Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Ски терени и условия

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 10-02-2017, 14:38     #1
kulkata
Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално Espace Killy

Здравейте колеги,
Може ли някой да сподели информация за спотове, места за зачукване и т.н. Вижда се от камерите,че има доста за каране (под и около лифта), доста открити места, но и доста скали. Главно за Тин ме интересува,но и за Вал Д'Изер също.
Благодаря.

Поздрави.
kulkata Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-02-2017, 21:12     #2
Brozestian
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2015
Начално

Ами зависи къде ще спите, с кола ли ще сте, защото районите са си доста големи.
Тин ако може да се каже се дели на няколко зони.
Tignes Les Brevieres се намира в най-ниската част на Espace Killy, на 1500 надморска мисля че беше. Селцето е в страни от главния път, точно до бенда на езерото Chevril. Над селцето ски зоната е една, и свързана (разбира се) с ... да го кажа "същинския" Tignes. До бенда има нещо като махала, което наричат Тин 1800.

Tignes (да кажа същинският курорт) се намира на около 6-8 км изкачване по планински път от Tignes Les Brevieres. Нарича се и още Тин ту таузънд (Tignes 2000), нищо че е на 2100
И на няма и километър е Tignes Val Claret (където има голям паркинг и можеш с три прекачвания да се изстреляш на ледника най-отгоре).

Общо взето Tignes 2000 и Val Claret са си на едно място, дели ги само някво езерце тип Дружба, само че е по-малко. Долу в ниското е Les Brevieres и Tignes 1800.

От картата http://en.tignes.net/what-to-see-do/skiing/ski-map
интересни места са: като погледнеш най-вдясно (запад) пусканията от Tignes 2000 към Тигнес 1800 и Les Brevieres. Виж къде е отбелязано "Glattier" точно под Tignes 2100.... там ако го уцелите има едни много приятни хълмчета и горици, ама има и дере...., а и кофтито е че излизаш на пътя и там трамбоваш до някоя спирака (върви автобус).
Около Tignes 1800 и Les Brevieres са приятни места, но са ниски и незнам как ще е със снега, а и тук се усещаш като златотърсач ако намериш прясно... всичко е tracked out до ден.

Друго интересно за фрирайд е окoло Aiguille Percee и около сноупарка Col du Palet. Открито е и се вижда.

На другите места не става. Около ледника Grande Motte, са едни чукари и там не бих рискувал, източната страна Toviere, също има сериозни отвеси и не е никак ок.

Пистите са много широки, има дълги рънове, само времето да ви е ок.
Това е недостатъка на Вал и Тин... прекалено са открити, няма гори а са високи зони и ако има мъгла или ниски облаци... не се вижда нищо, бедстваш.

За Вал Д'Изер не мога да кажа толкова много, тъй като все още не съм скиорствал.... от една година нещо ми се изплъзва. Тъй като си работя шофьорската, съм бил в курорта сума ти пъти и търсейки хотел(шале) имам някои наблюдения.

Ако сте с кола, най-доброто е да се паркирате в първия му квартал.. веднага на влизането ... La Daille
Там пракинга ще е най-евтин, а и тая зона с тия гори, много добре се вижда от пътя долу, мисля че ще е интересно.
Шефчето ми пък ми препоръча като ходя, да разуча зоната до Италия (италианската част и казава той), което е като погледнеш картата, най-вляво (изток) Glacier du Pissaillas.

Ми това е май. Попътен и дано времето да е яко.
Стари 13-02-2017, 07:54     #3
kulkata
Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Благодаря за изчерпателния отговор.
Ще сме с кола и спането е в Tignes Val Claret.
Картата е цялата зона та сигурно ще се пуснем до тази крайна зона на Вал Д'Изер с 2-3-4 прекачвания.
Пък ако не стане накрая с бусчето ще се врътнем.
Благодаря.

Поздрави.
kulkata Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-02-2017, 14:02     #4
Myashkov
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално

Запоследно променено от Myashkov : 27-10-2020 в 11:12.
Myashkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-02-2017, 21:53     #5
Brozestian
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2015
Начално

@kulkata няма грижи

@Myashkov Съжалявам за загиналите, чух я новината днес следобед някъде....
Тук има малко повече инфо https://www.theguardian.com/world/20...ed-tignes-alps

За съжаление никой не е застрахован, миналия сезон видях паднала малка лавина ширина около 20-30 метра.... отцепило се беше доволно количество и това на участък обозначен като frеeride маршрут в Лес Арк...

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 17:18.