Тема: Telemark
Разгледай единично мнение
Стари 01-03-2017, 15:23     #250
Ani
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkorlitz Разгледай мнение

я кажете как си купувате телемарк обувки, защото трябва и да се пробват, а в България май няма къде
Уф, това не е лесно. Поръчката по интернет.
Първо трябва да си наясно какви автомати ще ползваш.
После за какво ще ти трябва - само джиткане по писти, комбинирано - ходене и каране по писти, само ходене и т.н.
После пробваш туровите обувки на фирмите, които са представени в България - това е доста добър ориентир за номерацията на различните фирми и комфорта за твоя крак. Като избереш марката се мериш 5 пъти на техните мерки и теглилки - със студен крак, с топъл крак и т.н., докато си съвсем сигурен кой е твоят номер.
....и поръчваш :-)
Аз си уцелих номера. Доколкото знам и другите, които са поръчвали и те.
В момента знам, че в Скот, магазина в Лозенец, има от един модел техен цялата номерация. Не съм сигурна, обаче, дали не са за АТК.
В Скарпа, мисля, имат една много хубава обувка, ако не са я продали - но е един номер само 43 или 44, не помня.
Ако ходиш към Боровец, се обади и можеш да пробваш различни номера, предимно Скарпа, но някои от номерата има и на други марки.

Забравих да добавя, че и на пазара на стадиона излизат единични бройки. Двама души споделиха, че от там са се оборудвали.

Запоследно променено от Ani : 01-03-2017 в 15:33.
Ani Не е онлайн   Отговори с цитат