Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Обяви Купува/Продава

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 20-01-2016, 09:37     #1
aora_bass
Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално Продавам Пипс

Здравейте,
Продавам Pieps Freeride. Ползван е няколко години без каквито и да е следи по него. Цена 80лв.

Телефон: 0883 900 185

Запоследно променено от aora_bass : 19-03-2016 в 08:12.
aora_bass Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-01-2016, 10:59     #2
amestaff
Member

Дата на присъединяване: Feb 2011
Начално Pieps Freeride...

Здравей, имаш ЛС

Запоследно променено от amestaff : 22-01-2016 в 11:43. Причина: Лично съобщение...
amestaff Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-01-2016, 11:31     #3
hwarang
Pray For Snow

Дата на присъединяване: Jan 2011
Изпрати съобщение чрез skype; на hwarang
Начално

По лавинните курсове ни препоръчват тоя пипс да не се използва. Много е стар - едноантенен ...

2014-2015/15, 2015-2016/7, 2016-2017/8
hwarang Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-01-2016, 11:51     #4
MrPilly
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Или както беше казал един виден съфорумник: "С тоя пипс дори кучето си няма да пусна в планината!"

П.С. Извинявай ако ти спамим темата и проваляме някоя сделка, но тук вече става въпрос за безопасност и човешки живот!
MrPilly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-01-2016, 13:00     #5
aora_bass
Member

Начално

Пипса е едноантенен дигитален. Ако си заровен е все тая дали ще си с този или с 3 антенен. Голямата разлика идва при търсенето...да обхвата му е по-малък и е с по-голяма грешка от 3 антенните, но ако човек знае как да го използва може да се справи съвсем адекватно. За мое щастие в реална ситуация не съм го ползвал, само на няколко лавинни тренировки, при които в съвсем адекватно време съм намирал заровения обект. А що се отнася до твоя приятел, щом разчита на кучето му да го търси с пипс под лавината...

Цитат:
Първоначално изпратено отMrPilly Разгледай мнение
Или както беше казал един виден съфорумник: "С тоя пипс дори кучето си няма да пусна в планината!"

П.С. Извинявай ако ти спамим темата и проваляме някоя сделка, но тук вече става въпрос за безопасност и човешки живот!
Стари 22-01-2016, 16:10     #6
MrPilly
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Положих достатъчно усилия за да намеря тези 2 теми и мисля, че е безсмислено да пиша друго, след като къде къде по-опитни от мен вече са се изказали.

http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=9238
http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=10096

Поздрави и дано на никого не му се налага да ползва, който и да било уред по предназначение!
MrPilly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-01-2016, 17:37     #7
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMrPilly Разгледай мнение
Положих достатъчно усилия за да намеря тези 2 теми и мисля, че е безсмислено да пиша друго, след като къде къде по-опитни от мен вече са се изказали.

http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=9238
http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=10096

Поздрави и дано на никого не му се налага да ползва, който и да било уред по предназначение!
ами да си кажа пак, на никого не препоръчвам да позлва този лавинен уред, поради пространно описаните в горните теми причини. Защо продължават да го продават по магазините , не знам ..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-01-2016, 18:01     #8
aora_bass
Member

Начално

Ами мога да ти кажа, аз защо си го купих. То е лесно да определяш от гледната точка на човек, който може да си позволи хубав лавинен уред, аз обаче когато го купувах няма финансова възможност та да не кажа, че и този ми идваше скъпичък, понеже когато го купувах и той не беше много евтин. Та не искам никого да агитирам да си го купи или не..в общи линии, все ми е тая. Човек сам решава кога, колко и какво ще рискува. Но предпочитам, някой да има такъв, вместо да няма никакъв...та от тук нататък философските размишления, които можете да изсипете са много, знам...но ако имате желание да спамите, моля отворете си друга тема.

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
ами да си кажа пак, на никого не препоръчвам да позлва този лавинен уред, поради пространно описаните в горните теми причини. Защо продължават да го продават по магазините , не знам ..
Стари 24-01-2016, 13:32     #9
rosen_talov
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2007
Начално

Този уред може да свърши работа ако е на "манекен", заровен за тренировка/практически обучения.

Цената търпи ли коментар?
rosen_talov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2016, 14:49     #10
ne_e_lesno
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2008
Начално

Не знам дали всички от изказалите се тук имат опит с уреда, или само са чели някъде нещо..
Купих си такъв като резервен. Днес правих тренировка и намерих с него два пипса за 4.44 мин.

