Разгледай единично мнение
Стари 20-04-2016, 17:11     #36
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отgogo_1 Разгледай мнение
Какво ще рече "истински" и "силен" ?

При точките, не е необходим forward pressure ако ската не е огъната, защото точките на пръстите държат обувката неподвижно когато ската е права. Ако на алпийски автомат forward pressure-a не беше постоянен, то когато ската е права, няма какво да спре обувката да не играе напред назад в автомата, макар и малко.

Реално forward pressure-a при точките е необходим САМО при огъване на ската, така че не виждам никакъв проблем с това, че не е постоянен

А кой forward pressure е по-силен и по-истински.. незнам Надали някой някога е мерил/сравнявал силата на тази пружина.
Прав си, че може би не съм ползвал най-верните думи, но мисля, че смисълът е ясен. Да кажем, че има постоянен forward pressure независимо от огъването на ската и не отваря дори минимален луфт отзад както правят останалите точки. Дали това е необходимо или не ми е трудно да коментирам, защото не съм тествал Kingpin, но повечето хора, чиито ревюта четох твърдят, че се усеща.

Иначе по твоята логика forward pressure при точките би трябвало да е тотално излишно, защото независимо от огъването на ската "точките на пръстите държат обувката неподвижно".
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат