Разгледай единично мнение
Стари 16-02-2017, 22:30     #17
zenk
манекен

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отBrozestian Разгледай мнение
мене ми е любопитно, ама на философска тематика.... .... когато някой споделя мнение във форум (па то и у живото), какво му е истинското намерение.

та.
философската тема от този случай би била: за какво ползваме знанието?

Вариант А: За да думнем с хедшот някой който НЕ ЗНАЕ и бидейки имаме опита (и знанието естествено).... да го ползваме тва велико знание да му разясниме колко е прост и колко не знае и как трябва да се орива най-на дълбоко.
и тук може да се отвори една скоба с едно така нали друго знание: демагодията и егоизма почиват на точно този вариант.

и в този ред на мисли не ме интересува кой го вади най голям, аз съм дошъл те тука така или иначе по безмур.

или

Вариант III : шъ си се оправим.
ползваме знанието за да си помагаме един на друг и да можем всеки по своя си начин да прецени, подготви и да си изкара страОтно във планината.
щом подхвана темата веднага мога да ти отговоря - винаги когато съм могъл да помогна с нещо било то с това да споделя опита си, съм го правил и то с най-добри чувства и коректно отношение /можеш да провериш постовете ми и да се убедиш в това/...важи и обратното - не съм се подигравал на някого, който не знае нещо, защото никой не се е родил всезнаещ...има разлика обаче когато човек се засили да бъде капацитет по въпроси, които не са му съвсем ясни - става комично когато започват да валят некомпетентни изказвания - тогава всеки член на форума има право да реагира, както например когато някой се опитва да продаде ски във форума на цената им в магазина или по-висока /не напразно давам този пример/ .....смятам, че се изразих разбираемо...а когато човек иска да научи нещо трябва по-често да се вслушва /да чете/ в информацията, която въпреки всичките заяжданици, мерене на пишки или просто бъзикаме, я има в изобилие между редовете, както и да не бърза със собствените си заключения, преди да е сигурен в тях /другото си е чисто и просто чешане на езика от скука например/...
zenk Не е онлайн   Отговори с цитат