Наистина не е много лесен за употреба, особено ако очакваш от него да работи като 3-антенен... Ако обаче знаеш как реагира нещата стават..

Не бих го препоръчал като основен уред, но със сигурност по-добре с него отколкото без... Когато бюджета е определящ мисля, че това е по- добро решение, отколкото да изкараш сезона без уред, докато спестяваш за хубав.
ne_e_lesno Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2016, 16:57     #11
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

AORA_BASS последната ми цел е да оспамя обявата ти, или да ти 'проваля' продажбата, но имам достатчъно причини да съм против ползването на този уред. Като става дума за лавинни уреди, нещата са доста по-сериозни от това дали да си вземеш ски 105 или 110 мм, или обувки Динафит или Скарпа..
На два от 4-5-те лавинни курсове, на които съм бил инструктор в курсовете на бассес, имаше хора с такива уреди, имах възможност да наблюдавам 'начинаещи' как работят с него и с още поне 6-7 други уреди ( от Ортовокс Ф1 до модеррни триантенни). Няма по-труден за работа уред в момента, и пак казвам, цената му не оправдава купуването му. Не бих доверил живота си на човек, който ще ме търси с такъв уред, освен ако точно като Пешо (ne_e_lesno), има много опит от много търсене, и знае точно какво прави. Но тука си говорим за начинаещи все пак. И затова, и преди 3 години, и сега си държа на мнението - този уред има смисъл само ако ще го ползвате като 'резервен' - да го дадете на някой нов в групата ви, с който ще карате по лавинен терен, и няма да разчитате на него да помага в случай на лавинно нещастие, а по скоро ще служи само за това той да е осигурен с предавател за намирането му, ако попадне в лавина.. Или пък за тренировки.. И тъй.
Безаварийно каране пожелавам на всички
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-02-2016, 12:49     #12
aora_bass
Member

Начално

up...за този ужасен, едноантенен дигитален пипс
Стари 01-02-2016, 14:12     #13
bobber

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

По-добре с някакъв уред, отколкото без уред. Цената и антените са мерило колко обичате приятелите си
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-02-2016, 16:32     #14
aora_bass
Member

Начално

up!
Стари 18-02-2016, 09:06     #15
Myashkov
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално Малко Help за уреда...

Запоследно променено от Myashkov : 25-11-2016 в 18:22.
Myashkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2016, 12:13     #16
lubezen
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на lubezen
Начално

И аз имах възможността да си поиграя скоро с този уред.
Според мен направо си работи. Трябва да призная, че бях доста скептично настроен, но когато човек се запознае как се случват нещата при него, си работи добре.
Като недостатък мога да отбележа, че е необходимо да се действа малко по-бавно с него, за да може да се опресни правилно и да не обърка търсещия.
Не съм го тествал в по-сложни ситуации, например с повече от 1 заровен, но като цяло, определено е по-добре човек да има този уред, отколкото да няма уред.
lubezen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2016, 12:22     #17
iПоп
Powder prophet

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отlubezen Разгледай мнение
И аз имах възможността да си поиграя скоро с този уред.
Според мен направо си работи. Трябва да призная, че бях доста скептично настроен, но когато човек се запознае как се случват нещата при него, си работи добре.
Като недостатък мога да отбележа, че е необходимо да се действа малко по-бавно с него, за да може да се опресни правилно и да не обърка търсещия.
Не съм го тествал в по-сложни ситуации, например с повече от 1 заровен, но като цяло, определено е по-добре човек да има този уред, отколкото да няма уред.
Напълно те подкрепям - моя опит е същия. Като се работи бавно и внимателно и нещата се случват, но определено човек трябва да му свикне на странностите....

Агро дайнамик рейсинг тийм - Agro dynamic racing team
iПоп Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-03-2016, 08:12     #18
aora_bass
Member

Начално

up.

Цена: 80лв.
Стари 19-03-2016, 14:48     #19
Mityo
wanderlust

Дата на присъединяване: Feb 2004
Начално

аз като съм с едноантенен аналогов PIEPS от първите правени в съвременен стандарт 470мхц ли беше?, ко да правя?

ПП вече раница АБС на старо може се вземе за 150 евра, че и по-малко, ако потърсиш

обаче фашона е по-важен! или?

ППП иначе човекът с най-скапан пипс и най-малко опит има предимство - тръгва първи по склона
Mityo Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 12:36.