дължина си трябва, освен ширина ... метрона според мене е ска с която да карвираш от сутринта на хубавата писта до следобяда на разбитата писта ...

само за сравнение, аз съм 80 кг и за догодина ще карам ска 186 с размери 140-110-133 ...

yavka 07-04-2008 19:06

Цитат:

потънаха и ... имаше кълбета
Не си заслужава да се бухаш с тънки ски в дълбокото. По-голям кеф ще ти направи, ако си със ски за тази цел пък и има по-малък риск да ти затънат(без да изплуват). Аз със мойте "писалчици" с талия 66мм се бухнах в предишната пудра и сега немога да се възползвам от сегашната, защото и аз направих "кълбета" , само че си тръгнах с усукано коляно. Ще мога да карам чак следващия сезон

Ники 07-04-2008 21:50

Кога ще ви дойде акъла, че "карвинг" ски с дебел връх и опашка и тънка талия НЕ СТАВАТ за пудра и неотъпкано :angry: Метрон е всичко друго но НЕ и ска за пудра. За писта е перфектна, но на неотъпкано е подводница, точно заради дебелият връх и опашка. НЕ стават. Тези ски са създадени да завиват, а не да изплуват. И те завиват, натискат си върховете надолу и захапват..останалото е проста механика :noway:

princa 08-04-2008 10:25

Мисля, че практически установих това което Ники теоретично описа :lol:
Но за писта много ми харесаха (въпреки, че ги описват за среден клас потребители).
Определено един уважаващ себеси и снега скиор трябва да има набор от специализирани ски - пудра, писта (мека твърда) и т.н. но докато си надвием на масрафа ...
От цяла година съм уловил два дни пудра, което поне за сегашната финансова обстановка не оправдава инвестиция над 600лв :noway: За съжаление и по гардеробите няма подходящи ски за пудра (поне в Банско де)
Събота и неделя ще закриваме сезона с татето :chrs:

Ники 08-04-2008 11:07

Аз за това държа винаги 3 чифта ски. Един тънък(92 талия) за писта, твърдо и т.н. Един междинен вариант за всекиднвно и едно прасенце за истинските дни....само дето останах само с 2 чифтаааааа....взеха ми прасенцето....със сърчицатааааааа :cry2: :cry2:

DONDI 08-04-2008 12:55

Лично аз се сдобих с Метрон 9 модел 2006/7 тази зима и се убедих на практика, че СКАТА ИМА ЗНАЧЕНИЕ. Преди седмица на Боровец имах късмета да карам на пресен сняг 15-20 см /не знам дали влиза в определението "пудра"/ по пистата и извън нея и определено се изкефих много повече отколкото на леда предния ден.
Ако някой кара Метрони споделете с какви обувки карате и дали имат голямо влияние. Аз съм с едни Росиньоли нисък клас /може би твърдост 60-65/ и като е твърдо малко вземат да ми бягат и да ги държа по трудно.

Mitko 08-04-2008 14:52

Донди моля ти се.. 125 / 74 / 109 мм - тази ска както Ники много хубаво обясни, е направена за каране по писта, защото е супер тясна в средата и много широка отпред, това е ска тип подводница - потъва в пудрата и си седи долу. Разбира се , че може да се кара и в дълбокия сняг, но няма нищо общо с карането на широки ски направени за каране в дълбокото, несравнимо е като лекота на управлението, като усещани и като кеф... цял сезон гледам разни рейс маняци как се мъчат в пудрата на Витоша и Боровец, защо си го причинявате не ви знам. Пробвайте едни широки ски и ще откриете един нов свят в ските ( малък хинт : широките ски на писта вървят като тесните..). ... или не пробвайте всъщност, че и без това няма много дни с пудра , колкото по-малко сме , толкова по-добре :lol:

Ники 08-04-2008 15:09

Цитат:

