Тема: Salomon Shift
Разгледай единично мнение
Стари 09-12-2017, 19:31     #13
Nebel
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Защото хората, които могат да карат твърде добре за да имат нужда от такива автомати са прекалено малко. За обикновения тураджия, точките са достатъчно здрави, леки, сигурни и удобни, за да не се занимава с тия работи. Най-малкото са два пъти по-тежки, което е фактор. Нито пък някой от тия хора си купува Lange. Това в световен мащаб говоря. Какво правим тука в БГ и по-специално в Бассес не е много показателно.

Пистови автомати съм съгласен, че си трябват, ама за ски талия 60
Съгласен съм, че хората, които търсят пърформанса на алпийски автомат някъде далеч от курортите не са толкова много, особено в България със сигурност. По Алпите и Америка мисля е доволно по-голям този процент обаче. За чист туринг - също е вярно че тек автоматите си работят.
Но дори оставяйки това настрана, нещото, което винаги съм вярвал, че липсва в ски автоматите е универсалност. Досега всичко е било компромиси, ако караш стабилно време на лифтове, но и пантиш да кажем 30% от сезона. Целият пейн ин ди ас какъв автомат на каква ска да монтираш, невъзможността да сменяш туринг и алпийски автомати на един чифт ски, освен ако сам не си монтираш инсърти, да не можеш да сменяш стенса 2см напред или 2 см назад, вадейки от самата ска много по-различно усещане. Все излишни проблеми, които при сноуборда примерно отдавна са решени с унифицирана система и шаблон при почти всички производители. Та поне някаква крачка към универсалност може да се окаже Shift-a. Впечатлява ме, че са го направили съвместим с много патенти на ски обувки - от алпийски, през WTR, до почти всички туринг обувки, което доста производители избягват по "неясни" причини.. Тепърва ще си покаже какво точно предлага, разбира се. Но пиновете на стрелите на предници на Саломонски автомат е точно картината, която съм имал в главата и е го на

Ето първо ревю и един подкаст с Коди Таунзенд, Крис Рубенс и френския инженер на Саломон, който е разработил автоматите. От пичовете от Blistergear:
http://blistergearreview.com/at-bind...shift-mnc-ep-3
Nebel Не е онлайн   Отговори с цитат