Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 07-11-2015, 22:48     #1
kiriaka
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2014
Начално Помощ за ретро автомати

Здравейте,

Преди няколко дни си взех ретро ски с ретро панти с идеята да зпочна да пантя. Да,ама не. Днес ги пробвах на обувките ми и о хвала, не влизат за два санта,голем ми е крака... Правих кви ли не тъпотии и последната май прецака автомата тотално. Отпред има една гайка,която прибира предната част на автомата и сгъва една пружина. Та подложих една друга гайка и реших да навивам да си получа тези сантиметри. Да,ама болта под пружината излезе и сега май ае оказа,че самата пружина е била залепена за предната част. Който може да помогне нека пише,защото не мога да кача снимки тук. Та основния въпрос ми е не само как мога да оправя тази моя глупост,а и как да си побера шибаната обувка 45 номер в този автомат. Много благодаря за отделеното време!

Ето ги снимките https://drive.google.com/file/d/0B-4...p=docslist_api
https://drive.google.com/file/d/0B-4...p=docslist_api
https://drive.google.com/file/d/0B-4...p=docslist_api

Запоследно променено от kiriaka : 07-11-2015 в 22:52.
kiriaka Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-11-2015, 08:34     #2
i.slavchev
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2012
Начално

Въпросът ти звучи малко в стил „Как без плюнка да вкараш тръба 2 цола в муфа-цол и половина“

Може да помислиш върху някакъв по-нов комплект (автоматите най-вече), който пак ще ти излезе по-евтино на фона на възстановяване на колена. Евтин стар комплект може да намериш във форума и ще е по-добър от това на снимките. Виждам, че си пускал теми, че купуваш ски - дано не е това, което си си купил, а и да е - вече е все едно.

Относно ремонта на автомата - дали може да вкараш по-голяма обувка от конструктивно зададеното - трябва да видиш/снимаш цялостната конструкция, не само предницата - т.е. да се види има ли на къде и какво да се разшири.

Сигурно тук има някой по-запознат с този вид автомати, може да ти даде съвет, но до колко ще стане нещо и доколко има смисъл да се занимаваш е друг въпрос.

Запоследно променено от i.slavchev : 08-11-2015 в 08:40.
i.slavchev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-11-2015, 08:40     #3
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Аз ще ти кажа как да ги оправиш.
Взимаш един поне 500 гр чук. И започваш систематично да удряш по произволно избран детайл от автомата. След постигане на желаната му форма, се прехвърляш(след кратка почивка) върху следващият детайл.
Така след определено количество почивки, изпити бири в процеса на почиване и правилно отношение към всеки детайл с чука, изхвърляш цялата тая свинщина и си купуваш нормални ски с автомати(панти).
Стари 08-11-2015, 13:05     #4
zenk
манекен

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Аз ще ти кажа как да ги оправиш.
Взимаш един поне 500 гр чук. И започваш систематично да удряш по произволно избран детайл от автомата. След постигане на желаната му форма, се прехвърляш(след кратка почивка) върху следващият детайл.
Така след определено количество почивки, изпити бири в процеса на почиване и правилно отношение към всеки детайл с чука, изхвърляш цялата тая свинщина и си купуваш нормални ски с автомати(панти).
xaxaxaxaxaxaxa
zenk Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-11-2015, 15:08     #5
CRO
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkiriaka Разгледай мнение
Здравейте,

Преди няколко дни си взех ретро ски с ретро панти с идеята да зпочна да пантя. Да,ама не. Днес ги пробвах на обувките ми и о хвала, не влизат за два санта,голем ми е крака...
Преди няколко години и аз го минах този път на четене и чудене какво да си взема за пантене. Не ми се даваха пари и си мислех че ще мина със 300 лева за всичко и 50 лева за колани. След няколко седмици си взех сет за много много повече и съм страшно доволен.

Всичко което правим с тия неща е за удоволствие, а особено като намесим и здравословния фактор нещата се променят доста.

Дори и да ги искаш за разходка, на 3-тото качване над 1000 метра ще ти се иска да слезеш карайки ски, което ще доведе до придвижване с 30-40-50км/ч върху техника, която си е преминала с няколко десетилетия времето за употреба.

Разгледай форума, виж какво се продава 2-ра ръка по магазини и прецени как да разпределиш бюджета, така че да се извади кефа от цялата работа.

А иначе, ако това e Marker M tour, съм впечатлен че си успял да го отриеш. Не го троши, ама му направи хубави снимки и качи малко да се порадваме на туринг автомат от 80-те.
CRO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-11-2015, 21:35     #6
kiriaka
Junior Member

Начално

Да,благодаря ви! След известно удряне по главата с чука реших,че ще е дебилщина да унищожа нещо такова. Все едно да взема мустанг 67 и да му сложа двигател от смарт,че да харчи по-малко. Иначе да,Marker M-Tour e :-)

Пс. Преди време някой ми беше предложил за проба телемарк сет. Нещ мнми влиза под кожата,та дали пак ще се намери отзивчив човек за като дойде сезоня :-)
Стари 09-11-2015, 01:05     #7
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkiriaka Разгледай мнение
Да,благодаря ви! След известно удряне по главата с чука реших,че ще е дебилщина да унищожа нещо такова. Все едно да взема мустанг 67 и да му сложа двигател от смарт,че да харчи по-малко. Иначе да,Marker M-Tour e :-)

Пс. Преди време някой ми беше предложил за проба телемарк сет. Нещ мнми влиза под кожата,та дали пак ще се намери отзивчив човек за като дойде сезоня :-)
Чакай бе човек. На теб всъщност каква ти е идеята? Да караш ски и да пантиш колкото ти се иска и можеш или да го раздаваш ретро без да ти пука за усещането от самато каране а залагаш на това всички да обръщат глави след теб, да цъкат с език и да закриват очите на малките деца?

Коментарът ти за колите от 67-ма навява мисълта за второто а ако е така намираш подходяща ватенка, брезентови гащи, бамбукови щеки и поне 20 човека тук в тоя форум с кеф ще ти подарят по някой и друг чифт ски отпреди 30-50 години. С обувките ще е малко по-сложно щото „пионерки“ от онова време едва ли са останали и това, на което тогава се викаше „кандахари“ също едва ли има извън некои витрините на магазини и стени на хижи.

Ако обаче идеята ти е да се кефиш на самото каране на ски и на пантенето също дори и когато си в гъста мъгла и никой не те види то недей да си губиш времето с антиквариат.

А ако искаш да пробваш телемарк аз имам ски и автомати за назаем ама не са никак ретро ами са си от 21-ви век
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-11-2015, 08:04     #8
kiriaka
Junior Member

Начално

Хаха,просто направих първоро сравнение дошло ми на ум. Можех да сравня и с някоя спортна кола ма газ Не,изобщо не гоня ретрото,гъзария и тн. Целта ми е много пантене,раьходки и след това успвшно и приятно спускане надолу. Благодаря и за възможността за телемарк сет на заем. Сега в един от магазините втора ръка ми предлагат доста приятен сет,но просто не знам дали да се хвърлям без дори да съм пробвал.
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 11:34.