Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 15-11-2017, 22:07     #381
t_i_t_o
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално

Ако има мераклии и нямат проблем с логистиката:
https://www.ebay.com/itm/Black-Diamo...y/263310934560
t_i_t_o Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-03-2018, 16:09     #382
Redeemer
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Някой пътувал ли е скоро с Wizz с абс раница? Може ли да споделите опит, доколкото чета с Wizz нещата са под въпрос ...
Redeemer Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-03-2018, 21:56     #383
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Авиолинията има много малко отношение към проверката на багажа, коментирано е вече.
Стари 04-03-2018, 04:46     #384
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

Преди месец на летище София, докато се разправях с British Airways, от персонала на летището ми казаха, че Wizz не качват вече раници. Но по принцип им е такава каша на горките хорица по летищата, че най-добре звънни на (безобразно скъпия) телефон на Wizz и говори с тях.

Между другото, цитирам човек от гишетата за чекиране на багаж на Терминал 2 - "Ахааа, лавинна раница. Ей, Миме, помниш ли, това ни го обясняваха на последното обучение. Ама кой да помни такива неща." И Мимето не помнеше нищо, освен, че наистина май ставало дума за такива раници.
Стари 05-03-2018, 12:15     #385
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Пилота/командира има последната дума на борда, който е служител на авиолинията. Комплексно е. Най-добре отрано да се подплатиш с разрешения, имейли, иата таблици и прочее. В Доха (airport security) ни конфискуваха две стоманени бутилки въпреки цялата документация и разрешения (карбона въобще не го отразиха, предполагам защото излиза като пластмаса на скенера). Тарамбуката каза, че тук той решава и не го интересуват никакви документи и таблици. Кор за катар.
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-03-2018, 12:20     #386
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbanzai Разгледай мнение
Пилота/командира има последната дума на борда, който е служител на авиолинията. Комплексно е. Най-добре отрано да се подплатиш с разрешения, имейли, иата таблици и прочее. В Доха (airport security) ни конфискуваха две стоманени бутилки въпреки цялата документация и разрешения (карбона въобще не го отразиха, предполагам защото излиза като пластмаса на скенера). Тарамбуката каза, че тук той решава и не го интересуват никакви документи и таблици. Кор за катар.
Е това е - че airport security не е авиолинията, нито авиолинията e airport security - всеки си е*е, както сметне за добре и накъдето му е накривен феса. На софийското летище или никой не му пука, или всички са станали с гъза нагоре. Летял съм 40 пъти поне с Луфтаханза и не съм имал проблем, миналата година Баварската служба за сигурност, реши, че ще ми я вземе и ще я унищожи. Сега Баварския съд реши пък, че ще ми я платят. Няма оправия, докато не излезе нова технология (което няма да е скоро).
Стари 05-03-2018, 22:45     #387
adddt
Member

Дата на присъединяване: Feb 2017
Начално

бе новата технология я има вече ( електрическите )

и ето нещо доста интересно защото и на тегло го докарва даже и определено преодолява част от нещата с батериите.

https://www.wildsnow.com/23872/alpri...pack-rucksack/

а да наистина по летищата за съжаление няма еднакви стандарти а и доста често нещата са на настроение и желание на конкретния служител на който попаднеш независимо за какво става дума.
adddt Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-03-2018, 09:26     #388
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отadddt Разгледай мнение
бе новата технология я има вече ( електрическите )
Ами надявам се втората вълна да е по-успешна, щото първата (BD и Аrcteryx) до никъде не я докараха...
Стари 06-03-2018, 14:08     #389
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

Една хамериканка тръгна да ни показва джетфорса, дърпа ръчката и нищо. Включваме го в зарядното - свети зелено. Проверяваме кабелите - наред са. Добре че стана в рамен кръчмата, а не в някой улей.

Вярно, единичен случай, но ми беше първи сблъсък с технологията, към която винаги съм бил скептичен и скептицизмът ми се затвърди - батерии на -10 и компресор с десетки подвижни части - не мерси.
Стари 07-03-2018, 10:12     #390
t_i_t_o
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално

Може да е била някоя от тия - www.jetforcerecall.com или да е забравила да я включи преди да я деплойне, аз моята поне 10 пъти съм я надувал, най-много ми каресва това че когато си поискам мога да я пробвам и не ми струва нищо... това с десетките джичещи се части не е много вярно - имаш един вентилатор.
t_i_t_o Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-03-2018, 09:17     #391
ukrainian
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2018
Начално

