Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 22-10-2015, 13:27     #1
steficha
Junior Member

Дата на присъединяване: Sep 2015
Начално Помощ!!! Нуждя се от стелки за ски обувки, къде?

Здравейте,

Предварително благодаря за отговорите ви. Проблема които наблюдавам за сега от години е че стъпалата ми се схващат изцяло по време на 1 вото пускане с непоносима болка, изпробвал съм 3 различни производителя на обувки но винаги се стига до тази непоносима болка. Бихте ли ми препоръчали изработка на добри стелки

Поздрави,
Стефан.
steficha Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-10-2015, 14:37     #2
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

аз си правя стелките тук
http://www.plantograf.com/index.php?go=contact
и съм доволен
(правил съм и в чужбина и резултатът не е много по-различен)
непременно да ти сложат кожено покритие, иначе запарват през лятото

може да им кажеш, че са за спорт, за да ги 'свалят' малко, най-добре иди със стелката на скиорската обувка, (или направо цялата обувка, за да им разкажеш случая, те имат опит) за да направят ортопедичната същата дължина и да не ти се движи напред-назад из обувката.
Ако нямаш скиорски обувки, при покупката си носши ортопедичните стелки, махаш оригиналната, слагаш твоята и така пробваш.

Не съм лекар и нищо не разбирам, но на твое място бих минал и през ортопед, защото стелките коригират плоскостъпие, а от 'дюс-табан' ми се струвам малко странно да получиш непосилна болка в рамикте на 10-15 минути. ако само той беше причината, би трябвало да те боли и при други ситуации, не само като караш ски

успех
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-10-2015, 15:40     #3
ToYaGa
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2013
Начално

Ако питаш мен, пробвай да работиш върху прасците - стречинг задължително, както и повдигане на пръсти.
ToYaGa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-10-2015, 16:29     #4
steficha
Junior Member

Начално

Благодаря за отговорите, бихте ли ми препоръчали друг варянт освен плантограф, дори и широките 100 мм salomon pro tr в магазина за 15 минути обут с тях ми причиниха същото много болезнено схващане.
Стари 22-10-2015, 16:37     #5
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

А Salomon-a пече ли ги преди това?
Стари 22-10-2015, 18:21     #6
steficha
Junior Member

Начално

Не пробвах ги само в магазина но не ги купих
Стари 04-11-2015, 21:37     #7
jores
Member

Дата на присъединяване: Oct 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отsteficha Разгледай мнение
Здравейте,

Предварително благодаря за отговорите ви. Проблема които наблюдавам за сега от години е че стъпалата ми се схващат изцяло по време на 1 вото пускане с непоносима болка, изпробвал съм 3 различни производителя на обувки но винаги се стига до тази непоносима болка. Бихте ли ми препоръчали изработка на добри стелки

Поздрави,
Стефан.
При мене го има същото от 2 сезона и МНОООГО се надявам да не се появи пак. Направих си стелки Sidas в Австрия (тук правят такива в Банско май), които ми помогнаха за 3-4 дни после пак същото. Тук правят спортни стелки в http://orthoteh-bg.com, за ски не знам стават ли, уж ставали.

Моят съвет обаче е, ако не си се консултирал с ортопед, да го направиш. При мене се оказа, че имам възпаление на едно и също сухожилие и в двете стъпала, а именно сухожилието на палеца, което минава от петата до пръста и болката е непоносима, като се кача на ски (това в резултат от много висок свод). През другото време от годината не ме боли при никакви случаи, но възпалението не минава и си седи, та стелки не помагат (ако се излекува, после ще помогнат предполагам).

Дано при тебе не е така, но тези възпаления си стават хронични и става тегаво. Най-добре да се изключи като вариант.

Сега прочетох, че се оплакваш само при първото спускане
Май със стречинг и стелки ще си ОК
jores Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-11-2015, 20:25     #8
bo_-
armoured mothafucka

Дата на присъединяване: May 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на bo_-
Начално

+1 за плантограф. Миналата година направих стелки при тях и съм доволен - отидох със ски обувките, изследваха стъпалата ми, обясних за какво се боря и всичко беше точно.

Моите стъпала изтръпват от време на време в ски обувките и лятото при дълго ходене. Опъва ми сухожилие някъде отдолу на свода. За лятото проблемът го реших като си взех хубави маратонки и ходя чат-пат бос, а зимата обикновено минава след няколко спускания. Упражнения с ластици и търкаляне на топка помагат, непременно разпитай някой ортопед/терапевт ако проблемът ти е сериозен
bo_- Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 15:00.