Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 02-04-2015, 11:45     #1
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално Кратко ревю на Faction Candide 3.0

Както предполагам повечето от вас са чули или разбрали, вече имаме вносител на швейцарската марка Faction и в България. Ските предоставени за тестове за сега са 2 модела-Candide 3.0 и Candide 4.0.
Успях да се доредя да пробвам 3.0.
Параметрите ги има в сайта на производителя.

Впечатления:

Много твърда с голям рокер и почти никакъв кембър ска. Има 3 монтажни центъра. Препоръчителен, Кандид фристайл и Център. Препоръчителния е на 6 см назад от Центъра на ската. Фристайл центъра е на 2 см назад от Центъра на ската.
Ските са монтирани за тест с Маркер Шизо, който хваща всички размери обувки и може да се мести центъра на ската.
Кантовете са дебели, базата е P-tex 4000. Твърда и бърза. Изисква редовно полагане на вакса.

Първото, което ме порази в тази ска е лекотата. По каталог тежината е 1.800 гр на ска. Дори и с този автомат, комплекта е осезаемо по-лек от всичко което съм карал с алпийски автомат.

Второто, което ми направи впечатление е твърдостта. Адски твърда ска. Нямах идея в началото защо е толкова твърда рокната ска но после се разбра защо.

Първоначално автомата беше поставен на позицията на Препоръчителен център(6 см зад средата на ската). При първото пускане въобще не се разбрах с тази ска. Нещо и липсваше. Опашката ми задържаше, не можех да я вкарам стабилно в завой. Започнах преди всяко пускане да движа автомата напред. Нещата се подобряваха. Докато стигнах до центъра на Кандид(2 см от средата на ската). Е тогава започна веселбата. Опашката се облекчи, дъгата на завоя започна да се усеща, твърдоста вече работеше за мен, а не против мен.
Ската е много приятна за каране. Стози 1мм кембър практически се завърта около остта си без никакво усилие. На разбита писта с мек сняг и висока скорост направо мачка всичко по пътя си. Това бе първата рокната ска, на която не усетих никакви вибрации във върха при висока скорост и разбит терен. Засилваш през буците и се чува само едно-туп-туп-туп....и ските си вървят.
Определено ската си иска сериозно отношение. Не прощава грешки. Иска натискане и контрол. Не става за лежерно мързеливо каране стил-Возя се и се заглеждам по ски учителките! Иска си крака и яка ръчка. Тоест ако някой търси ска за лежерно каране и лигавене да се ориентира към други ски. Тази ска иска скорост, контрол и яка ръчка(нещо като по клипчетата на Кандид).
На пудра се държи превъзходно, дори и да не беше от най-леката. Кара се много приятно, но пак си иска внимание и контрол.

С 2 думи. Сериозна ска за сериозни карачи търсещи висока скорост и стабилност. Чайниците да стоят далече.

Отделно се убеждавам, че Signature ските трябва да се монтират на препоръчаният от про карача център. Както е при Line Bacon/Opus, така и тука с Candide center. Явно хората са си я пробвали и смятали тази ска да се кара там. Монтирайки я на Препоръчителен център(6 см назад) ще ви трябва обувка с поне 150 твърдост за да я вкарате в завой тази ска.

Ските могат да бъдат намерени и взети за тест от магазина на Скот.
Стари 02-04-2015, 12:59     #2
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2015, 15:08     #3
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Wow!

Каква дължина са тестовите ски?
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2015, 15:35     #4
Ники
Екстремен лифтар

Начално

183 см. са и 2-та модела.
4.0 е осезаемо по-мека от 3.0. Но още не съм я тествал.
Стари 06-04-2015, 08:19     #5
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Тествах 4.0 в Съ6ота. Условията като за тест бяха идеални, имаше от почти всичко. Общо взето потвърждавам всичко което каза Ники - важи и за 4.0 (с тази разлика че 3.0 и 4.0 ми се сториха еднакво твърди на флекс в магазина). Това което много ме впечатли е, че въпреки размера си и нулевия камбър, ската на твърдо може да карвира като в релси (може да се види в края на втория рън от клипчето). Изисква се скорост и здраво натискане - получава се едно изпомпване от завой което може да те накара да забравиш че караш рокър с 0 камбър.
Аз ги карах на -4. Сърце не ми даде да скъсявам предницата още. В началото ми задържаше задницата, но бързо се нагодих към това. Тази ска заслужава да бъде 190см, монтирана на -2.
Най-бруталното нещо е скоростта и стабилността върху разнородни терени. Не става от самосебеси, иска яко натискане, но ти се отблагодарява!
Попара? Каква попара!

banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2015, 09:16     #6
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Мда. Клипчето показва точно това, което и аз усетих. Няма значение терена. Съсредоточи се в/у карането и кефа. Останалото ските ще свършат сами.
Стари 14-04-2015, 22:50     #7
rosen_talov
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2007
Начално

