Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Видео, музика и снимки

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 12-12-2005, 11:18     #1
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Matchstick Productions - The Hit List
687 MB

Айдеееееее точи народе....

Филма е велик и крачка напред спрямо Yearbook поне според мен.
Ако питате Сашко - това е най-добрия ски филм правен до сега. (w00t)

/Capelle
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20, 2018/2019 - 17
3
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-12-2005, 13:29     #2
X3M
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2004
Начално

Лелеееееееее (w00t) ,евалата Capelle и всички,които са помогнали,немам търпение лееелеееееее......
And God created the Sun. And then God created the Earth and its mountains, and then He decided that something was missing - so He created POWDER. And then He brought them all together at the mountains of Bulgaria
X3M Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-12-2005, 13:36     #3
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

да евала. Довечера интернета на супер любо ще ми се стори като дайъл ъп.
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-12-2005, 16:34     #4
Guest
Guest

Начално

10x capelle , evala i ot men
  Отговори с цитат
Стари 13-12-2005, 09:33     #5
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Чак пък по-добър от yearbook, да да!Единственото , което ми харесва повече е че няма парашутни изпълнения толкова!Това е крачка напред!
Стари 16-12-2005, 09:20     #6
korlitz
Senior Member

Начално

абе за добър беше доста добър. За мен обаче се нарежда след Иърбука.

няколко неща ми направиха по-сериозно впечатление:
1. Марк Абма с ГЪН .... :-"
2. Ралвес ... баси пича ... както казах вкара ги в малкото си джобче на състезателния клин. Още преди да карат на вратите ми направи впечатление, че не затваря завоя да отбива скорост както правят повечето ами си цепи все едно кара даунхил или супер джи.
3. Музиката за мен беше слаба (за саундтрак най-добър за мен е Ски Муви 2)
4. Ура нямаше го Танърчо.

5. Нещо, което бих искал да обсъдим, макар да не е конкретно за този филм. Статийката на Момчи ме наведе над тази мисъл: защо в тези филми не се рекламира екипировка за лавинна безопасност ... няма Ortovox, Life-link, Pieps ... абе нищо по темата, а ни пълнят главата с всякакви скъпи глупости - Гън мън, вишъси мишъси. Очевидно е какво силно влияние имат тези филми (и в дипломната ми работа го доказах), но дори в случай като Полард в Иърбука не каза, че е оживял в благодарение на това, че е ползвал лавинен предавател. Всъщност независимо дали правиш хипхоп, държавна политика или ски филми, щом имаш влияние върху хората трябва да го използваш разумно и за хуманни цели. Айде да кажем, че на нас тук ни е ясно, че про-тата използват лавинни предаватели, обаче някое 15-16 годишно момче попаднал му такъв филм ще види: Некви прота дето рипат от козирките без да правят лавинен тест и без да ползват друга екипировка освен каска (щото не се вижда) Та два въпроса ми възникват.
А. Защо създателите на ски филми не поемат тази социална отговорност като например по няколко кадъра с лавинен тест (не да се обяснява как се прави, а да се види, че трябва да се прави), някоко кадъра че си включват пипсовете, или 2-3 реплики от протата, че трябва да се ползва пипс. В този ред на мисли ... Капеле, трябва да сложим такива кадри в клипчетата за тази година.
Б. Защо фирми като Ортовокс, не рекламират в такива филми ... от чисто маркетингова гледна точка няма разумно обяснение освен евентуално ниски бюджети за реклама, но пък такава реклама сериозно ще повиши културата за ползване на такива уреди и познатостта на марката. Факт е примерно все по-широката употреба на каски и меко казано добрия имидж на Giro.
Стари 16-12-2005, 14:55     #7
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Цитат:
Originally posted by korlitz@Dec 16 2005, 10:20 AM
абе за добър беше доста добър. За мен обаче се нарежда след Иърбука.

няколко неща ми направиха по-сериозно впечатление:
1. Марк Абма с ГЪН .... :-"
2. Ралвес ... баси пича ... както казах вкара ги в малкото си джобче на състезателния клин. Още преди да карат на вратите ми направи впечатление, че не затваря завоя да отбива скорост както правят повечето ами си цепи все едно кара даунхил или супер джи.
3. Музиката за мен беше слаба (за саундтрак най-добър за мен е Ски Муви 2)
4. Ура нямаше го Танърчо.

