Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Ски терени и условия

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 24-01-2011, 17:32     #21
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Thumbs up

a мястото не мога да го позная направо
f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2011, 17:49     #22
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

Ако не ме лъжат ушите е Herbaliser

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2011, 18:03     #23
Herbaliser
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Начално

Екстра беше в неделя... Имайки предвид, че долу в града нямаше грам сняг, си беше чист бонус това каране. Събота вечерта явно бяха наваляли тия 5-6см. И то преди междинна станция като дъжд. Съответно долу беше яко пързалка. Ама поне горе пудрата беше много приятна.И времето уникално : )
Herbaliser Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2011, 18:11     #24
kotseto
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2008
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Още малко снежец да падне та и горичката да става и
Стари 24-01-2011, 18:13     #25
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отCapelle Разгледай мнение
Ухааа! Много добро ! Саундтракът ?
Wax Tailor - The games you play
Стари 24-01-2011, 19:06     #26
Emo_bager4eto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отstenly666 Разгледай мнение
Прочетох в другата тема,че на Чепеларе в неделя са били паднали 5см.....
Според мен са 6 ама да не го правя на въпрос
Та това е от неделя(23.01.) 20 тегела на един склон....като двамата глупаци.
готино клипче и каране, само една забележка си позволявам, относно стила на каране ... с изричното вметка, че всеки е грешен ... много енергично и безмислено мяташ щеката напред и нагоре. Стилове различни, но се опитай да е по-статична, по отношение на вертикалното й движение, не е нужно да я вдигаш във въздуха така.

Just fly
Emo_bager4eto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2011, 19:21     #27
f2f
ските са скъп спорт!

Начално

емо, проблема не е в щеката ами другаде, щеката е само в следствие на другите неща. тия се оправят в ски училище за напреднали. един ден да прекара човек в тренировки как да кара ските, а не ските да карат него и ще се научи. на форум обаче няма как да стане
Стари 24-01-2011, 19:25     #28
Emo_bager4eto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2004
Начално

Така е, не претендирам да разбирам много, еле че и аз правя грешки, например с не-вкарването на вътрешния крак (коляно) понякога в завоя. Но въпроса е просто да се обадя, че съм забелязал грешка, на която той да обърне внимание. Ей така, може да съм бил полезен

Just fly
Emo_bager4eto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2011, 19:27     #29
cnapku
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

Според мен я мята от кеф
cnapku Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2011, 19:38     #30
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Начално

Аз съм чичака със зиленити гащи в самото начало на клипа,а онзи кеуеш е синът ми.От две години не давам съвети щот ма не слуша
Дано прочете.....
Стари 24-01-2011, 20:56     #31
f2f
ските са скъп спорт!

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отstenly666 Разгледай мнение
Аз съм чичака със зиленити гащи в самото начало на клипа,а онзи кеуеш е синът ми.От две години не давам съвети щот ма не слуша
Дано прочете.....
следния метод е много ефективен, само момента със щеката не го пропускай:

- обясни му, че извън писта голяма част от времето ските се борят с препятствия -- бабуни, буци, неравности, снежни натрупвания, навевки, затова контрола върху ските е особено важен
- спри го на някой склон и го накарай да застане така, както обикновено кара (дори и нищо да не му кажеш, по навик ще застане облегнат на задната страна на обувките, но дори и да не е облегнат назад със сигурност няма да натиска езиците -- показното пак ще се получи)
- иди пред него и рязко вдигни предницата на ските му, само едната или двете, както искаш -- хващам бас, че ще залитне назад
- (тука идва най-важното) удари го със щеката по гз като строг, но благороден родител и му кажи да натисне езиците на обувките си
- отново опитай да вдигнеш предницата на ските му. като види, че мърдат много по-малко му кажи, че всяка бабуна която срещне, на всеки завой, на всеки склон, си прави същия този експеримент с него.
Стари 24-01-2011, 22:06     #32
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Начално

МерсиСледи с интерес диалога ни.....май ще има поука.
Обикновено отговора на моите забележки е "има време до зимната олимпиада.....".Спирам с критиките,че в знак на протест шъ земе да откаже да монтира клиповете ни

След 2 г. и 7месеца брат му ще бъде на 3г.....надявам се до тогава да се е изчистил и да се справи по-добре от мен с обучаването на млади таланти.
Стари 24-01-2011, 22:12     #33
gydi
Гъди

Дата на присъединяване: Feb 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на gydi
Начално

Клипчето кефи! Създава добро настроение!
VGA:Във Варна има много неща, но всеки знае, че Бургас е морската ски-столица на България!
Всичко, което е далеч от морето е дълбока провинция - Ърнест Хемингуей
Щастието не е дадено всекиму. Съжалявам другите! Гъди.
gydi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2011, 15:30     #34
Herbaliser
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Начално

Някой мисли ли да ходи натам пак тая седмица ? : ) Понаваляло е още като гледам...
Herbaliser Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-01-2011, 02:28     #35
f2f
ските са скъп спорт!

