Разгледай единично мнение
Стари 27-05-2020, 15:20     #2359
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отEtrangere Разгледай мнение
Здравейте! Попрочетох темата и разбрах , че тук е мястото на всичките ми въпроси на тема "коляно").
Бихте ди споделили опита си - когато ви препорьчват операция на менискус направиха ли ви преди това някакви изследвания? На мен - само рентген, за да се видят други неща... а ми се иска да се убедя "черно на бяло", че менискусьт ми има нужда от корекции....
И също - един опитен рехабилитатор и един физиотерапевт работи ли според вас без конкретни лекарски предписания? Тоест аз искам да опитам пьрво рехабилитация и физиотерапия, но нямам лекарско предписание за това?
Благодаря на всички!
Само рентген? Определено бих потърсил друг хирург. На рентген се виждат добре само костите. Че има някакъв проблем могат да ти ко кажат и без рентгена та това е в стил „абе дай да ти бръкнем в коляното и там ще видим какво има за оправяне“. На ЯМР и ултразвук се виждат много по-добре нещата с хрущялите и връзките. Плюс рентгена разбира се.

За опитните рехабилитатори темата е малко по-сложна и зависи доколко ти самият си готов да им се довериш. Аз съм точно от тези дето отказват дори да си говорят с хирурзи и така вече над 30 години, но това си е моето коляно Конкретно физиотерапията дори и да не ти помогне няма вероятност да ти навреди а обикновено помага доста.

Запоследно променено от Сале : 07-06-2020 в 17:49.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат