Разгледай единично мнение
Стари 29-10-2006, 20:21     #9
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Originally posted by SHMIT+Oct 29 2006, 09:07 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (SHMIT @ Oct 29 2006, 09:07 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-tdrome@Oct 29 2006, 07:57 PM
Не искам да те плаша но в тази клиника "оправят" хората само когато става въпрос за ампутация... :boese: А едва ли това целиш
Ако е така ще изчакам да мине сезона и тогава ще ходя там. Че планирах да покарам.
Сериозно ли са зле. Имам и друга алтернатива.
А ако на нямой са му оперирали връзки на коляното дали може да сподели за колко време се възстановява [/b][/quote]
Ами познавам няколко човека с операции на колена. При артроскопска намеса се възстановява за около 4 седмици(ще можеш да ходиш)....за ски...ами след 2 години и то трудно и с наколенка! Ако прекарваш поне 2 пъти седмично в зала за укрепване на мускулите на крака, можеш да съкратиш и за 1 година. Навремето, когато ми оперираха ахилеса ми трябваше 1 година за да го раздвижа напълно и до сега десният прасец е почти 2 пъти по-слаб и малък от левия. А са минали 10 години от тогава и тренирам здраво! Много трудно се възстановяват мускулите, които укрепват коляното. Защото инстинктивно не го товариш и те още повече атрофрат. Като сложим и 1 месец в гипс и нещата отичат.
И един последен съвет. Недей да ходиш в Горна баня. Там са много добри, но няма да ти свършат работа. Там са обучени да закрепват човек да може да изпълнява ежедневните си задължения безпроблемно, но няма да те "оправят" така, че да можеш да караш ски отново! Трябва ти СПОРТЕН хирург. Човек, който оперира спортисти. Може и по-скъпо да ти излезне, но потърси такъв в клиниката по спортна медецина в Диана! И поискай гаранции, че ще можеш отново да спортуваш активно, а не просто да те закърпят. Защото от такива доктори сега си патя.