Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 18-02-2014, 00:09     #181
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Феноменално!!!
Стари 18-02-2014, 01:22     #182
CRO
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Просто отражение на ситуацията в БГ.

Всеки, купуващ нещо по-специализирано от тоалетна хартия остава с впечатлението, че е задължен на "търговеца", който в повечето случаи е в бранша отдавна, без видима причина и приема всичко за даденост.
CRO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 02:01     #183
Cloun
Fancy Noddle

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Ееее прочетох, как ще ставам утре незнам!Можем ли да поръчваме широки стопери за автомати, които не са закупени от Вас?А през форума на БАССЕС приемате ли поръчки?
Cloun Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 02:55     #184
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 08:01     #185
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отgydi Разгледай мнение
Извинявам се, може ли да ми кажете какъв е сайта на магазина? За да добия представа за услугите и стоките?
Стратегията за реклама проработи.Гъди се закачи
Стари 18-02-2014, 08:04     #186
ivextrem
Member

Дата на присъединяване: Jul 2002
Начално

Доста дълго време мислих, дали да се включа, но историята която ще разкажа е поучителна и трябва да се знае.
Особено, когато говорим за ниво на обслужване или ОСТАВЯНЕ НА СКИ ЗА РЕМОНТ в споменатия магазин.

От много години съм лоялен на марката Dynafit, а доскоро БЯХ лоялен и на БВК.

На 29 март 2011 година купих от тях ски Dynafit Stoke и колани към тях.
До края на зимата сезон 2010 -2011 не ги ползвах.

На следващата зима 2011 -2012, след едно ходене на Боровец и три седмици в планината, кантът на едната ската се разлепи. Говорих в Вальо и не мога да не кажа, че постъпи както е редно понеже нямаше ски с тази височина той ми даде неговите ски, Stoke със същата височина и със същите автомати като моите. А аз оставих моят комплект при него!

И с това положителни нещата се изчерпват.

ЛЪЖА 1: ските ти са в Италия
Според Вальо мойте ски Stoke бяха отишли в Италия за рекламация, а само с едно телефонно обаждане установих, че те бяха на ремонт при Сталин, при това ??!! С РАЗМОНТИРАНИ ??!! автомати.
ЛЪЖА 2: ето ти автоматите
След сезона, връщайки ските на Вальо, поисках той да ми върне автоматите от моите ски. Той размонтира автоматите от НЕГОВИТЕ ски и се опита да ми върне тях. Отказах и поисках автомата от моите ски.
ЛЪЖА 3: втори опит с автоматите
След известно време ми се обади да си взема автоматите. Тези, които ми върна НЕ БЯХА МОИТЕ (от доста години си надписвам екипировката, а на автоматите, които получих моята марка я нямаше). Отидох с друг претекст още веднъж в магазина, за да говоря с Вальо, като реакцията беше не идвай повече тук и не купувай от нас!
ЛЪЖА 4: ще ти дадем други ски
Понеже нямаше как да намери ски Stoke, обещанието на Вальо беше следващият сезон (т.е. настоящият) да получа ски Grand Teton. Все пак имах колани на един сезон с тази талия и не ми се сменяше ската. Обадих им се през ноември 2013 дали са дошли ските, но ми отговориха, че няма да ми дадат Grand Teton (кой ли би го направил при тази разлика в цените на двете ски), а ще ми върнат парите, което и направиха.

Това са фактите - изводите оставям на...всеки от вас.

Иво Стоилков
ivextrem Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 09:06     #187
^Agu^
Member

Дата на присъединяване: Apr 2003
Начално

Искрено се изумих
Не съм стъпвала в този магазин, откакто преди 5-6-7 години попитах каква е разликата между женските и мъжките обувки за ски: "Женските обувки им е повдигнато на петата, защото жените са свикнали да ходят на високи токчета и така ще им е по-удобно да карат ски". Излязох и забравих за тях.. явно не съм сбъркала
Успех в решаването на въпроса.. дано оправиш ските!
Стари 18-02-2014, 09:31     #188
bwc
Member

Дата на присъединяване: Feb 2014
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отivextrem Разгледай мнение
Доста дълго време мислих, дали да се включа, но историята която ще разкажа е поучителна и трябва да се знае.
Особено, когато говорим за ниво на обслужване или ОСТАВЯНЕ НА СКИ ЗА РЕМОНТ в споменатия магазин.

