Разгледай единично мнение
Стари 28-01-2016, 01:42     #4
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отPatzo Разгледай мнение
Не се произвежда от 2014.
Митко, не мога да разбера, обявите за пипсове в тоя форум вече през твоето одобрение ли трябва да минават?
Да, аналогов е, нищо общо с триантенните глезотии с които и 5 годишно дете се оправя. Но мисля, че независимо с какъв пипс ще ме търсят, ако собственика му е безхаберен, ако ще и с скенер на НАСА да облъчва, пак ще си остана труп. Сори, ама 90 % от собствениците на пипсове са безхаберници. Така че, в крайна сметка всеки си прави сметка с кой да тръгва в планината. Дали ще тръгне с някой с триантенен пипс, абс, карбонови щеки и ски 150 мм или с някой който знае как да търси. Мисля че е малко прекалено някой тук да се изявява като последна инстанция по въпроси за екипировка и то не когато го питат а в раздела за обяви.
Иначе пипса е супер надежден, за разлика от PIEPS Freeride, не му се бъгва софтуера, пак за разлика от freeride, по- трудно е търсенето отколкото с дву- и триантенен, но с него се намира, гарантирано. И го казвам, не защото съм чел по ревютата или съм го държал за половин час в ръката. Първият ми пипс беше такъв и с достатъчно тренировки се намира бързо с него.
И отделно- да аналогов е, както виждаш и цената му е аналогова.
аз пък си мислих че идеята на 'форума' е именно такава - да се информираме и споделяме опит, ето и ти го направи току-що . Дай Ф1 на човек, който за първи път ползва лавинен уред и гледай какво шоу ще настане, дай му един триантенен дигитален (Ортовокс, ВСА..) и в рамките на 10 минути ще знае как да работи с него. Споделям опит просто, от пет години участвам в лавинните курсове като инструктор и имам наблюдения как се оправят хората в началото с тези машинки. Предпочитам някой току-що открил фрирайда и съответно проблемите с лавините да може да си прецени на базата на информация дали да даде 100 лв или 200 лв за уред, с който може да му се наложи да спасява живота на приятели. Ти били препоръчал F1 на някой 18 годишен решил да се 'оборудва', за да почне да излиза извън пистите из наще мили родни планини? Аз не, освен ако не е сигурен че ще отдели нужното време да се научи да работи с него..
И не, няма да тръгна да давам акъл за карбонови щеки и стелки на обувки за хора с болки в стъпалата, нямам личен опит с това .
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат