Разгледай единично мнение
Стари 15-08-2019, 20:35     #32
Brozestian
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2015
Начално

Аз не разбрах (или може и да пропуснах някъде), дали си карал ски въобще. За сноуборда е ясно.
Ако не си, то да започнеш директно извън писта според мен е грешка.
Базата и основите в карането на ски се учат първо на писта, с пистови/карвинг ски. Развиваш ниво на техника и тогава скачаш в дълбокото (е дано да има тоя сезон по дълго ).
Когато нещо ти убягва в извънпистовото каране, обикновено се връщаш на пистата за да коригираш техниката.

От ските които се изброиха, мога да кажа за Саломона.... само че модел Куест 98 16/17, Армадата ARV 98 и Нордиката. Имам и Саломон и Армада..... Нордиката само съм пробвал.

Та избора на ски за мен е супер индивидуален. Аз не пантя, дебел съм и съм нервен. Варианта ми е да научавам местата, излизам от писта, връщам се, излизам и тн.
При този вариант 98 макс 100 талия. Карам бързо, не скачам толкова, вълнуват ме големите завои да хвърчи сняг или къси верижни на писта на ръш. За това и избора ми е Армадата. По-тежка, по стабилна, но пък в снега потъва малко повече. Докато Саломона ми е по плейфул....

Но като се замисля.... може би Нордиката ме изпълни най-много.

Имай предвид, че преди да избираш ски, много, много, много важно са обувките.
Защото объркаш ли обувкта, тясна, дълга, прекалено твърда/мека, няма да можеш да разбереш много на какво са способни ските ти.