Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Ски терени и условия

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 23-02-2016, 14:23     #1
Myashkov
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално АЛПИ

Запоследно променено от Myashkov : 06-12-2016 в 09:18.
Myashkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-02-2016, 16:46     #2
Myashkov
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално

Запоследно променено от Myashkov : 06-12-2016 в 09:16.
Myashkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2016, 18:16     #3
Brozestian
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2015
Начално

Ако наистина падне още един голям сняг, ще стане АМА много, много убаво. Не че сега е зле. След валежите (не интензивни) през последните няколко дни падна няква 30-ка. Такъв мокър сняг тип априлски, дето си мислиш че ще едъжд, ама е сняг и не е чак пък толкова мокър, че да не става за фрий. Е така беше днеска приблизително на 2000 (Френски Алпи).

Иначе май Френски Алпи са по-добре от Австрийски... Вчера се чух с един приятел който за целия сезон е в Тирол,...и от Ландек ми каза нец - ни стаа. Въз мокричко и топло и извън писта ептен не става. По пистата в ниското си е изкуственяк, нагоре (2000) може.
Стари 28-02-2016, 18:21     #4
Brozestian
Senior Member

Начално

Ами чака се наистина по прогноза за следващите няколко дни да си понавали сериозно и ако това стане сезона ще се удъли до края на април, средата на май със сигурност.
Днес по обяд бях във Вал д'Изер и вече прехвърчаше така леко небрежно.

Сетих се за няколко полезности, ако планирате да пътувате из алпийско ... и по конкретно Френски и Швейцарски алпи.
Ако е възможно избягвайте съботата за пътуване.
Обикновенно шалетеа и хотелите предлагат пакети, които са събота-събота. Тоест в събота всички пристигат и в събота всички си заминават.... и навсякъде става ад, въпреки че сега се поуспокоява малко (ваканциите на учениците приключиха). Ако се пътува в събота, само за Франция и Швейцария, пътуването по един и същи маршрут се удължава с 1-2-3 часа (алтернативните маршрути са затворени за коли с регистрация различна от окръжната).

Нещо друго.... има една верига супермаркети (Super U). Ако отидеш да си понапазаруваш, примерно бирички и за мезе още някакви други бирички , казваш на касата че си отседнал еди къде си и имат ли талони за намаления на ски карти. Това е валидно поне за Sainte Foy (една от меките на фрирайда в Tarentaise valley) Франция. За други курорти ще поразпитам, предполагам че има далавера
Намалението с този талон ти важи само за еднодневна карта, обаче е голямо... от 32 евро на 21.
Стари 29-02-2016, 15:26     #5
MrPilly
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Абе вие някакви тамошни си, емигрантски форуми нямате ли си? На положението тук, това вече граничи с умишлено дразнене!
MrPilly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-02-2016, 15:47     #6
Brozestian
Senior Member

Начално

Кои сме ние, а кои сте вие? Темата е Алпи пич, само да ти вметна ако не си разбрал. Ако искаш приемай тия пет стинки, но не очаквай другите около теб да се държат, регаират и особено да пишат както на теб ти е изгодно.
Имам си мение и го защитавам. Точка.
И ъпдейтвам инфо, което е достъпно за мен, точно защото условията в бг не са на ниво и пожелавам на всеки един да имам възможността да отиде където ще покара много повече от доволно. Независимо от локацията. И ако локацията съвпада с инфото което поствам, значи съм бил полезен. Което е идеята на форумите - ако и това не си разбрал.
И ако се дразниш от моето писане, то проблема си е лично твой, а не мой.
Стари 29-02-2016, 22:17     #7
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Нещо май не се разбрахте със сарказЪма тук...
То в т'ва безснежие много недоразумения стават.. чудя се още как нема бой по пътеката за х. Вихрен по примера на околоМръСното
Иначе всяко инфо е ценно - няма лошо да се пуска, колкото и да боли мъчениците...
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20, 2018/2019 - 17
12
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-02-2016, 23:36     #8
Brozestian
Senior Member

Начално

Ааа, моля да ме извините тогава .... понеже няма емотки в горното, та да му схвана в кой смисъл е, се ориантирах по препинателните знаци. И с този ексклемейшън марк кво да си помисля, така или иначе имам по скоро отрицателн опит в бг форумите отколкото положителен.

