Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 18-09-2021, 13:53     #1
eeasss
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на eeasss
Начално ATK Raider 12

Здравейте,

Събирам мнения и впечатления за този автомат. https://www.atkbindings.com/en/prodo...range-2019-en/.

Също в София някой продава ли и въпросните автомати, съответно с опция да ги монтира.
Стари 19-09-2021, 15:41     #2
vpravov
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2017
Начално

Привет,

http://namaste-bg.com/products.aspx?vid=35&page=1 тука се продават, но не знам как седи въпроса с монтажа. Най-добре си говори с тях.
vpravov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-09-2021, 18:01     #3
emon
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

Автомата е супер! Миналата зима се сдобих с такъв и съм супер доволен! Шаблон за монтаж има в магазин Аутсайдер, както и при Сталин в Суходол. ПРЕПОРЪЧВАМ го с две ръце
emon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-09-2021, 12:42     #4
vafi
kele6

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

И аз направих един сезон на Freerider 14 и впечатленията са ми отлични.

Монтирани са на лека ска с дължина 184 и талия 106 , тежа 80кг и не съм имал проблеми с отваряне, управление и т.н.

Има една особеност при стоперите за да ги нагласиш в положение за пантене, но иначе си е супер елегантен автомат ...
vafi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2022, 22:27     #5
eeasss
Senior Member

Начално

Карам с автомата вече 2 месеца и като цяло съм доволен. Автомата е монтиран на доста твърда ска, с плоска секция отдолу и рокер. (доста екзотична ска - moment meridian). Пудра, разбиро, кора - комбото се държи повече от прекрасно.

Има един малък, но досаден проблем обаче, който не ми дава мира. В редките случаи, които ми се налага да карам по писта с това комбо усещам едно силно неприятно "ритане" когато се опитвам да закантя/завия по-рязко. Усещането е сякаш ската не може да се плъзне гладко по крива и те "рита". Не мога да разбера дали е от малкото еластисити на автомата, или от цялостната комбинация с леки точки с rocker/flat ска.

Усещането е силно неприятно и удря директно в колена/тазобедрените стави, като се влошава много след точене на кантовете. Ясно ми е, че това комбо не е за писти и като цяло не е универсално, но все пак ми е интересно каква е причината. Та се чудя дали други хора, които карат с такъв автомат са забелязали проблем с еластисито когато карат на писта, или нещо друго подобно на описаното.

p.s. карам от години с други точки, g3 ion и никога не съм имал подобен проблам там, но и ската на която е монтиран ion-a е съвсем различна.

Запоследно променено от eeasss : 18-02-2022 в 22:35.
eeasss Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-02-2022, 10:46     #6
kalintry
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Начално

Предполагам е от ската. Подобно усещане имам с АТК RT 2.0 на ска, която с годините от рокър/кембър/рокър, вече е чист рокър. Но комбинацията ски/автомати (RT 2.0) има толкова други предимства и толкова си я харесвам, че дори не бях обърнал внимание на тази особеност, докато не я описа. Отделно може и от "еластисито" да е, защото RT 2.0 няма тази екстра. На други ски с Raider 12 (с еластисити), въобще нямам такова впечатление, но и ските са си с макар и минимален кембър.
АТК са прекрасни автомати, само не знам защо при новите модели се отказаха (почти) от стопера в предната част?! Това е единствения стопер на точки, който работи при пантене!! Май!?
kalintry Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-02-2022, 11:21     #7
CRO
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Ето тук се описва много близък проблем до твоя. На 2-рата страница. Има и предложено решение. При него е най-вероятно е с пистови автомати, като с точки е нормално да е повече.

https://blisterreview.com/gear-revie...oment-meridian
CRO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-02-2022, 10:44     #8
eeasss
Senior Member

Начално

Мерси за инфото и съветите! Ската е с много дълъг ефективен кант, който описва много странна обратна дъга. Това съчетано с факта, че е много твърда.
Вероятно наистина става въпрос за проблем с това как и докъде е заточен канта. Хич не ми се иска да си правя експерименти с пилата, затова ще следя как се променя карането с течение навремето. Контактните точки, които дават най-много триене вероятно бързо ще се изтъпят.
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 10:07.