Тема: Telemark
Разгледай единично мнение
Стари 15-02-2011, 12:59     #13
Patzo
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdamga Разгледай мнение
Натоварването в колената е доста сериозно .
След като миналия сезон карах само телемарк се оказа, че цяло лято трябва да пия Артилейн - http://www.artilanebg.com/ (АРТИЛЕЙН е наи-новата формула за функционално и структурно възстановяване на разрушения ставен хрущял)

Сега карам с наколенки на Thuasne и съм добре горе долу, т.е. не ме болят колената за сега.

Приятелите ми с които карам нямат такива проблеми, но като цяло усилието в колената е доста по-голямо от колкото при алпийските ски.

Също така и като умора на краката лично на мен ми е по-трудно, но го отдавам и на факта че се уча още и изчиствам движенията, което означава че влагам доста паразитни усилия и се надявам скоро да ги няма
Хммм, при мен няма грам натоварване в колената- всичко отива в бедрения мускул. Няма го усукващото натоварване, което е доста силно при алпийските ски. Независимо от това колко съм карал и по какъв терен- после колената ми са ок, докато при обикновените ски в края на деня си беше драма. Мисля, че те въртят колената заради проблема с липсата на хрущял- т.е. и при обикновено сгъване пак те боли.
Patzo Не е онлайн   Отговори с цитат