Да споделя и аз моя опит от тази година.
През февруари месец пътувах към Франция през Швейцария(Женева) с Austrian Airlines. Тъй като това е компания част от Lufthansa, с които нямах проблем миналата година(с известни условности по митниците) си мислях, че и с тях ще е така. Чинно месец преди полета се обадих да заявя лавината раница(Ortovox ABS) и изпратих съответния e-mail с всички спецификации на посочения e-mail. На същия ден ми беше отговорено, че авиокомпанията разрешава да летя с такава раница, но не носи отговорност за решенията на митническите служители. И така настъпва деня на полета и когато преминавам през митницата на летището в София(Терминал 2), служителите ме спряха и не разрешиха да премина. Обяснявам и ситуацията, показвам и e-mail-а с разрешението. Те учтиво ми казва, че без да се свържат с авиокомпанията за потвърждение не могат да ме пуснат. Обаждат се на компанията, разказват им за получения и предоставен e-mail и след 10 минутно чакане получават обаждане, с което авиокомпанията уклончиво не позволява да летя с такава раница. Както беше споменато по-горе: "Последната дума е на пилота/командира на полета". Поне се случи на нашето летище и служителите от митницата бяха така добри да ми приберат бутилката и да я пазят до моето завръщане. Въпреки всички точки и разрешения спрямо IATA вече почти не може да се лети с такива раници или по-скоро с бутилките. Митничарите ми казаха, че тази година дори и Lufthansa не позволяват в повечето случаи и са спрели доста такива раници. Единия митничар даже ми спомена, че се подготвят още по-строги рестрикции при летенето и е възможно дори в скоро време и батериите на лаптопи и т.н. да не бъдат допускани. Както му отговорих: "Сигурно скоро само голи и боси ще летим", а той: "Така се очертава с новите правила". Съвета ми е просто преди да летите към съответната дестинация, ако има хора пътуващи по суша да им дадете бутилката на тях или да проверите дали в околията на вашата дестинация има представител, който дава поднаем бутилки. Вече повечето от магазините представители на ABS-Airbags имат услугата за наем на бутилки.
ukrainian Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-03-2018, 09:31     #392
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Остава човек да ползва бутилка под налягане, която да изпразни и разглоби предварително, а след това да си носи и помпа, за да я надуе отново.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-03-2018, 10:16     #393
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Не е ли по-лесно да се взима раница под наем от курорта?
Тия драми са направо подтискащи.
Стари 08-03-2018, 10:39     #394
pumana
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2016
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbatAssen Разгледай мнение
Остава човек да ползва бутилка под налягане, която да изпразни и разглоби предварително, а след това да си носи и помпа, за да я надуе отново.
Това може само с Float бутилките да се прави.

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Не е ли по-лесно да се взима раница под наем от курорта?
Тия драми са направо подтискащи.
Тарифите са около 25 до 30 евро на ден.

Запоследно променено от pumana : 08-03-2018 в 10:44.
pumana Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-03-2018, 11:50     #395
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отukrainian Разгледай мнение
Да споделя и аз моя опит от тази година.
През февруари месец пътувах към Франция през Швейцария(Женева) с Austrian Airlines. Тъй като това е компания част от Lufthansa, с които нямах проблем миналата година(с известни условности по митниците) си мислях, че и с тях ще е така. Чинно месец преди полета се обадих да заявя лавината раница(Ortovox ABS) и изпратих съответния e-mail с всички спецификации на посочения e-mail. На същия ден ми беше отговорено, че авиокомпанията разрешава да летя с такава раница, но не носи отговорност за решенията на митническите служители. И така настъпва деня на полета и когато преминавам през митницата на летището в София(Терминал 2), служителите ме спряха и не разрешиха да премина. Обяснявам и ситуацията, показвам и e-mail-а с разрешението. Те учтиво ми казва, че без да се свържат с авиокомпанията за потвърждение не могат да ме пуснат. Обаждат се на компанията, разказват им за получения и предоставен e-mail и след 10 минутно чакане получават обаждане, с което авиокомпанията уклончиво не позволява да летя с такава раница. Както беше споменато по-горе: "Последната дума е на пилота/командира на полета". Поне се случи на нашето летище и служителите от митницата бяха така добри да ми приберат бутилката и да я пазят до моето завръщане. Въпреки всички точки и разрешения спрямо IATA вече почти не може да се лети с такива раници или по-скоро с бутилките. Митничарите ми казаха, че тази година дори и Lufthansa не позволяват в повечето случаи и са спрели доста такива раници. Единия митничар даже ми спомена, че се подготвят още по-строги рестрикции при летенето и е възможно дори в скоро време и батериите на лаптопи и т.н. да не бъдат допускани. Както му отговорих: "Сигурно скоро само голи и боси ще летим", а той: "Така се очертава с новите правила". Съвета ми е просто преди да летите към съответната дестинация, ако има хора пътуващи по суша да им дадете бутилката на тях или да проверите дали в околията на вашата дестинация има представител, който дава поднаем бутилки. Вече повечето от магазините представители на ABS-Airbags имат услугата за наем на бутилки.
Това какво ти казват нашите проверяващи няма кой знае какво значение, защото за всяко нещо си има правила, а те в общи линии не ги знаят много. Същото важи и за капитана, той може да решава това или онова, но базирано на правила. Всичко друго е летищен фолклор. Така, че ако имаш писмен отговор, че ти позволяват - търси си правата, да те компенсират. Ако отказват - КЗП. Те и баварските проверяващи бяха много отворени, ама сега имат една торба адвокатски да плащат....

