Разгледай единично мнение
Стари 10-10-2021, 23:28     #1
koki_br
Junior Member

Дата на присъединяване: Oct 2021
Начално Автомат с фокус при спускане, Frame vs Tech?

Здравейте на всички, уви това е поредна тема за избор на екипировка, но няма как. Понякога изчитайки и изглеждайки всички ревюта в нета не е достатъчно, тогава на помощ идват форумите

Когато сезоните на писта се понатрупат, неминуемо идва моментът човек да разшири границите. Като всеки прохождащ, несигурността в избора на екипировка е голяма, а големия избор на пазара прави това още по-трудно. Най-общо казано, търся максимално универсален сет, с основен фокус при спускане и каране в курорти. За начало, не гоня кой знае каква ефективност при изкачване, тъй като идеята ми е просто да си удължа сезона така да се каже, а именно да качвам и пускам по сравнително лесен терен в рамките на ден. След сезон, два, три, като понатрупам опит вероятно ще сменя сета, това ми е ясно.

Ската съм я избрал, марка няма смисъл да споделям, разни хора разни предпочитания. Ширина 94, рокър, лек камбър, рокър, никакъв метал. Не търся ска за агресивно каране, а по-скоро за кеф, и цял ден каране без умора. Освен това ще ми е втори чифт, първият е Редстър с два слоя титан, така че не гоня това. На теория изглежда като максимално универсална, прилична за писта, добра плаваемост, относително лека за изкачване.

Голямата драма е изборът на автомат. При така зададените условия, класическата панта изглежда като най-добър избор. Спестява покупка на обувки, отлично пистово представяне, надеждни. Спрял съм се на Marker Baron или евентуално Tyrolia Adrenalin. Тук идва и първият въпрос, кой от двата? Тиролиата е с така наречената фрий флекс технология която позволява естественото огъване на ската, което до колкото разбрах е проблем при фрейм АТ. Обаче излиза по-скъпо, и доста се доближава до Шифтовете. Притеснява ме също и високия стендинг пойнт, дали пречи реално?

Другият вариант е да инвестирам сега в точков Шифт с дългосрочна перспектива, пък обувки може да взема и другия сезон. Има ли смисъл при положение, че до няколко сезона може и изобщо да не изляза в "голямата планина"? Другия проблем, е че Шифта има доста проблеми със здравината и надеждността до колкото разбирам, и по-добрия вариант е Дюк ПТ, но той е 500 евро, много ми е.

Та, какво мислите по темата? Отживелица ли са пантите както в много ревюта твърдят? Наистина ли са толкова по-неефективни спрямо точките? Има ли осезаема разлика спрямо пистов автомат надолу?

Благодаря предварително за мненията ви!
koki_br Не е онлайн   Отговори с цитат