Температурните разлики тук са ми виновни ....аз никога нали, чист съм като септемврийски сняг. В ниското е 10-13-15 градуса, а горе е нулата и малко под, дневни температури ...
Стари 01-03-2016, 10:55     #9
MrPilly
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отCapelle Разгледай мнение
Нещо май не се разбрахте със сарказЪма тук...
То в т'ва безснежие много недоразумения стават.. чудя се още как нема бой по пътеката за х. Вихрен по примера на околоМръСното
Иначе всяко инфо е ценно - няма лошо да се пуска, колкото и да боли мъчениците...
Винаги ми е било трудно със сарказма по форумите. Иначе ако успея да убедя шефа колко много имам нужда от почивка сега и инфото за Алпите ще е полезно, ноооо РУК за нас бачкаторите от понеделник до петък
MrPilly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-03-2016, 17:19     #10
Brozestian
Senior Member

Начално

Ако не отпуска, то поне една командировка не може ли да се уреди тогава.
След средата на март мисля че ще има някакво намаление на ски картите.
Стари 01-03-2016, 18:32     #11
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Темата е полезна, аз си мислех за някакво по-сериозно пантене, но при тия условия и година, мисля, да пропусна...
Стари 01-03-2016, 22:31     #12
Brozestian
Senior Member

Начално

Тук почти всички колеги са ски/сноуборд и лятото съответно сърф, байк или каякари... по старите кучета, които живеят тук от няколко години, са пантаджии и всички са тук: http://www.bergfex.com/sainte-foy-tarentaise/panorama/
Малко и евтинко, с много места за фрий (не съм бил там все още) и се намира на южен, югоизточен склон... което за това време не много ок.

Правят преходи, но аз засега като тепърва навлизащ във фрирайда, нямам екипировката (все още) и не мога да налазя тамошното crew. И съответно само "дочувам" къде са местата.
Иначе карам чат-пат с други колеги пичаги, които са за първа година тук, единият идващ след два сезона в Бритиш Колумбия, друг от Шамони, трети се научил да кара борд в Япония. Яко фън.)
Инфо събирам бавно... доста по-бавно отколкото в Бг, но се надявам в близките няколко години да го подобря много сериозно.
Този сезон ми е само проучвателен и събирам пари за почти всичко: ски автомати, колани, обувки, панталон, раница аваланч кит, курс и евентуално фото... което си е една добра сума, но за догодина наистина си мечтая в свободните си дни да пантя някъде из районите.

Пича който е работил няколко сезона в Шамони, кара кайд и борд с крило, за да джъмпи надолу по склона и да прелита по сериозни разстояния... спомена специално за Aiguille du Midi (понеже мернах някъде из темите за карането там), че заради това че ледника се топи е възможно пукнатините да се менят,а то това е най-опасното там. За каране е супер, но ти трябва много добър гид, който познава изключително района... поне докато той е бил там са регистиралили смъртни случаи на хора сусе гида.
Това е инфо само от луда глава англичанин, и то само от един човек, може и да подвеждам някого, но просто го споменавам.

И друго по-добро място за пантене, за което се чува е http://www.bergfex.com/morzine/ , но за него мисля има инфо във форума.
Стари 03-03-2016, 14:50     #13
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

"Lots of snow in the Alps again today. Best find your resort before the snow covers the sign..."

Тенденцията е да има поне още един сериозен дъмп.
Димитре, според моите хора в Шамони, ако до началото на Февруари са имали притеснения за пантаджийския сезон, заради слабо покрити ледници, то всякакви такива съмнения вече са се изпарени.
Стари 03-03-2016, 15:38     #14
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

При нас е по-добре.
Стари 05-03-2016, 17:36     #15
veselinbr
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2015
Начално

Е Ники, стига разваля атмосферата... това го видях и аз оня ден...
veselinbr Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-03-2016, 19:17     #16
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

Dude, where is my car?

На 1600м е така.
Стари 05-03-2016, 19:59     #17
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmoridinbg Разгледай мнение

Dude, where is my car?

На 1600м е така.
Тук пък взе да става идеално за колела
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-03-2016, 23:09     #18
Brozestian
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmoridinbg Разгледай мнение

На 1600м е така.
Къде е това?
Стари 06-03-2016, 07:01     #19
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

В един френски бар, където да си българин звучи гордо
в les2alpes e
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-03-2016, 10:09     #20
vlado64
Junior Member

Дата на присъединяване: Mar 2016
Начално

Ако има двама желаещи за Хайлигенблът Heiligenblut Австрия от следващатасъбота 12.03 да разделим пътя. Много добра оферта 600 евро за двама с включени закуска, вечеря,скипас.
vlado64 Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 07:52.