Иначе, факт, ситуацията е малоумна, никога не знаеш кой ще си накриви феса, а за летене към Северна Америка е направо скандално. Долу горе цената за 1 седмица рентал на бутилка, е повече от цената на бутилката. За раници да не говорим.
Стари 13-03-2018, 11:17     #396
peshcobg
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2015
Начално

Малко опит от скорошно пътуване от Гърция до Грузия с WizzAir - пътувахме поне 5-6 човека с раници (една Scott и останалите BCA) и нямаше проблеми. Бутилките пътуваха в чекирания багаж в оригинална опаковка с приложена IATA декларация.
peshcobg Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-03-2018, 11:21     #397
mrd
Member

Дата на присъединяване: Aug 2015
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отpeshcobg Разгледай мнение
Малко опит от скорошно пътуване от Гърция до Грузия с WizzAir - пътувахме поне 5-6 човека с раници (една Scott и останалите BCA) и нямаше проблеми. Бутилките пътуваха в чекирания багаж в оригинална опаковка с приложена IATA декларация.
Откъде се взима такава декларация, интересувам се тъй като и аз съм със Скот?
mrd Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-03-2018, 16:39     #398
veselinbr
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2015
Начално

http://alpride.com/assets/passenger-...ble-23a-en.pdf

veselinbr Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-03-2018, 08:58     #399
ukrainian
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2018
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Това какво ти казват нашите проверяващи няма кой знае какво значение, защото за всяко нещо си има правила, а те в общи линии не ги знаят много. Същото важи и за капитана, той може да решава това или онова, но базирано на правила. Всичко друго е летищен фолклор. Така, че ако имаш писмен отговор, че ти позволяват - търси си правата, да те компенсират. Ако отказват - КЗП. Те и баварските проверяващи бяха много отворени, ама сега имат една торба адвокатски да плащат....

Иначе, факт, ситуацията е малоумна, никога не знаеш кой ще си накриви феса, а за летене към Северна Америка е направо скандално. Долу горе цената за 1 седмица рентал на бутилка, е повече от цената на бутилката. За раници да не говорим.
Това и съм направил, пуснах си жалбата и вече 2ри месец само получавам e-mail-и от австрийците, как им трябва по-дълго време за обработка и съвсем скоро ще ми отговорят. Но търпението взе да ми се изчерпва, скоро и сезона ще свърши и ще ми обърна по-сериозно внимание.

Лошото е, че каквито и документи да се предоставят на летището, никога не се знае дали ще те допуснат(или митничарите ще се заядат или авиокомпанията). В крайна сметка губещия и разправиите си остават за теб. Миналата година в Лион и Франкфурт се разправях, но тогава все пак имах успех, за разлика от тази година. Но като прочетох какви са цените за наем на бутилка, то за една седмица май излиза по-евтино да си я купиш и завещаеш на някой после. Остава варианта за инвестиция на нова раница с батерия и си хвърлил едни пари на боклука за текущата, която си е ОК. Там също не се знае като мине скенера какво ще кажат, след като се предвиждат и по-строги мерки за всякакви устройства с по-големи батерии.
ukrainian Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-03-2018, 09:16     #400
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отukrainian Разгледай мнение
Това и съм направил, пуснах си жалбата и вече 2ри месец само получавам e-mail-и от австрийците, как им трябва по-дълго време за обработка и съвсем скоро ще ми отговорят. Но търпението взе да ми се изчерпва, скоро и сезона ще свърши и ще ми обърна по-сериозно внимание.

Лошото е, че каквито и документи да се предоставят на летището, никога не се знае дали ще те допуснат(или митничарите ще се заядат или авиокомпанията). В крайна сметка губещия и разправиите си остават за теб. Миналата година в Лион и Франкфурт се разправях, но тогава все пак имах успех, за разлика от тази година. Но като прочетох какви са цените за наем на бутилка, то за една седмица май излиза по-евтино да си я купиш и завещаеш на някой после. Остава варианта за инвестиция на нова раница с батерия и си хвърлил едни пари на боклука за текущата, която си е ОК. Там също не се знае като мине скенера какво ще кажат, след като се предвиждат и по-строги мерки за всякакви устройства с по-големи батерии.
Ами тия с батериите не са много сполучливи засега, повечете производители си спряха моделите, та чакаме версия 2.

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 14:34.