От много години съм лоялен на марката Dynafit, а доскоро БЯХ лоялен и на БВК.

На 29 март 2011 година купих от тях ски Dynafit Stoke и колани към тях.
До края на зимата сезон 2010 -2011 не ги ползвах.

На следващата зима 2011 -2012, след едно ходене на Боровец и три седмици в планината, кантът на едната ската се разлепи. Говорих в Вальо и не мога да не кажа, че постъпи както е редно понеже нямаше ски с тази височина той ми даде неговите ски, Stoke със същата височина и със същите автомати като моите. А аз оставих моят комплект при него!

И с това положителни нещата се изчерпват.

ЛЪЖА 1: ските ти са в Италия
Според Вальо мойте ски Stoke бяха отишли в Италия за рекламация, а само с едно телефонно обаждане установих, че те бяха на ремонт при Сталин, при това ??!! С РАЗМОНТИРАНИ ??!! автомати.
ЛЪЖА 2: ето ти автоматите
След сезона, връщайки ските на Вальо, поисках той да ми върне автоматите от моите ски. Той размонтира автоматите от НЕГОВИТЕ ски и се опита да ми върне тях. Отказах и поисках автомата от моите ски.
ЛЪЖА 3: втори опит с автоматите
След известно време ми се обади да си взема автоматите. Тези, които ми върна НЕ БЯХА МОИТЕ (от доста години си надписвам екипировката, а на автоматите, които получих моята марка я нямаше). Отидох с друг претекст още веднъж в магазина, за да говоря с Вальо, като реакцията беше не идвай повече тук и не купувай от нас!
ЛЪЖА 4: ще ти дадем други ски
Понеже нямаше как да намери ски Stoke, обещанието на Вальо беше следващият сезон (т.е. настоящият) да получа ски Grand Teton. Все пак имах колани на един сезон с тази талия и не ми се сменяше ската. Обадих им се през ноември 2013 дали са дошли ските, но ми отговориха, че няма да ми дадат Grand Teton (кой ли би го направил при тази разлика в цените на двете ски), а ще ми върнат парите, което и направиха.

Това са фактите - изводите оставям на...всеки от вас.

Иво Стоилков
Иво,
Супер лъжи и глупости и ти го знаеш. Забрави да кажеш, че дойде да кажеш на Вальо, че тези автомати не са твойте защото тези били с по-тесни стопери. И го обвини че те лъже. Като професионалист обаче беше редно да знаеш че при вдигнато положение стопера се прибира. Разбире се, че Вальо ще се обиди от тези обвинения. Който го познава като човек знае че тези обвинения са абсолютно неадекватни. Надявам се да си се поинтересувал и да си разбрал че този автомат го няма с по-тесен стопер просто твоята професионална компетентност е под въпрос. Именно заради тази обида реши, че по-добре да ти върне парите и да приключи с търговските си отношения с теб. Напротив постъпи супер. И разберете колкото и да се опитвате да го плюете и да го обвинявате с лъжи и измислици толкова всичко остава за ваша сметка
bwc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 09:56     #189
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Съжалявам че ще игнорирам призива да не се пише, но не издържам. А и госпожата искаше още мнения.

Госпожо официален представител АдвенчърШоп, моля прегледайте си задълженията към Комисията за Защита на Лични Данни. Сигурен съм че безразборното споделяне на лични данни в публичното пространство, каквото вие предприемате на страница 2 от тази тема, е в разрес със закона. Още тук започнах да се убеждавам че Вие наистина сте си един 'магазин' а не бизнес.