5. Нещо, което бих искал да обсъдим, макар да не е конкретно за този филм. Статийката на Момчи ме наведе над тази мисъл: защо в тези филми не се рекламира екипировка за лавинна безопасност ... няма Ortovox, Life-link, Pieps ... абе нищо по темата, а ни пълнят главата с всякакви скъпи глупости - Гън мън, вишъси мишъси. Очевидно е какво силно влияние имат тези филми (и в дипломната ми работа го доказах), но дори в случай като Полард в Иърбука не каза, че е оживял в благодарение на това, че е ползвал лавинен предавател. Всъщност независимо дали правиш хипхоп, държавна политика или ски филми, щом имаш влияние върху хората трябва да го използваш разумно и за хуманни цели. Айде да кажем, че на нас тук ни е ясно, че про-тата използват лавинни предаватели, обаче някое 15-16 годишно момче попаднал му такъв филм ще види: Некви прота дето рипат от козирките без да правят лавинен тест и без да ползват друга екипировка освен каска (щото не се вижда) Та два въпроса ми възникват.
А. Защо създателите на ски филми не поемат тази социална отговорност като например по няколко кадъра с лавинен тест (не да се обяснява как се прави, а да се види, че трябва да се прави), някоко кадъра че си включват пипсовете, или 2-3 реплики от протата, че трябва да се ползва пипс. В този ред на мисли ... Капеле, трябва да сложим такива кадри в клипчетата за тази година.
Б. Защо фирми като Ортовокс, не рекламират в такива филми ... от чисто маркетингова гледна точка няма разумно обяснение освен евентуално ниски бюджети за реклама, но пък такава реклама сериозно ще повиши културата за ползване на такива уреди и познатостта на марката. Факт е примерно все по-широката употреба на каски и меко казано добрия имидж на Giro.

[snapback]53961[/snapback]
по 1. - да и аз се впечатлих.
по 2. - да пич е ама тва че може да преодолее 5 кола като състезател ме
впечатлява много по-малко от линията на Хуго да речем.
по 3. - Не си прав - и аз не ахнах на първо слушане но сега си имам неколко
парчета дето са ми много на сърце ;-) Sunna i RJD2 са много добри.
Иначе - и на мен soundtracka на SM2 ми е любим.
по 4. - Танер е пич
по 5. - Абсолютно си прав - много странно е... Добра е идеята да включим
нещо такова в наш клип/филм.

/Capelle
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20, 2018/2019 - 17
3
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2005, 16:46     #8
korlitz
Senior Member

Начално

т.2 е Хуго е номер 1, спор няма
т. 4 Танър е пич, ама само като скача, иначе не ме радва. Освен това не го бива изобщо извън парка, направо гола вода му е фрийрайда. А и фрийсталъри имам по-любими: СиАр Джонсън е лидера (жалко, че не е от Ямбоуу)

т. 5 Добавка към идеята. В наше филмче може и цял тест да се сложи с обяснения от Момчи. Може да е и отделно само тест (като кадри да има и в другите клипчета), което да е авейлабъл за точене в секция лавини.
Стари 19-12-2005, 11:31     #9
Piotr
Guest

Начално

Не искам да предизвиквам спорове но даунхила от световната купа е много по-екстремна дисциплина от фриирайда на профи равнище(като изключим лавинната опастност) и нямаше да е зле съвременните младежи преди да станат фриинещо си да понаучат малко пистова техника.
  Отговори с цитат
Стари 19-12-2005, 12:04     #10
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

Напълно съм съгласен с Пьотр

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-12-2005, 12:43     #11
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Ралвс им показа как се кара!Това е.Може да не ви кефи...ама е брутален.
акто каза Пиотър..от всеки състезател би излезнал перфектен фрирайдър, докато обратното е абсурд!Без значение на линията!
Стари 19-12-2005, 13:29     #12
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by Ники@Dec 19 2005, 12:43 PM
Ралвс им показа как се кара!Това е.Може да не ви кефи...ама е брутален.
акто каза Пиотър..от всеки състезател би излезнал перфектен фрирайдър, докато обратното е абсурд!Без значение на линията!
[snapback]54059[/snapback]
ааа, не тъй, ами състезанието на Пейн МакШлонки - гигантски слалом на фейки, кой го спечели, а?
Стари 20-12-2005, 15:11     #13
Гост_vlaio_*
Guest

Начално

mi moito mnenie pak e 4e nikvo raklamirane na ORTOVOX ne triabva da se pravi po prostata pri4ina 4e na artukulite kam koito nie ot BEFSA proiaviavame nai goliam interes sa bez kakvoto i da bilo namalenie koeto nikak ne mi haresva i ne e slu4aino
ZA6TOTO malko sa horata koito biha si kupili PIPS i te sa ot na6ta sreda
daite da vidim kak da se preborim za namlenie i na privlekatelnite za nas stoki bez namalenie ot ofertata na stenata
li4no za mene bih iskal da si podara pips 4e i dva no ne i na cenata koiato mi predlagat v momenta
  Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 17:15.