Разгледай единично мнение
Стари 27-01-2016, 00:05     #16
SteAlam
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2013
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbatAssen Разгледай мнение
110 при каква дължина на стъпалото?

Обикновено цитираният ласт е за номер 26, но има марки, при които е за 27.

Примерно ако една обувка е 102 при номер 26, то при номер 28 ще е около 110.
разтягат се с по милиметър на номер и това е добрия вариант
28 с флекс около 90 най-добрия вариант до 105 и с фит мит вакуум печене още макс 4(по технологии от преди 2 год ако има нови )
Преди 2 години реших да си купя обувки и обиколих почти всички магазини в София и като им кажех че съм 28/115 с ехидна усмивка ме приканваха да ме измерят а после се чешеха по главата и гледаха празно в щандовете. Дори и с тия вакум фит ли бяха или с печене не ми обещаваха че ще се получи удобно.
За ден съм сменял по 4 чифта ренталски уж широки уж малко по големи и съм слизал по пистата по чорапи. Бях си наумил да си купя евтини 6-та ръка и да ги режа-лепя да ги модифицирам ама братовчеда ми даде старите си 30 номер и сега джиткам с тях. Издържам цял ден, но накрая като се събуя и разбирам че от студа и кръвоспирането в кутрето не съм усещал болката докато карам.
С тесните обувки крака точно се извива на дъга и дори си мисля че променя ъгъла на ските (вътрешните кантове са малко по високо и се разкрачваш) което изморява краката допълнително. Ама тва си е мое виждане което не съм изследвал докрай
Друго което натоварва краката е самата стойка на каране - на пети на пръсти на вътрешна или външна част на "езиците"
Всеки е с различни крака, различна походка и различен начин на каране та може би проба-грешка лично е най-добрия метод за решаване на проблема.А ако е дюстабанлия първо стелки от доктора и след това с пробите.
Казаха ми да сменя ските с борд че там били по удобни обувките ама не ми казват как да направя "рало" само с 1 дъска
SteAlam Не е онлайн   Отговори с цитат