Второ:
Цитат:
Първоначално изпратено отbwc Разгледай мнение
...
Понеже както вие кавате се н....л при нас му е неудобно да дойде при нас.
...
Клиента не се е н....л, той е проучил и е взел решение да си изхарчи парите другаде. Добър ден, случва се всекидневно в целия свят. Това не е велика конспирация да ви се намали оборота на 'магазина'. Това е нещо съвсем нормално в днешно време, където информацията е лесно достъпна и безплатна. Ако искате взимайте по 20лв 'вход' на всеки влязъл в магазина за да не сте капо. И самия факт че според Вас клиента се е н.....л (защото не е купил от Вас, а после автомата се е счупил) върви да покаже елементарната ви пост-комунистическа нагласа към клиента.

За Вашето безсилие при изразяването и прибягването до главни букви, то всъщност си е съвсем наред за една магазинерка в един магазин. За недъгавия монтаж достатъчно се изписа вече.

Последно, понеже вече обслужвате автомати само закупени от Вас. Друг път, ще обслужвате гаранционно всички автомати Динафит с Европейска Гаранционна Карта и ше Ви плющат ушите, колкото и да Ви е яд и да не Ви се иска. Прегледайте си договора. За останалите колеги, истински ексклузивитет в ЕС е незаконен, най-често се заобикаля с други преференции.
Комюнитито е по силно от всяка магазинерка и главни букви, въпроса е дали на някой тук му се занимава да разкаже на Динафит как се н....е на родна почва пред най подходящата 'тълпа'.
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 10:01     #190
ivextrem
Member

Дата на присъединяване: Jul 2002
Начално

Кой пише от профила bwc?
Кое е лъжа и глупост от казаното от мен: 1, 2, 3 или 4 - коментирайте всички точки!!!
Аз давам ли личностни оценки?
Дойдох в магазина с претекст, че автоматите са с по- тесни стопери, и казах на Вальо в очите, че лъже - ето това е СУПЕР постъпка, защото автомата, който ми върна НЕ Е МОЯ! И продължавам да го твърдя! Моята дума срещу неговата!
Никъде е поста си не видях плюене, но и всичко, което БВК прави се води на тяхната сметка!!!
ivextrem Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 10:14     #191
tox
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2009
Начално

Жалко, че на никой не му се губи време да преведе и изпрати "примери за професионално отношение към клиентите" и на "дълбокото познаване на материята" до фирмите партньори на великата верига магазини ADVENTURE SPORT

Убеден съм, че ще им даде ценни познания за начина на работа на техния така наречен партньор.
tox Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 10:19     #192
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

скоро май ще има 1 свободно работно място в тоя магазин (докато още има магазин)...
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 10:26     #193
roe
roe

Дата на присъединяване: Jul 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на roe
Начално

Цитат:
Разбирам Ви, няма проблем, но и ние знаем как са се случили нещата, тъй като в магазина има камери с микрофони и всеки един момент от случката се разгледа от влизането на клиента за пръв път да момента, в който се е обадил.

Не съм много запознат, но това да записвате разговори с камери не е ли малко, как да го кажа... незаконно? Как се казваше... без мое съгласие ли беше или нещо от сорта? Пак казвам не съм много запознат поне така съм чул.
Стари 18-02-2014, 10:27     #194
jofi
Member

Дата на присъединяване: Feb 2007
Начално

Много се забавлявам от темата самозакопаването им е зверско....

аз лично само градски якета (3 броя) имам от Салева, и имах желание да си купя и 4-то, но не ми го продадоха...дори не се опитаха. Физиономията на консулатанта, след моя коментар "имате само две якета от изминали години и това ви е цената )) не благодаря. И си похарчих парите на друго място, както пазарната логика повелява!

Защото продажбата не е само да ми го свалите от закачалката, да го пробвам и да ми кажете цената, а много други компоненети.
jofi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 10:30     #195
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Ох, хора, СТИГА. Мисля, че се изписа достатъчно. Да оставим Вальо (моите уважения, познавам го от години и вярвам, ще направи изводи) да прецени политиката на магазина.

В крайна сметка, независимо от мнението на Орешарски и други като него, ние СМЕ ВЕЧЕ УЖ СВОБОДНИ, и ако не в друго, то поне в едно сме свободни - в избора си как и къде да харчим парите си.

