Разгледай единично мнение
Стари 15-08-2013, 10:21     #1
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално планинарските книги на Асен Христофоров

Последната седмица имах щастието най-после да достигна до книгите на Асен Христофоров, по време на едно паметно обикаляне из Витоша и Рила по Е4 прочетох книгата му 'Скици из Рила', и бях силно изумен от историите, които той разказва за планинари, хижари, планински хора и приключения през 30-те - 50-те години на миналия век. Изключително силно препоръчвам творчетството му на всички с любов към хубавата литература и към Планините ни. Благодаря на Ристо Туристо че пак ме подсети за неговите книги, че преди 2 години не е имало кой да чете като е споменавал за него:
Цитат:
Първоначално изпратено отristo_turisto Разгледай мнение
Разказът се казва "Една безкрайна нощ" от книгата Планинари на бележития икономист, преводач и най-вече БЪЛГАРИН Асен Христофоров. Мисля всички разкази в тази книга са писани по действителни случаи и са с истинските реални личности.
В тази тема ги има повечето му книги.
Намерих, каквото приблизително търся - дал съм линк в горен пост. И коритце с лопатка

Та книгата 'Скици из Рила' е живата история на местата, на които толкова много пъти сме ходили и зиме и лете - хижа Мальовица например и нейните първи хижари, историите за първите метеоролози на Мусала и Ботев.. а описанията на рилските върхове и долини, по които и той и ние сега обикаляме са непреходни и незабравими. Без да прекалявам повече с празни приказки , ей ги линковете, теглете и четете :
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=20427#20427
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат