Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Ски терени и условия

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 29-06-2012, 17:33     #1161
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отsteppenwolf Разгледай мнение
Или тук има 10 богоизбрани човека, а 1 милион да го духат.
Това горе долу е вярно, само дето не са 10, а малко повече и не са богоизбрани, а сами са избрали да карат на Витоша. Останалите "1 милион" сами са избрали мързела...
Стари 29-06-2012, 17:48     #1162
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Всъщност исках да кажа: "Оле божке, толкова съм щастлив, че от 7 милиона българи, Господ избра точно мен, да карам на Витоша!!!"
Стари 29-06-2012, 20:36     #1163
freelander
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2010
Начално

имам жеелание(надежда) сезона да бъде същия като тази година, без
  • ц
еко, без лифтове, с много, много пудра и само фрийрайдърчета горе и пудрата да е само за нас .
пау + лифтс ползващи се от цяла софия - импосибрууу
freelander Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-06-2012, 20:37     #1164
freelander
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2010
Начално

имам желание(надежда) сезона да бъде същия като тази година, без цеко, без лифтове, с много, много пудра и само фрийрайдърчета горе и пудрата да е само за нас .
пау + лифтс ползващи се от цяла софия - импосибрууу

Запоследно променено от freelander : 29-06-2012 в 20:50.
freelander Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-06-2012, 20:51     #1165
givanov
heli mini ski bum

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на givanov
Начално

импосибрууу е за тея дето ходят да я гонят следобед. По тая логика дай да спрем лифтовете навсекъде ?
givanov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-06-2012, 21:25     #1166
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Народа съвем оглупя....

Аз па искам Цеко да отреже всички дървета и да опаше Витоша с лифтове. И единият да започва от Сердика център. Ако може. И да сложи такса "еколог" .

Запоследно променено от Ники : 29-06-2012 в 22:11.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-06-2012, 22:25     #1167
vga
Ski Bum

Дата на присъединяване: Oct 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на vga
Начално

Малко гледаме от нашата камбанария май. Силно се надявам фрийрайдърите да не са станали мнозинство из планините. За колко хора, които обичат да се качат и да покарат по хубави писти, било то след работа или през уикенда, миналата зима беше отвратителна? Мисля - хиляди. Не може да не работи лифта, защото някой си е решил. Не може да се чанчиме по 100 човека в 1 автобус, който върви на час и ако не хванеш първия е кофти. Забавно беше, и аз покарах на Витоша този сезон, но хиляди не караха, защото не всеки може и иска да кара в гора. Ако имах деца, като повечето от вас, щях да искам да мога да ги отведа и да покараме. Щях да съм бесен, че не работи планината. Не одобрявам презастрояването, но одобрявам подмяната на съоръженията с нови. Според мен са достатъчни и сегашните - само да са нови и да работят. Истината е по средата!
vga Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-06-2012, 22:33     #1168
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отvga Разгледай мнение
Малко гледаме от нашата камбанария май. Силно се надявам фрийрайдърите да не са станали мнозинство из планините. За колко хора, които обичат да се качат и да покарат по хубави писти, било то след работа или през уикенда, миналата зима беше отвратителна? Мисля - хиляди. Не може да не работи лифта, защото някой си е решил. Не може да се чанчиме по 100 човека в 1 автобус, който върви на час и ако не хванеш първия е кофти. Забавно беше, и аз покарах на Витоша този сезон, но хиляди не караха, защото не всеки може и иска да кара в гора. Ако имах деца, като повечето от вас, щях да искам да мога да ги отведа и да покараме. Щях да съм бесен, че не работи планината. Не одобрявам презастрояването, но одобрявам подмяната на съоръженията с нови. Според мен са достатъчни и сегашните - само да са нови и да работят. Истината е по средата!
Стари 30-06-2012, 22:37     #1169
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Днес се разходих на Витоша и забелязах разни неща, които ще споделя:

1. От влека на Конярника са останали само стълбовете. Миналата година седяха въжетата и котвите. Преди 4-5 години работеше и доста хора караха там.
2. Стълбовете на лифтовете на Лалетата са доволно ръждясали. Човек, ако обърне внимание, ще забележи следите от боя нанасяна през годините. Практика, която новият собственик не е продължил. Защо ли?
3. Стълбовете на кабинката също са ръждясали.
4. Въжето на Владо си стои паднало.

Ръждата като тръгне няма спиране! Само превантивните мерки работят, а в случая са пропуснати.

И си мисля... Разни хора във форума очакват чудеса от собственик, който за една боя не прави разходи. Аз бих попитал няколко въпроса:

1. Къде на Витоша мога да се направят още лифтове - т.е. да има смислен наклон и достатъчно надморска височина за достатъчно дълъг сезон?
2. Кои са потенциалните клиенти на "СуперВитоша", защото освен софиянци аз лично други не виждам?
3. Ако основните клиентите са гражданите на София как очакваме новите писти да печелят като дори настоящата инфраструктура не беше изчерпала капацитета си (реално през седмицата беше празно)?

Аз си мисля, че преди да сънувате мокри сънища за новите страхотни лифтове на Витоша, да се зададете въпроси - Кой, Защо, Кога и не на последно място най-важния: Къде са парите?

Според мен и това си е мое мнение в момента парите са в дървения материал. Витоша беше употребена грозно като претекст да бъде "защитен обществения интерес", но не мисля, че мокрите сънища за нови лифтове ще се сбъднат. А и да се сбъднат смятам, че са ненужни... Защо ли? Защото примерно Горно Лале, Боби, Владо от години не работят - т.е. не пускаме построените и фунциониращи лифтове, а строим нови... Стига глупости!
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-06-2012, 22:56     #1170
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbatAssen Разгледай мнение
2. Кои са потенциалните клиенти на "СуперВитоша", защото освен софиянци аз лично други не виждам?
3. Ако основните клиентите са гражданите на София как очакваме новите писти да печелят като дори настоящата инфраструктура не беше изчерпала капацитета си (реално през седмицата беше празно)?
- няма собственик на лифт, влек, кабинка или гондола който да не си мечтае да има милионен град на 20 минути от долна станция. дори един чужденец да не дойде да кара, витоша винаги може да печели ако има сняг и ако има мощности да вдигат хората нагоре. това е защото:

- ските не са спорт развиващ се ден-до-пладне. не е като да караш тази година, а догодина да минеш на кънки, по-догодина на бобслей и т.н. ските са спорт за цял живот. ако не ти се струва, че софиянци карат ски, това е защото спорта е занемарен, инвестициите са краткотрайни и никой не мисли в перспектива. един нормален (разбирай коректен) собственик на съоръженията горе ще се възползва от всяко държавно мероприятие за да накара повече деца от големия град да се качат горе вместо само да рекламира световната купа на чужденци, които вятър ги вее на бяла кобила и догодина я дойдат я не. безплатна карта на децата до 5 години, безплатна зима на второкласниците, и след има-няма 5 години ще имаш едно ново поколение запалени скиори вместо стари чички.

бих дал пример от канада, ама мисля, че австрийците са много по-добри в това отношение. макар и в българия да не можеш да качиш цялото годно население на ски, все пак близостта на милионен град прави всичко много по-лесно. ама или няма мерак, или тия еколози са бахти силната мафия
f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-07-2012, 08:35     #1171
batAssen
чичка

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отf2f Разгледай мнение
...
Съгласен съм с подобна гледна точка и мисля, че тя е правилната, НО нищо в тази посока не се е случило до сега, което ме кара да мисля, че подобни действия едва ли са планирани от "инвеститора". Реално се случва точно обратното - до преди 15 години имаше опашки като дори в работни дни имаше доста хора и от тогава намаляват и половината съоръжения не работят. Защо?
Стари 01-07-2012, 09:35     #1172
Петре
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Начално

Съвсем скоро ще разбереш защо,пък ще научиш нещо и за москвича
Стари 01-07-2012, 11:42     #1173
Green Hot Chilly Peppers
Прасета в космоса!

Аватара на Green Hot Chilly Peppers

Дата на присъединяване: Aug 2007
Начално А защо няма почасови карти?

По темата: смятам, че по-голямата част от пишещите тук не са против обновяването на лифтовете/влековете на Витоша. Личното ми неекспертно мнение е, че една (или две) големи и добре планирани въжени линии могат да покрият цялата сегашна площ на курорта.

Не мога да не се съглася с анализа на основните клиенти на курорта Витоша. От тук и въпросът ми: Защо няма почасови карти?

Като сравняваме с Австрия: там почти не съм видяла курорт, в който да не можеш да си вземеш карта за 1 или 2 или 4 часа. И то не за фиксиран час, а от момента, в който валидираш картата за пръв път.

