Кафето на БАССЕС

Кафето на БАССЕС (https://www.befsa.com/forum/index.php)
-   Екипировка - Дискусии (https://www.befsa.com/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   молба за съвет (https://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=12992)

Sofw 20-02-2019 09:45

молба за съвет

Здравейте,

Може да Ви се строи тъп въпрос, но смених ските и от известно време усещам че опашката е леко нестабилна.
Почетох малко и причините може да са две:
1. Преди съм карал с по-дълги ски (187-188), а сега са 181 (Salomon QST 99);
2. Монтажа на автоматите. Сега са монтирани на препоръчителния център. Преди време Ники беше писал за едни ски, на които премести автоматите (по-напред или по-назад не помня) и каза че е друга ска (не мога да намеря темата обаче). Може ли да се дължи на това?

Също така да отбележа че ските са с монтирани точкови автомати, но обмислям да ги сменя и сложа Shift.

Моля за съвет. Ако Ники, прочете, да даде една идея за неговия монтаж.

лек ден

Ники 20-02-2019 10:01

Ставаше въпрос за Скот Пънишър.
Той фабрично си има указани 3 позиции за монтиране. И аз моите винаги ги монтирах на най-предния център. Даже съм пробвал и още по-напред. И да ската е вече съвсем друга. Но пък има хора тука, които монтираха същата ска даже зад препоръчителния център и им е ОК.
Конкретно за твоят случай не знам. Вероятно ската ти е къса. Този модел е с много слаб рокер отзад и центъра предполагам е изместен много назад и от там усещаш, че "губиш задница". С преместване напред едва ли ще си решиш проблема, защото тогава задницата става много дълга и тромава.
Моят съвет е следния:
Намери си sweet spot-a на ската. Това става като събереш двете ски една към друга, прилепиш ги плътно в средата(вържи ги с хартиено тиксо, така, че базите им да са плътно залепени) и пускаш лист хартия отгоре м/у тях. Където спре, маркираш с молив. Същото правиш и отзад. После мериш разстоянието м/у двете отметки и намираш средата. Там отбелязваш отгоре върху ската къде се пада. Поставяш на този маркер възглавничката на крака си(края на палеца на крака). Мериш средата на ходилото къде се проектира в/у ската. Това ти е монтажния център лично за теб.

Sofw 20-02-2019 10:07

:appls:

супер. Ще пробвам и ще ги нося на Сталин за монтаж.

Благодаря много!

Ники 20-02-2019 10:13

Нека и батАсен се изкаже.
Аз лично за себе си съм установил, че на -5 от средата на ската се чувствам най-добре. Без значение. В момента имам 4 чифта ски. Едни монтирани на -2.5, едни на -4, и 2 на -6. Най-комфортно се чувствам на тези монтирани на -4. На тези на -6 ми идва дълга предницата и чувствам задницата къса.

batAssen 20-02-2019 10:28

Първо имам няколко въпроса:

Ските нови ли са?
Точени ли са?

Ники 20-02-2019 10:47

Това са добри въпроси, ама предполагам са нови, защото бяха на супер цена в саломон точно тоя модел.

Sofw 20-02-2019 10:54

на един сезон са, но не са карани много. Миналата година по технически причини не съм ги карал много. пантено е повече. карането е било малко.
в ртази връзка кантовете са си почти нови, а и това го усещам почти от ден първи по мои спомени.

batAssen 20-02-2019 11:01

Аз бих започнал с detune. Взимаш една пиличка и заобляш лекичко частта във въздуха на върховете и задниците. След това взимаш gummy-stone и полираш заоблените части заедно с 5см от частта, която контактува. След това караш пак и споделяш мнение :)

Sofw 20-02-2019 11:51

Ще опитам и това.

благодаря за бързата реакция.

Сполай ви за добрината :treeskiing:

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 18:44.