Faction Candide 3.0 биха ли били добра комбинация с точкови автомати?
rosen_talov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-04-2015, 23:16     #8
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Някой беше сглобил такава комбинация май, нека сподели. Нямам идея как ще е контрола в/у толкова твърда ска с точкови автомати.
За сметка на това е умопомрачително лека като ска с тия размери. Така, че може би не е лишено от логика да и се сложат точкови автомати. Би било доста интересна комбинация.
Стари 15-04-2015, 21:31     #9
emon
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

Абе за ставане сигурно ще стане, но първо трябва да си намери идеалния център за монтаж, щото с точките местене няма.
emon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2015, 21:32     #10
emon
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

Иначе ската е брутална
emon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2015, 22:29     #11
rosen_talov
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2007
Начално

Най-вероятно с точковите автомати монтажът ще е на Кандид центъра. Другият вариант е с автомати G3 Onyx и G3 пластина за монтаж на автомати Onyx, която позволява изместване.
rosen_talov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-04-2015, 08:47     #12
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
За сметка на това е умопомрачително лека като ска с тия размери.
Стари 16-04-2015, 09:24     #13
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Мда, и не само по каталог, а и на живо. На размери и тегла по каталог сме се нагледали и наслушали.
Стари 16-04-2015, 09:33     #14
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Стари 16-04-2015, 09:33     #15
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Мда, и не само по каталог, а и на живо. На размери и тегла по каталог сме се нагледали и наслушали.
Или пък пълни с...

...въздух
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-05-2015, 17:12     #16
mistarlupo
Junior Member

Дата на присъединяване: Oct 2013
Начално

Благодаря за отзивите, момчета.

Открай време съм се насочил към един от близките модели - CANDIDE 2.0, най-вече заради теглото на самата ска. Радвам се, че впечатленията в това отношение са добри...

Сега остава само да намеря добра оферта за този модел
mistarlupo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-05-2015, 22:49     #17
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Наесен ще има тука в БГ.
Стари 29-05-2015, 11:32     #18
mistarlupo
Junior Member

Дата на присъединяване: Oct 2013
Начално

Цитат:
... от магазина на Скот.
Там ли да търся есента?
mistarlupo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-05-2015, 11:55     #19
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Да. Те стават официален вносител на марката. Ако имаш някакви предпочитания, можеш да идеш в магазина и да си поръчаш точен модел и размер. Даже ще ти дойде по-тънко
Стари 25-06-2015, 23:21     #20
bo_-
armoured mothafucka

Дата на присъединяване: May 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на bo_-
Начално

С малко закъснение да споделя и моите впечатления от Faction - само че Royale (преди да стане Candide 4.0). С тях прекарах голяма част от сезона и почти всички дълбоки дни

Миналия сезон се озовах с два чифта доста идентични ски - Faction Royale 183 и Rossignol Squad 7 190 - и затова монтирах само Squad 7-ците. Тази година сложих look-ове на Faction-ите, с идеята да ги ползвам за най-дълбоките дни и главно за гора, където понякога 190 се усещат дълги. Ските са доста симетрични и са направени с идеята да се въртят лесно, така че ги монтирах по-централно - на +2.5.

Сефтето беше в пудра, където ските са сладки-сладки Първото ми впечатление беше, че се въртят ужасно лесно и на твърдо, и в мекото, и (почти) никога кантът не закача. Позволяват лесно да се излиза от завои и да се слайдва, което значи повече фейс-шотове и повече газ в гората. В същото време са достатъчно твърди, и в комбинация с ниския рокър успяват да се държат стабилно, без много плющене на върховете. На скорост в дълбокото усещането е по-сърфистко и предполага доста централна стойка. За сравнение Squad 7-ците при почти същата талия се врязват по-дълбоко и държат по-стабилно завоя. За скокове и дропове са тип-топ - голямата площ позволява селянии.

На писта и твърдо мога да кажа, че стават. На карвинг завои и с наточени кантове се държат ок дори и на твърда писта. Дори и във фънпарка се държат изненадващо добре: поп - има, а понякога прощават 270ки и други некратни на Пи опити за трикове В заледен улей с нормално изядени за фрирайд ски кантове - не са оптимални...

Като цяло ските са за фрирайдери с малко или повече фристайлерска душа и могат да разнообразят стила, ако досега не сте карали подобни. Откъм здравина са добре, кантовете и сайд-уоловете държат на бой, топ-шита се държи изненадващо добре предвид гланцовия му вид, а базите са ок.

Аз лично имах много добри моменти с тях, както в
пудра, така и на ледоч, кора и пролетна каша, а даже и малко на вода

bo_- Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 14:42.