Разгледай единично мнение
Стари 16-03-2017, 11:43     #52
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmisho2003 Разгледай мнение
Не съм сигурен но и предниците и задниците на тези точкови автомати могат да се въртят, т.е. при усукване ( да не дава господ) обувката би трябвало да се освободи от ската ( при заключено положение) или нещо бъркам? Какво повече ни дава отключеното положение - отваряне на предницата при усукване и освобождаване на обувката или ... Аз питам защото си спомням едни години когато ходехме със самоделни панти и тогава предниците бяха твърдо закрепени към ските и всичко зависеше от задния автомат ( т.н. маркер с двете пружини (май че казваше калинка?)
Нещо бъркаш според мен.

https://www.wildsnow.com/6946/tips-tech-ski-bindings/

Цитат:
10. If all else fails, you may need to ski with the tech binding toe locked in tour mode. Doing so provides no calibrated RV setting and reduces elasticity, and some say that with one well known brand you get RV values with locked toe that would fit in the range of 18 DIN, if such a thing existed (DIN scale doesn’t go that high). Also, know that when you lock the tech binding toe, you are only locking your side release, you will still release just as easy in vertical mode at the heel. In my view, if you’re finding you must ski with your tech binding toes locked that may indicate you either don’t take the care to adjust and use your bindings correctly, or perhaps you need to switch to a binding system more compatible with your style of skiing.
Ето и едно филмче, което Богдан беше споделил с мен преди време и което НЕ ми се случва с Ion - предполагам, защото са му твърди пружините на предницата (по-твърди от тези на конкуренцията):

Запоследно променено от batAssen : 16-03-2017 в 11:48.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат