Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 13-08-2015, 12:45     #1
sugarfactory
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално К2 obsethed 2011-2012 189 cm.

Младежи,
Купих си тука от един пичага въпросните ски и зимата ще им монтирам нови автомати та идва обичайният въпрос на коя точно позиция да го направя. На моите ски , няма някакви индикатори – цифри или нещо от рода на тийм лайн, фриирайд, беккънтри джибинг и тн каквито съм срещал на други ски, които съм имал....може и да е имало но да са се изтрили. Четох из нета, че рекамендит линията е на 7-8 см назад от центъра на ските, а Сет ги карал на +5 от рекъмендит. В момента ските са монтирани с едни маркер шизо така че като дойде зимата ще ги разцъкам напред назад и ще видя кво що.... ама реших да посъбера още мнения пък и да си полафим малко посред лято за ски
sugarfactory Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-08-2015, 14:22     #2
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

К..р за лятото.
Най-добре сам ги разцъкай. Не съм карал тия ски, ама на Шредитора дет го имах бях сложил автомата на -2 от средата на ската и бяха драма тия ски. Поне по моите виждания. После карах същата ска монтирана на -5 и бех като отвързан. Все едно друга ска. Така, че ако тия са горе долу подобни -5 е добър вариант.
Ама ско не ме лъже паметта тия ски не бяха фул рокер, а само отпред? Ама може и да бъркам.

Баси шибаният сезон е това лятото. А тазгодишното е безкрайно.
Секи който се кефи на лятото е педал.
Хау.
Стари 13-08-2015, 14:38     #3
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
К..р за лятото.
Най-добре сам ги разцъкай. Не съм карал тия ски, ама на Шредитора дет го имах бях сложил автомата на -2 от средата на ската и бяха драма тия ски. Поне по моите виждания. После карах същата ска монтирана на -5 и бех като отвързан. Все едно друга ска. Така, че ако тия са горе долу подобни -5 е добър вариант.
Ама ско не ме лъже паметта тия ски не бяха фул рокер, а само отпред? Ама може и да бъркам.

Баси шибаният сезон е това лятото. А тазгодишното е безкрайно.
Секи който се кефи на лятото е педал.
Хау.
Да, задължително ше ги разцъкам, голямо предимство е че в момента са с шизото, имат 6-7 см. ход напред назад и ще пробвам...ама нямам търпение, човърка ме откакто ги купих иначе ските са отпред и отзад рокер, отпред доста голям и кембър по средата....мисълта ми е ако има хора тука, които имат същите ски и са си ги купували нови да ми кажат дали е имало някакви означения на ските...отстрани или отгоре някъде и евнтуално някоя снимчица да ми щракнат да видя

Абе лятото си екстра еле па ако бяхме я сърфисти, я кайтери или бодибордери ама нейсе...аз разцъквам баскетче от време на време
Стари 13-08-2015, 15:00     #4
Bezformer
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2006
Начално

Привет,

може да разлгедаш тая тема за същите ски - различават се само по графиките.

Чекераут: http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=8883.

За разграфяването отстрани, сигурно и ти като мен си купил ски с фабрични инсърти. Моя случай беше такъв и в тоя вариант не слагат скАлата отстрани.

Бая си полафихме по тая тема преди 2 лета. Аз ги монтирах на +4.5/5 не помня точно и още си ги карам Карал съм ги по изкуственяк на писта (на суич се държат като пистова ска), шляпат си, ама мен ме кефи. На парк съм ги карал, на буци, лед, коръ и у дълбокото. Общо взето не съм имал драма никъде, ясно е иначе къде им е силата С моя център са ми супер удобни за скачане - доста балансирано е, стават за градуси и задни и други подобни. В най-дълбоките дни тая зима (8-9 март) нямах проблеми с "плаването/плуването" и осъзнах, че няма да си ги продам никога тез талпи

Ако искаш ще изровя от архива мейла, който ми пратиха от К2 за тоя център как да си го измериш с метър .. и видео на ските в действие мога да ти пратя, макар че ски клипчета по тва време е вредно за сърцето и душата..
Айде наздраве и кур за лятото, и за Цеко !

Запоследно променено от Bezformer : 13-08-2015 в 15:15.
Bezformer Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-08-2015, 15:16     #5
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Баси, там съм писал, че истината е в 2 чифта ски....
В момента имам 8...чифта......
Стари 13-08-2015, 16:04     #6
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отBezformer Разгледай мнение
Привет,

може да разлгедаш тая тема за същите ски - различават се само по графиките.

Чекераут: http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=8883.

За разграфяването отстрани, сигурно и ти като мен си купил ски с фабрични инсърти. Моя случай беше такъв и в тоя вариант не слагат скАлата отстрани.

Бая си полафихме по тая тема преди 2 лета. Аз ги монтирах на +4.5/5 не помня точно и още си ги карам Карал съм ги по изкуственяк на писта (на суич се държат като пистова ска), шляпат си, ама мен ме кефи. На парк съм ги карал, на буци, лед, коръ и у дълбокото. Общо взето не съм имал драма никъде, ясно е иначе къде им е силата С моя център са ми супер удобни за скачане - доста балансирано е, стават за градуси и задни и други подобни. В най-дълбоките дни тая зима (8-9 март) нямах проблеми с "плаването/плуването" и осъзнах, че няма да си ги продам никога тез талпи

Ако искаш ще изровя от архива мейла, който ми пратиха от К2 за тоя център как да си го измериш с метър .. и видео на ските в действие мога да ти пратя, макар че ски клипчета по тва време е вредно за сърцето и душата..
Айде наздраве и кур за лятото, и за Цеко !
Bezformer, мерси за инфото братле,
ските ги купих монтирани с автомати маркер шизо, не се сетих да го питам момчето дали той си ги е монтирал или са така фабрично ...възможно е никога да не са били разграфявани отстрани....аз реших че просто се е изтрило. С помоща на сложни инжинерни изчисления открих геометричния център на ската (или поне така си мисля) и доколкото прочетох из нета другия център е 7-8 см назад....обаче за по-сигурно исках да поразпитам.
Твоите ски 179 или са или 189?
Ще ми е от полза да прочета тва което са ти пратили от К2 как да се измери центъра, та ако не те затруднявам много да го изнамериш мейла им ще съм ти благодарен да ми го пратиш
Иначе клипчето го давай директно....и в крайна сметка с какви автомати ги монтира ските ти?
Стари 13-08-2015, 16:43     #7
Bezformer
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2006
Начално

Ето я цялата кореспонденция - дългичка е, но може да послужи като feedback за това, че останах доста доволен от пичовете и CS-а. Та оцветеното в червено е най-важното, но отговарят и на други питания, така че разгледай.

Другото много важно нещо е, че аз ги монтирах на 92см от задницата, но измерено по базата... а по-късно получих отговора от тях, че тоя център е на 92 см. измерено по топ шита и реално сега като се замисля, явно съм ги монтирал на някъв доста рандом център.. но ми е много добре така. Друг е въпроса, че последния му отговор за това от коя страна е измерено, някак си не ми вдъхва 100% сигурност, че и той е знаел тая подробност :

Hello,

i have a question about binding mounts.
I have K2 ObSETHed 10/11 - 189 cm.
I want to ride 65% - freeride, 35% - freestyle and i am planning to mount them on 4.5cm from traditional center. Is it ok ? I need you opinion.
My other question is, that i am planning to put marker duke on them. Do you think that the Dukes will change the ski flexibility ? And is it a good idea to use them for freestyle ? I want to go with those skis out of the resorts. My wondering is which is better - Marker Duke EPF- for freeride and freestyle ? or Alpine binding + trekkers( adaptors) ?
I hope for fast respond about the mounting center and the binding choice.

Best regards,
Ivo

-----------------------------------------------------------------------------
От: "K2 Skis Customer Service" customerservice@k2skis.com
Относно: RE: K2 Skis: Customer Service
Изпратено на: Сряда, 2013, Юли 3 20:11:10 EEST

Hey Ivo,

I think mounting at 4.5 would be a good position for what you are looking for. It will give the ski a little bit more of a playful feel without completely sacrificing its all mountain and carving ability. The Duke will stiffen up the center of the ski a little bit, but I think that is a much better option than using trekkers. Trekkers usually add a lot of weight and don't work anywhere near as well as a touring specific binding. Let me know if you have any other questions.

Thanks,
Brett
---------------------------------------------------------------------------------------
Sent: Thursday, July 11, 2013 1:58 AM
To: K2 Skis Customer Service
Subject: Re: RE: K2 Skis: Customer Service
Hello,
i wrote you an e-mail 4 days ago and still have no answer. I don't know if you have received it, but i need your advice.
Here it is:
Hi,
thank you for the fast respond. The chart on the sidewalls of the ski is missing. There is nothing to show me where is the mounting center. Do you have any idea how to measure it myself ? If i found the perfect center of the skis, how many cm back should be +4.5?
If you have any other idea, how to measure where is the +4.5 mounting center, please let me know .
And also do you think those ski are appropriate for me. They are 189 cm. My hight is 182 cm. 75 kg. I want to use them as one pair ski for mainly Freeriding, as i said - 65 % freeride, 35 % freestyle, some piste and hiking with marker dukes
If you have any advice or recommendation i would be very happy and thankful.

Best regards,
Ivo
-------------------------------------------------------------------------------------
От: "K2 Skis Customer Service" customerservice@k2skis.com
Относно: RE: RE: K2 Skis: Customer Service
Изпратено на: Петък, 2013, Юли 12 00:02:28 EEST

Hey Ivo,
My apologies for the delay. I was waiting to hear back from our engineers with a mounting chart. For the 10/11 Seth the Suggested mounting point is 87.5cm from the tail. So if you were looking to go 4.5cm forward you would go 92cm from the tail. I definitely think that will be a good location for freeride and freestyle use. It will allow them to be playful yet still be able to carve well. Let me know if you need anything else.
Cheers,
Brett
----------------------------------------------------------------------------------

To: K2 Skis Customer Service
Subject: Re: RE: RE: K2 Skis: Customer Service

Hello again,

it's been a long time, but I still haven't mount the Dukes. I have one last question (check the last e-mail you have sent me): Is this 92 cm from the tail measured on the top sheet ? or is it from the base ?

Thank you !

I hope for a fast respond.

Best regards,
Ivo
---------------------------------------------------------------------------------
Hi Ivo,

Those would be measured on the topsheet of the ski.

Cheers,
Brett
--------------------------------------------------------------------------------------

Thank you very much ! You were very helpful.

Best regards,
Ivo

Запоследно променено от Bezformer : 13-08-2015 в 16:47.
Bezformer Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-08-2015, 18:01     #8
sugarfactory
Senior Member

Начално

Ами да, това което са ти отговорили съвпада съвсем точно с това което и аз мерих. 87.5 см от опашката се пада точно 7.5 см по-назад от геометричния център, както аз го измерих на моите ски. А ти като си мерил по базата всъщност си отишъл към 2 см по-назад тоест твоите автомати реално са монтирани не на +4,5, а на +2,5....
Там някъде мисля и аз че ще е най-добре +2 или +3 ....айде да идва по-бързо зимата, че да видим и на практика как ще са нещата, мисля че на теория ги изяснихме.
Мерси още веднъж Иво
Стари 13-08-2015, 19:59     #9
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

179 ги карам на +2.5.
Хващайте щангите, сезоня иде
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-08-2015, 20:33     #10
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbanzai Разгледай мнение
179 ги карам на +2.5.
Хващайте щангите, сезоня иде
ей го дей

тренираме усилено най-вече така и така
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 22:30.