Разгледай единично мнение
Стари 15-11-2010, 12:16     #12
Tsvety
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Smile

Цитат:
Първоначално изпратено отveno Разгледай мнение
Според мен си направил правилния избор. С 2 ръце съм за Spyder спрямо Surfanic (които да си призная чувам за първи път, но това не е фактор), но които ми направиха лошо впечатление с това, че на страницата си за технологиите, които използват, има писано само за джобове за Ipod и тем подобни, и няма дума за това какви мембрани използват в облеклото. 5К/5К нищо незначи, както беше казал dimitard забрадките на банскалиските баби имат по-високи пказатели Аз съм твърдо против с дрехите с които съм в планината, да ходя и в града, така че ако Surfanic залагат на това, не съм аз техния клиент. А Spyder са се доказали като бранд отдавна!
На сайта им пише към всеки продукт в технология - surftex. На мен това не ми говори нищо де. Ако някой знае да каже. Може да си е нещо тяхно. Като Helly Tech и т.н. Доколкото аз разбрах (може и да греша) си е специален плат като гортекс (без да сравнявам едното с другото, не са ми известни детайлите). Surfanic са "млада" марка, опитват се да продават качествени неща на по-тънки цени. Произвеждат се в UK и на мен това ми харесва.

Якето, което аз си взех е много стар техен модел (от отдавна не се предлага), но аз си го купих за града основно, защото ски много рядко карам с яке. По вероятно е тази зима да се екипирам с някой хай-тек елек и нещо дишащо отдолу. Яке основно нося когато не карам. Така че аз якето съм си го взела да отговаря на моите си изисквания и въобще не ми трябва 20/20 за тези цели. Нито пък мисля да давам 300 лв + за нещо такова. Ако искам да си взема сериозно яке, най-вероятно ще си взема Ейдър (или Diel).

Иначе момчето също го посъветвах от гледна точка на това за какво му трябва/ще го използва. Доколкото аз лично разбрах ще го ползва за зимно яке в града и за ски. Предвид, че не е в БГ, където възможността да караш ски редовно е много по-голяма (ако имаш желание - планини бол), вероятно ще кара 1-2 седмици макс на сезон (по чужбинско вероятно, не в UK). Значи според мен грубо казано - 90% градско, 10% ски.

Ако иска да кара редовно в UK, сигурно ще ходи на писти със сух сняг/изкуствени писти и ако му се случва да задира на завои или да пада хубавото му якенце ще стане на гъз за нула време.

Знам какво е времето в Шотландия много добре! Там климата е drizzle почти целогодишно, ама за това даже не му трябва 10к/10 за града. Просто дебело яке да го пази от мокрият студен вятър.

Якето дето си е взел е най-вероятно супер и ще му свърши супер работа за всичко, което му трябва. Спор няма! И когато тръгне на ски ще си е спокоен, че всичко ще му е ок, където и да реши да кара.

Просто за мен 150 паунда са много за неговите цели. Surfanic-а щеше да му свърши същата работа.
Както казах сега ще взимам яке на мъж ми 10/10 на Surfanic. (пак повече за градско, отколкото да ходи при бабите ). Surfanic по-принцип правят якета за snowboard, а не градски пухенки.
За това мен най-много ме устройва Surfanic 10/10 (core или high tech сериите) като за 50 паунда с намаленията. Въпрос на нужди, лични предпочитания и цена. Това е.

Запоследно променено от Tsvety : 15-11-2010 в 12:27.
Tsvety Не е онлайн   Отговори с цитат