Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 07-04-2015, 10:09     #1961
Krasimir
Member

Дата на присъединяване: Mar 2013
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbestbg Разгледай мнение
Krasimir, при кои ортопеди си ходил за толкова различни мнения по ЯМР-то?
Различните мнения след ЯМР - то са вследствие на удебеление на ПКВ, което различните ортопеди тълкуват ралично, подробности и имена съм ти пратил на лични(препрaтих ти писмото което вчера писах на mishoni)

Запоследно променено от Krasimir : 07-04-2015 в 10:16.
Krasimir Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-04-2015, 12:27     #1962
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отKrasimir Разгледай мнение
Различните мнения след ЯМР - то са вследствие на удебеление на ПКВ, което различните ортопеди тълкуват ралично, подробности и имена съм ти пратил на лични(препрaтих ти писмото което вчера писах на mishoni)
Е така де .. винаги става въпрос за тълкуване щото то там се виждат едни облаци.

Отделно мисля, че има много голямо неразбирателство по отоншение на възстановяването.

Примерно за операция на скъсани ПКВ казват, че възстановяването е 3-4 месеца. Обаче за какво възстановяване става въпрос? Проблемът е, че повечето ортопеди и хирурзи под „възстановяване“ разбират да можеш да ходиш нормално т.е. да нямаш проблеми да си стигаш до бюрото в офиса и да се прибираш обратно вкъщи. Съвсем друга история е ако искаш да продължиш да спортуваш активно като и времето и подходът може да са много различни. И точно там вече е ролята на рехабилитаторите защото нито на хирурзите нито на ортопедите това им е работата. Затова много внимавайте когато задавате въпроси за това колко бързо ще се възстановите да обясните какво имате предвид. Един и същ лекар може да отговори съвсем различно на въпросите и разговорът да протече примерно така:
В: Колко бързо ще се възстановя?
О: Около 3-4 месеца
В: Кога пак ще мога да пускам улеи в района на Мальовица с дебели ски и раница на гърба?
О: Най-рано догодина, но по-добре зарежи ските завинаги и пробвай с нещо по-малко натоварващо.

Също така не забравяйте, че ставите и особено коляното никога не се възстановяват на 100% след травма. Само счупени кости се възстановяват напълно.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-04-2015, 16:36     #1963
bestbg
Member

Дата на присъединяване: Sep 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdewly Разгледай мнение
...

Ортопедът, при който сте ходил е напълно наясно, че ако се прави операция на ПКВ в момента на операцията ще стане ясно какво е състоянието на ставата и дали има скъсан менискус. Така че е трябвало просто да решите какво правите, ако се окаже че има скъсан менискус , защото един FIX е около 700 лв, а не да плащате за ЯРМ.
...
Със сигурност е наясно, защото каза че ако има скъсване ще го "FIX"-не и това фиксване е вкл. в цената която ми каза и 2 седмици рехабилитаци, за да няма по средата на операцията ще плащаш ли за менискус. Иначе ми беше казал че е сигурен за ПКВ-то, ако искам да се види менискуса дали е здрав. Идеята за това беше че ми казваше че ПКВ-то мога да го правя и след години, но ако и менискуса е засегнат е желателно да е по-скоро операцията.

Питам понеже с това ЯМР се чудя дали да го погледнат още някъде. Много се чудя за операцията.... Сега 1 месец след травмата като се возя в ансансьора и спре на етажа и съм се отпуснал на крака се усеща нестабилноста и прещракване.

Преди ортопедите ходих при рехабилитатори намиращи се в Овча купел (ул.Боряна). Там беше още подуто но казаха, че мислят че може и да не е скъсана. След седмица с направлението казаха - здрав си (един вид щом ходиш и не боли много - действай), и на следващия ден на часно където беше - категорично скъсана.

За операцията се навих бързо защото предпочитам след време да няма допълнително износване на хрущяли и стави, а да знам че е зашито, но сега нещо вече се двоумя много....

Сале, за възстановяване ми беше казано:
След 25 дни ще станеш на крака, след 6 месеца ще започнеш новият сезон по-лекичко. През това време да съм в залата.