На ВСЕКИ НОРМАЛЕН ТЪРГОВЕЦ (sorry за главните букви, явно това е нивото, на което се комуникира с пишещия от онези прословут user bwc) в България му е ясно, че при съвременния глобализиран свят, единствения начин да продава на специализирана клиентела е ОТНОШЕНИЕ. Компетентно, професионално.

За съжаление, няколко търговеца на много добра екипировка (като марки) в България нямат това поведение и мисля, че бавно (или бързо) и сигурно потъват! Не е нормално например да си предплатиш стока и да я чакаш над година... (не става дума за Adventure Shop, подчертавам). Други пък търговци, не продават по-евтино от по света, но имат правилното отношение, доставят разнообразие от модели на добри марки, поддържат сервиз. И хората купуват и се връщат при тях.

Така че, поне според мен, ето тази тема вече е излишно да се дъвка, особено от представител на въпросния магазин. Време е нещата да минат "на дела" и всички тук да разберат за happy-end-а на сапунката
Стари 18-02-2014, 10:38     #196
chef4e
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Начално

Рядко пиша във форума, но сега се изкушавам да го направя. Кратката история, която ще споделя дори има леко забавен акцент. Аз съм един от приятелите на Боб с монтираната доста в страни от центъра на ската задница на Динафит автомат, която създаваше споненатите вече от него проблеми при пантене. Въпреки, че в магазина успяха да ме убедят, че този крив монтаж не би трябвало да създава проблеми, и че причината за него е в неправилния монтаж на предницата. В последствие Боб ми каза, че и първият монтаж е правен при тях. След около година смених обувките и се наложи следващ премонтаж на задниците. Виждайки "майсторите" в магазина стореното преди това от тях реагираха по следния начин: "Копеле кой така ти е о...л ските?" А аз отговорих: "Вие!" И се почна едно, ама ние така, ама ние онова и т.н. Но трябва да призная, че от последната им работа по моите ски съм доволен, в смисъл задницата е монтирана там, където и е мястото, а именно - в центъра на ската.
chef4e Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 10:52     #197
bwc
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отroe Разгледай мнение
Не съм много запознат, но това да записвате разговори с камери не е ли малко, как да го кажа... незаконно? Как се казваше... без мое съгласие ли беше или нещо от сорта? Пак казвам не съм много запознат поне така съм чул.
просто за да сте наясно: на вратата има обява, че магазина е под видео наблюдение. Така, че няма нарушение на закона
Стари 18-02-2014, 11:01     #198
bwc
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отivextrem Разгледай мнение
Кой пише от профила bwc?
Кое е лъжа и глупост от казаното от мен: 1, 2, 3 или 4 - коментирайте всички точки!!!
Аз давам ли личностни оценки?
Дойдох в магазина с претекст, че автоматите са с по- тесни стопери, и казах на Вальо в очите, че лъже - ето това е СУПЕР постъпка, защото автомата, който ми върна НЕ Е МОЯ! И продължавам да го твърдя! Моята дума срещу неговата!
Никъде е поста си не видях плюене, но и всичко, което БВК прави се води на тяхната сметка!!!
Не те разбирам за личностните оценките???
Ти го обвиняваш в лъжа. Аз казвам какво каза като дойде да го обвиняваш в лъжа.
Между другото, за ските: След каро е приел рекламацията, дефектния чифт го взима и може да го прави каквото пожелае. Не разбирам като е бил по-късно за ремонт при Сталин какъв е проблема. Да беше, и знаеш ли защо защото Вальо го направи и го подари на човек който не може да си позволи да си купи, както е правил с много други неща както лична така и сменен екипировка.
И не че не може да си позволи да ти смени ските с по-скъп модел. Той това ти беше обещал. Но след твоето поведение сам разбираш, че всеки самоуважаващ се човек че реагира така.
И досега не разбирам защо мислиш, че ти е сменил автомата. Каква ти логиката. какво печели той от смяната на автомата. Ако ти е сменил автомата го е направил с чисто нов нали на си мислиш, че той събира ползвани автомати за да ги подменя на клиентите или какво?
Стари 18-02-2014, 11:10     #199
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Не те разбирам за личностните оценките???
Ти го обвиняваш в лъжа. Аз казвам какво каза като дойде да го обвиняваш в лъжа.
Между другото, за ските: След каро е приел рекламацията, дефектния чифт го взима и може да го прави каквото пожелае. Не разбирам като е бил по-късно за ремонт при Сталин какъв е проблема. Да беше, и знаеш ли защо защото Вальо го направи и го подари на човек който не може да си позволи да си купи, както е правил с много други неща както лична така и сменен екипировка.
И не че не може да си позволи да ти смени ските с по-скъп модел. Той това ти беше обещал. Но след твоето поведение сам разбираш, че всеки самоуважаващ се човек че реагира така.
И досега не разбирам защо мислиш, че ти е сменил автомата. Каква ти логиката. какво печели той от смяната на автомата. Ако ти е сменил автомата го е направил с чисто нов нали на си мислиш, че той събира ползвани автомати за да ги подменя на клиентите или какво?
хора продължавате да се излагате, пишете си лични съобщения поне, недейте тук. Отлепен кант на първа година ползване е дефект, покриван от гаранцията на ски, особено от уважавани фирми като Dynafit. От разказа на Иво излиза, че той нови ски не е получил, защо как и поради какви лични ваши си причини, страничните наблюдатели не ни интересува. Аз като давам 1000 + лв за нови ски, очаквам адекватно сервизно обслужване, и го получавам при други фирми-вносители. Сигурен съм има и много доволни и адекватно обслужени в подобни ситуации ваши клиенти, но в случая.. Нищо де, продължавайте да се обяснявате пред аудитория от 7000+ четения на темата..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2014, 11:20     #200
bwc
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbanzai Разгледай мнение
Съжалявам че ще игнорирам призива да не се пише, но не издържам. А и госпожата искаше още мнения.