Начално

ето бе, намерих в архивите -- чипиларска школа, така както ни е учила 95-97-а. клипа е от началото на този сезон. сори само, че чичката и ските са много дебели (105мм под крака и над 105кг отгоре).

Стари 26-01-2011, 19:42     #36
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Начално

Ма то и аз съм продукт на таз школа,но от другата страна на баира минус 3-4г... ама после изкарах и ПУЦ с профил карвинг
Стари 08-02-2011, 13:59     #37
Alex_Markov
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на Alex_Markov
Начално

Миналата неделя в пристъп на мизантропия, породена от орките на Боровец, реших да съм дзени и да се попързалям на Мальовица. Докато се борехме с лифта тип котва, паметник на соц културата, колегата до мен, благнеещ от слънчевите лъчи, сподели, колко очарован останал от Чепеларе, което бил посетил преди една седмица...

Доскоро смятах, че това е малък и чаровен, но неподдържан курорт тип Мальовица, а относително голямото разстояние ме възпираше да го посетя.

Е, след като разгледах темата и клипчетата, разбирам мойта заблуда. Иска ми се идната събота и неделя да се пусна натам. Препоръчайте, някой хотел/бунгало/апартамент на нАродни цени и в близост до пистите. Предстоят топли дни, здъража ли се снега там, или да изчакам да понатрупа.
Alex_Markov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-02-2011, 09:46     #38
Skic
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2011
Начално

Здравейте на всички!

От доста време чета, но чак днес се регистрирах, крайно време беше

Без да имам претенциите да съм добър скиор ще се опитам да предам чепеларската обстановка от 29 януари 2011.

Изненадах се, че след няколко годишно отсъствие от пистите не си счупих главата на Мечи чал, но до ранния следобед пистата беше хубава. Последното ми спускане беше след 17 часа, за да бъде на празна писта, но ледът вече беше приличен за моите поизтънели кантове, както и за скромните ми възможности. Искаше ми се да остана и за следващия неделен ден, но си представих тълпите и се отказах, пък и меракът ми да се кача отново на ски беше по-силен от грипът, който ме беше стиснал за гърлото.

Оказа се, че на 30 януари вече никак не е било приятно, дори за доста по-добри скиори от мен и в добавка повечето хора на пистата. Казаха ми и за инциденти, което не е рядкост на Мечи чал.

От тогава насам не е валяло, температурите са високи и имам съмнения, че ще е притно и според прогнозите следващата седмица ще е със снеговалежи, така че по-добре да се изчака една седмица.

Лично аз си резервирах места още от 17-ти на Пампорово, като свърших това дело още на 20-ти януари и се надявам интуицията ми да не ме е излъгала, както и обещаващата прогноза да не се промени.

П.П. Хотел "Ваналекс" е супер близо до долната лифт станция, цените за апартамент/студио мисля, че бяха 80 лв., но могат да се ползват спокойно от 3-4 човека.
Skic Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-02-2011, 21:08     #39
ivorpetkov
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Начално

12.02.2011 г.
Днес за пръв път карах на Чепеларе.
И по мое мение НАЙ-ДОБРАТА писта в България и не само.
3 км или колкото е там чисто удоволствие, множество промени на наклона, завои, няма омръзване, 100 % каране по цялата дължина. Перфектно обработена писта сутрин и деяни доста и през деня. Нито един камък.
Просто тези които се бъзикаха преди време с мястото, че било ниско, че било много на юг да идат и да видят, ако не вярват.
Бърз лифт. Никаква опашка. Такъв кеф не си бях правил скоро.
Ръкави, които се оставят необработвани, предвид условията не съм ги пробвал. Има и построени много яки скокове, един за любители в горната част и няколко по-надолу за про-та с по-големи топки.
Много гъвкави и ценово. За семейни карачи са доста важни разните там половинки и др. подобни карти които не изискват да платиш за цял ден, а после да направиш няколко спускания. Не ти се налага мизерното препродаване на карти, просто си купуваш каквато ти е необходима.
Досега си мислех, че в това отношение най-добри са на Вито със сутешната половинка карта, но и на Чепеларе я имат, както и карта за 5 пускания, които за немного амбицирани и за деца са достатъчни.

"Ти му вземи акъла, парите той сам ще си ги даде", изглежда я знаят тази поговорка.

Запоследно променено от ivorpetkov : 13-02-2011 в 23:07.
ivorpetkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-02-2011, 01:45     #40
f2f
ските са скъп спорт!

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отivorpetkov Разгледай мнение
Просто тези които се бъзикаха преди време с мястото, че било ниско, че било много на юг да идат и да видят, ако не вярват.
съжалявам ако така е прозвучало, но моята информация е до 97-а, когато все още изкуствения сняг не беше открит в българия и долната част наистина беше проходима най-много два месеца в годината (за разлика от 70-те и 80-те, когато се е карало додолу в по-голямата част от времето, както разправяха старите лифтаджии).
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 01:43.