Разгледай единично мнение
Стари 13-01-2019, 20:28     #5
vava
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

Така, да разкажа как се разви сагата с откраднатите ски и обувки до сега.
Отидох, подадох жалба както си му е редът в РПУ-то. Хората бяха много любезни и в крайна сметка - надежда никаква. Това добре, но на 22.12 ровейки в eBay намирам две последователни обяви от един и същи продавач (carmel12321) , предлагащ обувките - Garmont Helix и автоматите Radical ST. И локацията на продавача е Essex, United Kingdom. Много добре написани и двете обяви с много интересни условия за bidding, посочени на края в първоначалните обяви с цел предваритено филтриране на доставка до BG вероятно (или от БГ до БГ):
I CAN POST INTERNATIONALLY BUT CHECK WITH ME THE EXTRA COST FIRST.

I RESERVE THE RIGHT TO CANCEL BIDS FROM COUNTRIES I DO NOT POST TO ,SO PLEASE EMAIL ME FIRST TO AVOID DISAPPOINTMENT.

IF YOU WIN FROM ABROAD I WILL NEED THE TELEPHONE NUMBER AND A EMAIL OR I WILL NOT POST. IT IS REQUIREMENT OF THE COURIER.

и след редакция и на двете обяви:

I CAN POST INTERNATIONALLY BUT CHECK WITH ME THE EXTRA COST FIRST BECAUSE I DO SEND ONLY TO FEW COUNTRIES.

I RESERVE THE RIGHT TO CANCEL BIDS FROM COUNTRIES I DO NOT POST TO ,SO PLEASE EMAIL ME FIRST TO AVOID DISAPPOINTMENT.

IF YOU WIN FROM ABROAD AND I HAVE APPROVED YOUR PLACE ,I WILL NEED THE TELEPHONE NUMBER AND AN EMAIL OR I WILL NOT POST.

IT IS REQUIREMENT OF THE COURIER SO PLEASE PROVIDE ONE WITH THE PAYMENT.

Отидох аз с тази информация в РТУ-то и там вдигнаха рамене: Подай сигнал в ГДБОП - компютърни престъпления. Така и направих - имат някаква онлайн форма за сигнали и дотук - ни вест, ни кост от тях след това.

Опитах се да бидвам за обувките с адрес за доставка в UK, но продавачът ме отряза и ми изтри два последователни бида, вероятно съдейки по името ми в eBay къде в крайна сметка ще пътува стоката. След което му написах едно пространно писмо по въпроса откъде имам обувките и автоматите, какви са ми подозренията и т.н., и той ми отговори с още по-пространно писмо, в което ми обясняваша как си бил купил обувките в Савой, Франция, автоматите били монтирани на Dynastar ски и т.н.

Равносметката: продадени автомати и непродадени обувки от този келеш. От двата Фишера следа няма. Та сега ще трябва да събирам нов сет, но сезона пропадна...

Запоследно променено от vava : 13-01-2019 в 20:50.
vava Не е онлайн   Отговори с цитат