Госпожо официален представител АдвенчърШоп, моля прегледайте си задълженията към Комисията за Защита на Лични Данни. Сигурен съм че безразборното споделяне на лични данни в публичното пространство, каквото вие предприемате на страница 2 от тази тема, е в разрес със закона. Още тук започнах да се убеждавам че Вие наистина сте си един 'магазин' а не бизнес.

Второ:

Клиента не се е н....л, той е проучил и е взел решение да си изхарчи парите другаде. Добър ден, случва се всекидневно в целия свят. Това не е велика конспирация да ви се намали оборота на 'магазина'. Това е нещо съвсем нормално в днешно време, където информацията е лесно достъпна и безплатна. Ако искате взимайте по 20лв 'вход' на всеки влязъл в магазина за да не сте капо. И самия факт че според Вас клиента се е н.....л (защото не е купил от Вас, а после автомата се е счупил) върви да покаже елементарната ви пост-комунистическа нагласа към клиента.

За Вашето безсилие при изразяването и прибягването до главни букви, то всъщност си е съвсем наред за една магазинерка в един магазин. За недъгавия монтаж достатъчно се изписа вече.

Последно, понеже вече обслужвате автомати само закупени от Вас. Друг път, ще обслужвате гаранционно всички автомати Динафит с Европейска Гаранционна Карта и ше Ви плющат ушите, колкото и да Ви е яд и да не Ви се иска. Прегледайте си договора. За останалите колеги, истински ексклузивитет в ЕС е незаконен, най-често се заобикаля с други преференции.
Комюнитито е по силно от всяка магазинерка и главни букви, въпроса е дали на някой тук му се занимава да разкаже на Динафит как се н....е на родна почва пред най подходящата 'тълпа'.
Уважаеми...,
Тонът го определихте вие във форума. Явно това, че отговарям почти на всяка нападка явни ви изнервя.
Каквото и да пишете и да говорите обслужването е възможно най доброто и клиентите ни го оценяват.
Дори да бях продавачка нямаше да ме е срам от това, напротив.
Това с плющенето на ушито-доста грубо, но да видиме.
Не ви разбирам първо крещяхте да не монтираме повече, сега заплашвате защото отказваме да монтираме. Наясно ли сте какво искате
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 21:12.