Originally posted by DONDI@Apr 8 2008, 11:55 AM
Ако някой кара Метрони споделете с какви обувки карате и дали имат голямо влияние. Аз съм с едни Росиньоли нисък клас /може би твърдост 60-65/ и като е твърдо малко вземат да ми бягат и да ги държа по трудно.
Освен ската, ОГРОМНО значение имат и обувките(и якето и панталона и гангстаа кърпата.... :lol: )
Не карам метрон, но съм карал достатъчно като количество и модели ски, за да мога да преценя важността на обувката. С мека обувка, можеш само да се возиш и да управляваш по писта меки ски за разходка и почивка. Хубавата и сериозна ска си иска и сериозна обувка. Един пример. Аз съм тежък. Карах до скоро Скреч Стийз(140-110-133......това е ска :D ) и с обувки Скреч с твърдост 80, тази ска просто не се потдава на контрол. След придобиването на Роси Бандит Карбон 120 твърдост нещата придобиха коренно различен привкус. Ската вече е послушна, отзавчива и караема. А и не уморява вече. Преди на 4-5 пускане оставах без крака, защото трябваше геройски да натискам. Сега мога да си я карам цял ден.

princa 08-04-2008 15:29

Dondi Това са ските, които имах възможност да покарам. Доста понаписахме горе за самите ски (място на употреба) за вида на обувките ... най - важното е като ги събуеш да можеш да ходиш Metron M11 :lol:
Аз карам с Нордика Гранд при и съм доволен ... САМО НОРДИКА :claps:
Относно покупката - Честито!! Повечето хора тук карат малко по - особени ски :) талия 110 е достатъчно красноречиво. Пожелавам ти много дълги безаварийни зими!

korlitz 08-04-2008 17:07

Цитат:

Originally posted by Ники+Apr 8 2008, 02:09 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Ники @ Apr 8 2008, 02:09 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-DONDI@Apr 8 2008, 11:55 AM
Освен ската, ОГРОМНО значение имат и обувките(и якето и панталона и гангстаа кърпата.... :lol: )
Не карам метрон, но съм карал достатъчно като количество и модели ски, за да мога да преценя важността на обувката. С мека обувка, можеш само да се возиш и да управляваш по писта меки ски за разходка и почивка. Хубавата и сериозна ска си иска и сериозна обувка. Един пример. Аз съм тежък. Карах до скоро Скреч Стийз(140-110-133......това е ска :D ) и с обувки Скреч с твърдост 80, тази ска просто не се потдава на контрол. След придобиването на Роси Бандит Карбон 120 твърдост нещата придобиха коренно различен привкус. Ската вече е послушна, отзавчива и караема. А и не уморява вече. Преди на 4-5 пускане оставах без крака, защото трябваше геройски да натискам. Сега мога да си я карам цял ден. [/b][/quote]
твърдо на същото мнение ....

с далбелото на макс флекс 110, стийза ми се стори направо лек, и ужасно лесно караем, па как карвираааа .... лудница ... само на бабуни не знам как е :lol: :lool:

Ники 08-04-2008 17:19

Цитат:

Originally posted by korlitz@Apr 8 2008, 04:07 PM
... само на бабуни не знам как е :lol: :lool:
Бабуни ли? Какви бабуни? :unsure:

delyo 08-04-2008 19:22

:off:

Абе, Ники, винаги съм се чудил на гангста кърпата - помага ли като завее беснийо на романа или не важи тогава?

Ники 08-04-2008 19:30

Помага и то много. Честно казано, откакто нося такава кърпа не ми се схваща врата след каране, а и гърлото много по-рядко ме боли. А като завее на Романа, само си я дигаш над носа и ти пази. Не колкото уиндстопер, но и не се налага после да се събличаш целия долу, за да го свалиш. Определено помага.......а и е модерно :rolleyes:

vlaio 09-04-2008 01:14

бах маааа муууу :lol:

gydi 11-04-2008 23:21

Цитат:

Originally posted by Ники@Apr 8 2008, 07:30 PM
Помага и то много. Честно казано, откакто нося такава кърпа не ми се схваща врата след каране, а и гърлото много по-рядко ме боли. А като завее на Романа, само си я дигаш над носа и ти пази. Не колкото уиндстопер, но и не се налага после да се събличаш целия долу, за да го свалиш. Определено помага.......а и е модерно :rolleyes:

Къде може да се види(купи) тази кърпа? -че постоянно ме боли гърлото и ми се схваща врата!

Ники 11-04-2008 23:55

Има във всички метъл магазини. Аз поне една от моите си купих в подлеза на Фритьоф Нансен и България(подлеза под "моста на влюбените"). Там има един магазин за метъл аксесоари. Иначе става всяка квадрата кърпа, по-фешънка такава :D

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 11:35.