Разгледай единично мнение
Стари 20-10-2010, 14:08     #35
viik
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2005
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

настоявам за максимална защита от лавини поради няколко фактора:

-Много станахме.. много хора почнаха да карат дори и да направиш всичко перфектно пак може да попаднеш в лавина примерно някой над теб да ти я бутне... миналата година се разминах на 30мин с най-голямата лавина която съм виждал през живота си!!! и то от безобидна разходка до х.Вихрен

-Какво мислиш за инцидента на вихрен дали щеше да е жив човека, чист късмет?
-Ами инцидента на връх Мусала, чист късмет че е имал приятел които знае какво прави!!! и пак е извадил късмет пак го е намерил на косъм како щеше да стане ако беше се забавил 30 сек...
-На Малиовица виждаш какво става панти се доста... много са безопасни маршрутите там

-На Малиовица виждаш какво става панти се доста има доста алпинисти и туристи... какво правиш като има доста хора в района?
-Как ще прецениш обстановката като си стоял 5 дни в софия и си гледал сноу-форкаста, дали събота сутринта ще ти е ясно на ЦПШ-то какво е горе?
-Ще питаш някой за обстановката ама тва си е много относително...
-Колко фатални инцидента имаме всяка година, близките на тези хора биха дали хиляди пъти по толкова колкото е пълната екипировка само за 1% повече шанс..
-Тази година също ще има инциденти въпроса е хората да знаят какво правят
-Аз съм сигурен че хората с който караме няма да успеят на време да те изкопаят ако стане нещо, те ония с хеликоптерите по аляка не успяват пък ние ..
-Можеш да се набуташ в лавина дори и при перфектни условия... ако ще горе на теста да минеш с багер пак може средата на склона някоя издътина или вдлъбнатина само да чака.. или просто някъв дроп или скок да активира някво натрупване не ми казваи, че имаш винаги правилна преценка
viik Не е онлайн   Отговори с цитат