Krasimir, Благодаря

Поздрави
bestbg Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-04-2015, 16:45     #1964
fallacy
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2013
Начално

Аз винаги бих взел различни мнения. Така или иначе си дал парите за ЯМР, прегледите не са толкова скъпи. След това вече гледаш кои са на едно мнение и кои казват друго.

Кофтито е, че когато отидеш при различни лекари, идва момента с това кой как ще "продаде" неговото лечение. Някои умеят да говорят по-добре с пациенти, други са откровено дразнещи. Когато някой, който знае как да общува, ти каже това, което искаш да чуеш, най-вероятно ще послушаш него..
fallacy Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-04-2015, 19:57     #1965
dewly
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2011
Начално

След 20 години скъсана ПКВ и менискус на хрущяла му нямаше нищо. Скъсването беше зверско, след което край със спорта, ски и т.н. Като излезеше го опъвах и се наместваше. Но, всичко зависи как е скъсан менискуса.
https://www.youtube.com/watch?v=xnM4Uyg7dEE
dewly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-04-2015, 02:06     #1966
Ariel
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2015
Начално

Здравейте,
Моля някой да разкаже как протича операция по отстраняване на импланти - игли в моя случай, от коляното.

Иначе моят случай е зверско падане на Пампорово, счупена горна част на тибията, скъсана странична връзка .... артроскопия на следващия ден с поставени игли за фиксация на костта .... и болки в изобилие
Ariel Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-04-2015, 09:49     #1967
MiraK
Junior Member

Дата на присъединяване: Mar 2015
Начално израства ли изрязана кост

Здравейте, на 06.04.2015 г. ми направиха операция на лявото коляно Остеохондропластика. Беше артроскопска, хирургът ми е изрязал част от костта, защото не се кръвоснабдявала и била куха и мъртва. Каза че до 3 месеца може да израстне нова кост и хрущял, но ако това не стане, ще се наложи пластика - изрязване на парченце от друга, неносеща кост и присаждане на мястото на отстранената. Аз не можах да намеря в нета информация дали изрязани кости могат да израстват. На 36 години съм. Много искам да избегна втората операция, но не знам дали лекарят не ми каза това за израстването, само за да ме успокои. От друга страна, ако нямаше такъв шанс, той щеше да направи направо пластиката...Моля ви пишете ако някой е преживял подобна операция, дали се е възстановил. Благодаря!
MiraK Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-04-2015, 15:21     #1968
dewly
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMiraK Разгледай мнение
Здравейте, на 06.04.2015 г. ми направиха операция на лявото коляно Остеохондропластика. Беше артроскопска, хирургът ми е изрязал част от костта, защото не се кръвоснабдявала и била куха и мъртва. Каза че до 3 месеца може да израстне нова кост и хрущял, но ако това не стане, ще се наложи пластика - изрязване на парченце от друга, неносеща кост и присаждане на мястото на отстранената. Аз не можах да намеря в нета информация дали изрязани кости могат да израстват. На 36 години съм. Много искам да избегна втората операция, но не знам дали лекарят не ми каза това за израстването, само за да ме успокои. От друга страна, ако нямаше такъв шанс, той щеше да направи направо пластиката...Моля ви пишете ако някой е преживял подобна операция, дали се е възстановил. Благодаря!
Eто това намерих.

Коленете вече се лекуват с течен имплант!
http://www.blitz.bg/article/40109
Стари 11-04-2015, 23:37     #1969
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Търси „регенерация на костна тъкан“ или на ингилизки „bone regeneration". Ще намериш доста информация, която обаче няма да ти отговори на въпроса. Ключовата дума е „може“ и поне за това твоят доктор е много прав. Може да израстне, но „може“ не е гаранция.
Късмет!
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-04-2015, 09:14     #1970
MiraK
Junior Member

Начално Благодаря!

Благодаря, изглежда е Божа работа наистина, остава да пия хранителни добавки и да се моля...
Стари 13-04-2015, 13:41     #1971
MiraK
Junior Member

Начално

http://sportnihrani.com/%D0%BF%D1%80...0%D0%BE%D0%BF/

Дали хормон на растежа Соматропин би могъл да помогне за израстването на костта?
Стари 13-04-2015, 22:12     #1972
dewly
Senior Member

Начално

Цитат:
http://sportnihrani.com/%D0%BF%D1%80...0%D0%BE%D0%BF/

Дали хормон на растежа Соматропин би могъл да помогне за израстването на костта?
НЕЕЕЕЕЕ
http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?t=8651
Стари 14-04-2015, 08:35     #1973
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Хормона на растежа ако се прилага правилно прави чудеса. Проблемите са два обаче.
1. Вероятността да намериш на "черно" истински GH е равна на 0-ла. Най-хубавият и същевременно най-скъп е GH извлечен от трупове. В нета се намира предимно синтетичен, където и страничните ефекти са големи. При този извлечен от трупове няма никакви рискове, ако е фармацефтичен.
2. GH е перфектен за употреба при спортисти и хора над 40г. При млади хора е абсолютно ненужен и само си даваш парите.

п.с. Аз съм обмислял да си направя един курс с GH. За ефекта може да попитате Силвестър Сталон, който всички виждате как изглежда на 70 г. във филма Непобедимите.
При хора над 40-50 г терапия с GH няма никакви странични ефекти.
Стари 14-04-2015, 09:26     #1974
dewly
Senior Member

Начално

Не си игтайте с огъня!
https://www.google.bg/search?q=%D0%B...2F%3B960%3B720
Стари 14-04-2015, 09:58     #1975
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Аспирина е по-вреден от GH. Ама аспирин предполагам взимаш без да се замислиш? За да получиш такива странични ефекти от GH трябва поне 10-тина години да злоупотребяваш с GH. Едва ли ще ти стигнат парите да го направиш, като се има в предвид, че един курс с GH струва към 5К лв. А един курс е 30-тина дена.

Ето цена за 6 дневен цикъл:
http://sportnihrani.com/продукти/ана...2-mg/#/198/796

И малко адекватна информация.

Запоследно променено от Ники : 14-04-2015 в 10:10.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-04-2015, 19:37     #1976
dewly
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Аспирина е по-вреден от GH. Ама аспирин предполагам взимаш без да се замислиш? За да получиш такива странични ефекти от GH трябва поне 10-тина години да злоупотребяваш с GH. Едва ли ще ти стигнат парите да го направиш, като се има в предвид, че един курс с GH струва към 5К лв. А един курс е 30-тина дена.

Ето цена за 6 дневен цикъл:
http://sportnihrani.com/продукти/ана...2-mg/#/198/796

И малко адекватна информация.

Точно така и сайта се казва SPORTNIHRANI.
Не случайно спринтьорите имат развити челюсти. Това не е детска играчка.
Стари 14-04-2015, 20:59     #1977
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Ти правиш ли разлика м/у УПОТРЕБА и ЗЛОУПОТРЕБА с медикаменти?
Ако ми осигуриш 5К лв съм склонен да употребя малко GH за 1 месец и после ще наблюдаваме резултата. Аз ще съм опитното зайче. Става ли? Растежа на пишката и челюста са си мой грижи.
Стари 15-04-2015, 21:04     #1978
dewly
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Ти правиш ли разлика м/у УПОТРЕБА и ЗЛОУПОТРЕБА с медикаменти?
Ако ми осигуриш 5К лв съм склонен да употребя малко GH за 1 месец и после ще наблюдаваме резултата. Аз ще съм опитното зайче. Става ли? Растежа на пишката и челюста са си мой грижи.

Е!
Стари 17-04-2015, 15:38     #1979
mishoni
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2014
Начално

Това ЯМР-то е мега странното нещо.... не вярвах, че мога да стоя 30 минути, без да мърдам.

Първо разчитане от диагностичния център, където направиха снимката:

Медиален менискус - хоризонтална лезия в заден рог;
ПКВ - задебелена с неравни очертания; не се проследява добре - лезия;
Частична лезия на медиален и латерален колатерален лигамент.

ЗКВ и латерален менискус - интактни
+ още няколко неща

С две думи - от всичко по малко...ебаси! То тая терминология ми звучи на патагонски, няма как. Едно единствено нещо разбрах: "интактност" е на добре, "лезия" - на зле

В понеделник нося резултатите при Максо да си каже тежката дума, пък да видим..
mishoni Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-04-2015, 15:49     #1980
fallacy
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2013
Начално

Само да кажа, че ако диагностичният център е онзи на Монтевидео, моите доктори гледат с голямо презрение на разчитанията им.
fallacy Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 11:52.