И тъй като София е толкова близо, какво пречи на Витоша (а и на другите ни курорти) да има такива карти? Защо се купиха морално остарели billing системи? Нима, ако е приоритет детският спорт, не е целесъобразно да направиш възможно всяко училище да заведе децата преди/след обяд да покарат? Нима парите за 2 часа на хората, работещи в София, миришат на екология? Аз с удоволствие бих карала преди или след работа. А вие?

Единствената пречка, която виждам е затрудненият достъп до планината. Само Симеоновския лифт изяжда поне по 20 минути от такава карта, в едната посока. Дали е невъзможно той да бъде модернизиран (чети: ускорен)? Предполагам също, че ако искаш капацитет 5000 души, би следвало да направиш възможно тяхното паркиране и качване на място. Т.е. защо няма многоетажен паркинг на долна лифтова? Защо е почти невъзможно да установиш дали 122/123 работи и с какво разписаниe?

Въз основа на горното, без да повтарям всички обяснения защо трябва да се запази Торфеното бранище или защо не искам да се сече гора за нови писти, смятам, че "инвеститорът" не е направил достатъчно за да използва пълния капацитет на това, което има. Т.е. считам го неспособен да управлява поверената му територия с грижата на добър стопанин и да извлече адекватна икономическа полза за себе си.

И защо? Защото ски-спортът не е бързи пари. Той е инвестиция и държавна (не лобистка) политика.

Тогава защо да съм съгласна да дам на него, и на други подобни "инвеститори" правото да използват нови ресурси, когато те не могат да управляват и сегашните?

Нека първо ни докажат, че могат да използват добре това, което имат, преди да им зяйват устите за повече.

Ще спестя на пишещите/четящите тук мнението си относно провокациите на Ники и ще оставя всеки сам да си вади изводите.

Запоследно променено от Green Hot Chilly Peppers : 01-07-2012 в 11:45.
Green Hot Chilly Peppers Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-07-2012, 17:15     #1174
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

Пожар на Витоша ! http://www.capital.bg/politika_i_iko...ri_na_vitosha/
Пушекът се вижда от Дружба
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-07-2012, 21:04     #1175
Latemklof
Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Цитат:
Преди 4-5 години работеше и доста хора караха там.
Сигурен ли си? Конярника? Нещо съвсем други спомени имам...

А като знам какъв е достъпа на мястото на пожара, направо не ми се мисли какво следва

Запоследно променено от Latemklof : 01-07-2012 в 21:54.
Latemklof Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-07-2012, 21:05     #1176
vafi
kele6

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

del.

Запоследно променено от vafi : 05-08-2014 в 10:33.
vafi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-07-2012, 22:57     #1177
batAssen
чичка

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отLatemklof Разгледай мнение
Сигурен ли си? Конярника? Нещо съвсем други спомени имам...
Моите спомени са такива - най-вече защото мой близък приятел обичаше да кара там... (в случай, че греша е с малко)
Стари 01-07-2012, 23:09     #1178
jazzish
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Malko priasna informaciaot men.ot putekata za aleko se vijda goliamo petno I oshte dva lucha Koito sa trugnali kum kupena. Duha viatur, koeto e mnogo kofti. Na fizkulturnik se kachiha oedin otriad I niakolko dobrovoleca. Pojara v sravnenie s dneska sledobiad dosta se e razrasnal. Izviniavam se za latinicata na telefona niamam drugo.

"Така е то."
Кланница 5

Кърт Вонегът
jazzish Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-07-2012, 06:27     #1179
Latemklof
Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

по въпроса с Конярника, мисля, че грешиш с "малко", само 2-3 пъти... аз поне не знам след повторното дело, когато го взеха същите дето го бяха спряли за 4 години, да е пускан изобщо, по времето когато е преминал в ръцете на ВСки единия двигател отдавна беше изгорял, а другия се нуждаеше от сериозна инвестиция в чаркове, и като знам колко охотно правят тези инвестициите, се съмнявам да са пускали нещо без да разбера .
Това, ако не се лъжа, беше 2003 или 2004-та, поне ратрака на Конярника беше "обрулен" 2003та, тоест тогава вече не работеше пистата и обектът беше без охрана.

Ако някой има по-точни спомени или данни, ще се радвам да ги сверя с моите, но в общи линии, това дето става сега на Алеко, беше разиграно почти десет години по-рано на Конярника, нещо като репетиция ...

Запоследно променено от Latemklof : 02-07-2012 в 06:30.
Latemklof Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-07-2012, 08:41     #1180
Mandingo
loco en el coco

Дата на присъединяване: Jan 2010
Начално

Кой запали витоша
Mandingo Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 08:58.