Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 01-09-2009, 14:14     #701
fire73
Junior Member

Дата на присъединяване: Aug 2009
Начално

СБАЛТОСМ - Динабад: 02/862-11-33 ... за ЯМР най-бързо става в Пирогов ... но май апаратурата им не е първа младост .... на други места май се чакало повече - със записване ... а в Пирогов в същия ден или най-късно на другия!
fire73 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-09-2009, 15:05     #702
BADGANAKA
Member

Дата на присъединяване: Oct 2008
Начално

Скъсани коленни връзки ;(
BADGANAKA Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-09-2009, 22:10     #703
flirty
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на flirty
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отhakama Разгледай мнение
Тези дни ще ми дойде талонът за ЯМР. Къде бихте ми препоръчали да отида да ме снимам и след това да се консултирам (ортопед)?
Мене ме снимаха във Военна, Не се чака много и са много внимателни
flirty Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-09-2009, 06:31     #704
BADGANAKA
Member

Начално

Бих искал да питам при скъсани коленни връзки проблем ли е ако се изчака 2-3 месеца за операцията ?
Стари 04-09-2009, 08:12     #705
ddani
АматЙор

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на ddani
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отBADGANAKA Разгледай мнение
Бих искал да питам при скъсани коленни връзки проблем ли е ако се изчака 2-3 месеца за операцията ?
Не е проблем да изчакаш с операцията дори няколко години,това е,което специалистите в областта казват.Също казват,че може и да не се оперира,ще си ходиш нормално,даже може и след трамвая да се за тичаш,НО спортовете,които са ти разрешени са единствено шах,табла и карти.За активен спорт след късане на връзки-операция.Дано съм ти бил полезен.
ddani Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-09-2009, 18:42     #706
flirty
Senior Member

Начално

ddani е прав, за съжаление. Ако си решил да си нормален и деен човек операцията е неизбежна, пък и не съм чула някой да е станал по-зле след операция, просто се престрашаваш и действаш
Стари 05-09-2009, 10:11     #707
hakama
Junior Member

Дата на присъединяване: Jul 2009
Начално

Привет отново, талона от касата за ЯМР нещо се забави, не се знае дали ще ми отпуснат понеже имали недостиг на средства ...

Та се замислям дали да не отида при Хубенов, той може ли да прецени без ЯМР какво му е на коляното (най вече дали има разкъсвания на връзки ) и да м икаже дали мога да започна да спортувам нещо (плуване , колело...) - някакво лечение.
Другият вариант е да почакам още малко (вече мина 3седмици от очакваният ЯМР от ЗК)

ПП: Един ЯМР към 250-300лв ли е ?
hakama Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-09-2009, 10:20     #708
Петре
Senior Member

Начално

Отивай при д-р Хубенов в Дианабад,приготви си 20 лева.
ЯМР има и за 250-300,има и за 500.
Много зависи къде ти го правят,а още повече зависи кой го чете.
Успех!
Стари 05-09-2009, 10:22     #709
ddani
АматЙор

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на ddani
Начално

Та се замислям дали да не отида при Хубенов, той може ли да прецени без ЯМР какво му е на коляното (най вече дали има разкъсвания на връзки ) и да м икаже дали мога да започна да спортувам нещо (плуване , колело...) - някакво лечение.

При мен например така стана-Хубенов се изказа без ЯМР.Успех!
ddani Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-09-2009, 11:30     #710
BADGANAKA
Member

Начално

ddani аз отидох при д-р Хубенов и тои за 3 сек успя да ми каже че съм скъсал коленни връзки . Също така ми показа как ми прави болния крак и здравия как е и има разлика ... Здравия ми пука Д-р Хубенов ми каза че ако искам да се занимавам със спорт трябва да се оперирам защото пак ще се измества и пак болки и т.н. ... Аз съм момче на 22 години и живота е пред мен . Много спортувам ... 5-6 пъти поне в седмицата хода да ритам и се падам леко груб играч ( все пак съм защитник ... :evil2: ) и доста си осуквам и краката и ръцете . Каза ми и тои както и вие че може и без операция но забравям всичко . Решил съм да се оперирам при д-р Хубенов но трябва да изчакам до 14 септември когато почва работа в Дианабад че сега е отпуска . Аз четох и по други форуми , че ако не се оперирам например след около 10-ина години ставите ще се износят ... Също така д-р Хубенов ми каза че ако не се оперирам 2-3-4- пъти ще ми се осуква и ще дойде момент в който може нещо друго да се скъса и става много лошо после ... Това е от мен , прочетох горе долу как е минала една операция и съм по спокоен ... Пак ще пише
Стари 05-09-2009, 18:14     #711
bobo7
Junior Member

Дата на присъединяване: Sep 2009
Начално

Здравейте
и аз попаднах тук. доста полезна тема, поздравления!

Вече съм на 45 ден след реконструкция на ПКВ и зашиване на вътрешен менискус при доц. Георгиев
Имам едно питане, във фитнеса освен добре описаните велоергометри, пътеки какво друго се прави? ако може някаква програма поне до 2-3 месец, че като влеза в залата и нямам грам идея какво да права

p.p Ако на някой му трябва шина с градуси - thuasne Ligaflex post-op , отворената за около 160лв

Запоследно променено от bobo7 : 10-09-2009 в 18:26.
bobo7 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-09-2009, 18:17     #712
ventsip
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2009
Начално

Hakama,
за твое успокоение можеш да изчакаш ЯМР, но д-р Хубенов е много добър диагностик и ако е скъсана предната кръстна връзка разбира и без магнитен резонанс. Аз имах ЯМР, когато отидох при него, но той не го погледна и ми даде същата диагноза, както и на ЯМР-то. Нищо няма да загубиш ако се консултираш с него.

Иначе в края на август минаха 6 месеца от операцията ми (ПКВ и менискус) и сега се чувствам много по-добре. Ходя си нормално, клякам почти до долу, кракът ми е стабилен и се надявам след няколко месеца да нямам никакви проблеми. През лятото бях няколко седмици по планините, ходих много без никакви проблеми.
ventsip Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-09-2009, 11:26     #713
sonyan78
Junior Member

Дата на присъединяване: Aug 2009
Начално

Здравейте,

На 21.07.2009 при игра на мач коляното ми се усука. Чух три пъти Хърр, хърр и неприятна болка.
Отивам в Пирогов, прегледаме един доктор опипа коляното няколко пъти и ми каза, че не е счупено и ми каза да дойда след три дни да ми правят ЯМР.
На другия ден пак отивам в Пирогов, този пътме гледа друго доктор нищо не видя и се появи д-р Андреев. Той направи няколко теста и диагностицира - Менискус. Сложиха ми една шина и да дойда след три дни.
Отивам пак след три при д-р Андреев, пак потвърди диагнозата менискус, трбява да се оперира. Операцията я насрочи за следващия ден в Горна Баня, зашото в Пригов се оперирало само по спешност. Не ми даде никаква бележка за операция, т.е. предполагам като отида в Горна Баня за операцията да си я платя без да минава през Здравна Каса.
Приятелката ми се притесни много и имаше лошо чувство за тази операция.
Реших да прегледам форумите за травми с колената и намерих този форум, който много ми помогна да се консултирам с правилните специалисти.
На другия ден отидох при д-р Хубенов и ми диагностицира скъсана ПКВ.
Сега имам насрочена операция за реконструкция на ПКВ на 16.09.

Исках да споделя моя опит с диагностицирането на травми с коляното, т.е. консултирайте се задължително с д-р Хубенов или д-р Тони Георгиев.
sonyan78 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-09-2009, 12:25     #714
Zla Gad
Зла Гад®

Question

Цитат:
Привет отново, талона от касата за ЯМР нещо се забави, не се знае дали ще ми отпуснат понеже имали недостиг на средства ...

Другият вариант е да почакам още малко (вече мина 3седмици от очакваният ЯМР от ЗК)

Има ЯМР отзад зад Окръжна болница-200лв.и е добър.Слава богу не работеше в деня когато отидох да ме снимат и Хубенов ме диагностицира без него,така че спестих 200лв.
Сега съм на почти 4 месеца от реконструкция на ПКВ и съм доста добре,като се има в предвид,че получих кръвоизлив при операцията и един вагон сраствания след това.

Имам и въпрос ако някой има спомен,на 4-ият месец от операцията на колко градуса бяхте със сгъването на крака,щяха да ми го свиват под наркоза с артроскопско срязване на срастванията,но аз отказах и в момента с ужасно много усилия и тренировки във фитнес залата съм на 130-140 градуса.
Zla Gad Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-09-2009, 09:06     #715
mi11er
наХазматизиран

Дата на присъединяване: Jun 2005
Начално

Цитат:

Да в тоя порядък. Аз съм ходил в градинката зад ракова болница с направление и без пари за самото изследване - само 200лв за контрастно вещество си платих. Това беше най-скъпото Tеchno-парти, което съм слушал. Нямаше навалица там.
mi11er Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-09-2009, 22:08     #716
BADGANAKA
Member

Начално

Миналата година ( август месец горе долу ) докато играех футбол се ударих с едно момче коляно в коляно и паднах с зверска болка на земята . Като станах и почнах да ходя имах чувството че коляното ми се разглобява и едната част отива на ляво другата на дясно но можех да хода . Ходих при няколко лекари бях 8 дена с шина и тогава д-р Хубенов ми каза - Разтегната медиален вътрешен менискус . Каза ми да махна шината и се оправих след месец . Почнах пак да ритам зверски шпагати не жалех въобще крачето . Преди 2 месеца стъпих здраво на крачето и се чу едно пук/хряс при което паднах на земята с голяма болка . След 4 дена целия ми мускул отзад се поду . Отидох на лекар предписа ми репарил гел мазах го смадпа , но си остана болката и старата и новата от двете страни на коляното както и отзад сухожилия ли са какво са . Отидох преди 1 седмица при д-р Хубенов в Драгалевци и тои за 3 сек ми каза - Скъсани кръстни връзки . Иначе като тичам и ходя няма болка и проблем но изкривя ли крака по особен начин ме боли . Ходих да паза преди 2 седмици в едно квартално мачле. И като се наведох за взема една лека топка и усуках крака леко и паднах с голяма болка .... И така предложиха ми да отида при друг лекар . Оказа се лекара на националния отбор по волейбол д-р Лазаров . Отидох при него и постави диагноза разтегнати коленно кръстни връзки и срастнал медиален менискус накриво от предния път . Намаза ми коляното и след товас някви лазери около коляното обикаляше известно време при което после ми пускаше 25 Волта ток по коляното ... Уви ми го с найлон и ми каза след 2 часа да го сваля и почвам следната процедура . През деня 3 пътни дневно в рамките на 6 мин мажа коляното 3 пъти с Хепароид Зентива и разтривам хубаво и отделно със лед налагам . Вечер преди лягане да пия Тилкотил . Сега в понеделник идвали некви хранителни добавки от Германия за хрущяла и е трябвало да почна да ги пия . Какво мислите ?
Стари 10-09-2009, 22:45     #717
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Какво мислите ?
Че съм дяволски прав за кваталния футбол.
Стари 11-09-2009, 11:30     #718
flirty
Senior Member

Начално

Скъсани връзки НЯМА да се оправят с пиене на каквото и да е! Тея всичките медикаменти и добавки, които се препоръчват се пият или профилактично или в периода след операция при лечението.
Операция му е майката, и колкото по-рано толкова по-добре!
Стари 11-09-2009, 15:05     #719
Zla Gad
Зла Гад®

Начално

Цитат:
Какво мислите ?
Да се вземеш в ръце и да заминаваш при Хубенов,няма лошо,че някой иска да си припечелва от хранителни добавки,но скъсани връзки е доста сериозна диагноза,особено ако искаш пак да играеш в квартални "мачлета"!Според мене,след като при усукване на крака е последвало падане,едва ли връзките са само разтегнати.
Ако все пак се навиеш на операция,първо гледат коляното артроскопски,така,че няма начин да сбъркат диагнозата,а ти ще си в съзнание и няма как да те излъжат
Zla Gad Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-09-2009, 20:15     #720
ventsip
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2009
Начално

И аз пострадах от футбол, кракът ми стана крайно нестабилен и за нещастание попаднах на един псевдоортопед, който ме лъга две години, че имам разтегната странична връзка. Накрая стигнах до д-р Хубенов и се оперирах от ПКВ. Сега след 6 месеца съм си ОК. Така че не се лъжете, при голяма нестабилност в коляното почти сигурната причина е скъзана предна кръстна връзка.
ventsip Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 10:50.