Разгледай единично мнение
Стари 13-01-2007, 21:35     #32
Alta
Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Originally posted by f2f@Jan 12 2007, 05:46 AM
в началото каза че си намерил упражнения, но били за състезатели (каквото и да значи това, и каквато и разлика да има)

и, моля, недей обижда "феновете на фрирайда". тук има хора които цяло лято са обикаляли баирите или са карали колела или са били на сърф. и без да са влизали в зала са в много добро физическо състояние.

значи, не се опитвам да обидя никого. нямам такова намерение.

Относно това, че някои хора не ходят в зала и са в много добро физическо състояние спор няма. Имам приятели които не спортуват, не ходят на фитнес но могат винаги да изкарат някои сериозен преход с колело или в планината. Това си е ген. Аз лично цяло лято докато бях извън софия 2 месеца, на морето карах байк, катерих скалите по тюленово и плувах по 40 минути почти всеки ден. иначе от година и повече ходя сериозно да тренирам в залата. Правя всяка трета или втора тренировка мускулите на краката. Имам много добра представа за всякаквите видове упражнения и знам много добре, че когато почнеш да тренираш трябват няколко месеца преди да започнеш да се оглеждаш в огледалото и да си мериш резултатите.

Относно това дали има разлика при подготовката на състезатели и на фриирайдъри определено смятам, че има. Цялата подготовка на състезателите е подчинена на това да може боде милър примерно да излезе, да загрее и да се пусне за около две минути при пулс 200. Когато един фриирайдър се качи в планината(и плати 30-40 лева карта) определено активността е поне няколко часа, а при една голяма част цял ден, при натоварвания по леки от тези на професионалистите.
Значи при толкова различни активности е неправилно да се твърди, че при състезателите и при фриирайдърите няма разлика при подготовката.

Няма спор, че стречинга е супер полезен за ските като пази от травми и повишава подвижността. Също така упражненията за равновесие са много уместни от това което чета.

Обаче за методиката на изграждане на мускулатурата и издръжливостта главна определяща роля играе вида натоварване за което се тренира.

мерси на bad dogg за дето сподели конкретната си тренировачна схема.

ето и нещо интересно на което попаднах в интернет за така наречената сода бикарбонат

Sodium Bicarbonate
Energy production via anaerobic glycolysis, which is particularly important for events lasting between 30 seconds and 15 minutes, increases the acidity inside the muscle cells and very soon after does the same to the blood. It is this increase in acidity within the muscle cells that is a major factor in producing fatigue in such events. If there was some way to reduce the acidity within the muscle cells, one could theoretically delay fatigue and thus continue exercising at a very high intensity for longer.

Sodium bicarbonate is an alkalising agent and therefore reduces the acidity of the blood (known as a buffering action). By buffering acidity in the blood, bicarbonate may be able to draw more of the acid produced within the muscle cells out into the blood and thus reduce the level of acidity within the muscle cells themselves. This could delay the onset of fatigue.