Разгледай единично мнение
Стари 01-12-2019, 20:15     #11
BOHO
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2019
Начално До Димитър Митев

Здравей Димитър,

Като член на БАССЕС и като управител на сдружение "Българска Органзация на Хижите с Обсервация" бих искал да задам публично въпроса, който зададох днес и чрез вашят фейсбук профил, а именно:

Преди 22 месеца (някъде Февруари 2018г.) се бяхме договорили с теб да оборудваме заедно "хижите на БОХО" с метео-станции, като взаимно-изгоден вариант за двете страни. Бях делегирал тази част от проекта на meteo.rocks

Бяхме дговорили 10-тина метеорологични станции с теб.

Бях ти казал, че съм съгласен да ги заплатя тези станции и освен това про-боно да Ви популяризирам дейността чрез моите канали и да сложа ваши станции на "моите" ( в кавички) хижи, за да Ви тръгне начинанието ... и го направих!

Осигурих Ви 3 популярни хижи, на които екипа на БОХО монтирахме вашите станции, които безвъзмездно ни предоставихте, за да стартирате и именно затова всичките последователи на www.huts.bg научиха за вашето съществуване и каква ви е дейността. Те разбраха, че вие движите метеорологичната част на проекта.

Постарах се и изпълних моята част от договорката.

Освен, че черпите идеи от мен ( включая и част от името на станцията ви B.O.T.E.V <Bulgarian Observation Tool for Environmental Values>, защото преди беше Ninja) и давам достъп до уебкамерите на БОХО да се гледат на meteo.rocks, все още очаквам останалите станции от Вас, каквато ни беше уговорката.

Минаха вече почти 2 години от договорката ни.

Ваши метео-станции се появиха и на полюса и се появиха и дарителски кампании в Платформата, което е много хубаво и го подкрепям, НО...

Поставихте сдружение БОХО в положение да не си изпълним плановете за метеорологични станции по хижите, защото разчитахме на вас тримата.

За тези 2 години няколко пъти ви защитих пред другите двама учредители на БОХО и бях подканван да делегирам на друга фирма или организация метеорологичната част на проекта, но търпеливо ви изчаквах, защото покрепям лично вашата инициатива.

Бих желал Вие тримата от Meteo.Rocks да се ангажирате с нещо крайно и конкретно, а ако не мога да разчитам на това, което бяхме договорили - трябва го знам и да го обявя публично.

Много хора очакват този отговор!

Поздрави

Боян

P.S: Припомням и пасажи, които лично ме засягат от това какво се обяви публично тогава:
https://www.capital.bg/biznes/kompan...i_specheli_20/

"Процесът по производството на метеостанциите отнема няколко дни и включва сглобяване на електрическите компоненти и програмирането им, изработка на специалните части с 3D принтер, сглобяване на отделните модули, последващ качествен контрол, обясняват създателите."

"Плановете включват до средата на март да изработят първите три метеорологични станции - за хижа "Камен дел" на Витоша, за хижа "Вихрен" в Пирин и за хижа "Мальовица" в Рила. С поставянето им ще се заеме Боян Георгиев от huts.bg, който доброволно и безвъзмездно вече е оборудвал трите хижи с антени за свързаност с интернет и с уебкамери и продължава да търси дарители, за да прави същото и за други хижи в страната."

"До февруари следващата година трябва да сме произвели, продали и монтирали поне 30 метеостанции. Предстои ни да популяризираме уебсайта meteo.rocks, да разработим мобилно приложение, както и да потърсим професионален дизайнер, за да подобри външния вид на изделията", изброяват създателите."

Цитат:
Първоначално изпратено отestario Разгледай мнение
Здравейте,
Казвам се Димитър Митев и съм един от създателите на meteo.rocks. Целта на проекта ни е да изградим мрежа от метеорологични станции и на по-късен етап да използваме данните за собствен локален метеорологичен модел. Станциите вече изглеждат така:

Все още не сме се сертифицирали, но на този етап няма нужда. Част от сензорите, които ползваме са фабрично калибрирани, друга част са наша собствена разработка. С парите от конкурса закупихме професионална метеостанция, която ползваме за сравнение на данните и имаме доста добри резултати.
Предстои ни още много работа. За 2 години имаме голям напредък, но остават много нерешени проблеми. Обичаме това, което правим и ще се справим с трудностите.

Запоследно променено от BOHO : 01-12-2019 в 21:58.
BOHO Не е онлайн   Отговори с цитат