Разгледай единично мнение
Стари 27-01-2016, 23:52     #3
Patzo
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
да се намеси пак 'пипс полицията'.. Коя година е произведен този F1? Модела е доста стар и не съм сигурен че се произвежда вече. Производителите на лавинни уреди препоръчват веднъж на 5 или малко повече години уредите да се пращат за настройка на честотата на излъчване и проверка.. съответно е важно колко стар е един уред..
Отделно, ползването на този модел на Ортовокс изисква доста тренировки и умения, предвид че е аналогов и едноантенен. Казвам го просто, за да обърна внимание на хората, които търсят първи уред и са с малък бюджет. Тъй де, уреда работи прекрасно, просто няма нищо общо със съвременните триантенни дигитални, трябват много часове тренировки, за да се овладее работата с него..
Не се произвежда от 2014.
Митко, не мога да разбера, обявите за пипсове в тоя форум вече през твоето одобрение ли трябва да минават?
Да, аналогов е, нищо общо с триантенните глезотии с които и 5 годишно дете се оправя. Но мисля, че независимо с какъв пипс ще ме търсят, ако собственика му е безхаберен, ако ще и с скенер на НАСА да облъчва, пак ще си остана труп. Сори, ама 90 % от собствениците на пипсове са безхаберници. Така че, в крайна сметка всеки си прави сметка с кой да тръгва в планината. Дали ще тръгне с някой с триантенен пипс, абс, карбонови щеки и ски 150 мм или с някой който знае как да търси. Мисля че е малко прекалено някой тук да се изявява като последна инстанция по въпроси за екипировка и то не когато го питат а в раздела за обяви.
Иначе пипса е супер надежден, за разлика от PIEPS Freeride, не му се бъгва софтуера, пак за разлика от freeride, по- трудно е търсенето отколкото с дву- и триантенен, но с него се намира, гарантирано. И го казвам, не защото съм чел по ревютата или съм го държал за половин час в ръката. Първият ми пипс беше такъв и с достатъчно тренировки се намира бързо с него.
И отделно- да аналогов е, както виждаш и цената му е аналогова.
Patzo Не е онлайн   Отговори с цитат