Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 05-04-2016, 10:46     #2141
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

препоръчайте лекар за раменна става
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-04-2016, 14:53     #2142
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkorlitz Разгледай мнение
препоръчайте лекар за раменна става
А какво ти е на ставата? Скорошна травма или периодични/постоянни проблеми?
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-04-2016, 15:33     #2143
misho2003
Member

Дата на присъединяване: Feb 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отСале Разгледай мнение
Мога ли и аз да се присъединя към тази група ? Последна диагноза - синдром на ротаторен маншон на двете рамена от миналата зима ( не вярвам да е от ските ?). Лечение - мовалис и 10 дни физиотерапия. Засега остана само болката при движение на дясна раменна става при преодоляване на крайно горе над главата и крайно долу зад гърба и от време на време болка в ляво рамо при опъване назад/нагоре.
misho2003 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-04-2016, 15:39     #2144
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отСале Разгледай мнение
падане на ски от януари месец (приземих се на ръце), но не отшумява и имам болка, която усещам вътре в ставата и нямам 100% пълни движения на ръката както на здравата
Стари 08-04-2016, 15:55     #2145
dewly
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2011
Начално

Революция

https://www.facebook.com/techinsider...87594/?fref=nf
dewly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-04-2016, 10:46     #2146
dewly
Senior Member

Начално

Имплантирането на изкуствен менискус и в България, макар че не съм му фен на дофтора
https://www.24chasa.bg/Article/5432531
Стари 26-04-2016, 13:32     #2147
toti_roma86
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2016
Начално Болки и в двете колена

Аз от 2 месеца имам болки в коленете след едно тичане и едни подскоци които направих на стадиона.
Първо ме заболя лявото , а след 3 дена се пренесе и надясното ?
Като болката е при слизане и качване по стръмни наклони и изкачването им, по стълби ,автобуси , бутане не нещо тежко .Като тичам нямам болка , появява се от време на време и в покой , имам пълно движение на краката
След 4-ма доктори , никой не ми дава ясна представа какво ми е , бях на лекарства , инжекций, то не беше кинезиотерпия , друг ми казва стречинг
трети - няма да спортуваш никога повече , физиотерапия сега правя.
Имал съм синдром на коляното според един доцент .
Явно повечето ортопеди гледат за счупено или скъсано и не могат или не им се занимава със леки контузий или просто там някаква си болка
" ами мажи се там с гелче и то ще мине".
Май вече всикчи доктори са такива , никой не ти казва какво ти е / правилно диагностициране /, и как е дошло , и как ще се оправи .А от прехвалени доктори и доценти Аман , отиваш той ти казва ами нямаш нищо и си даваш 50 -80 лв като поп и се оправяй ..

И как от една рентгенова снимка един да вижда че "капачетата на колената са ми били по нависоко и е било генетично и е дошло времето да ме заболи , поради сложността на моите колена като разположение съм имал так.нар "синдром на коляното", а друг да го отрича - няма такова нещо !!!

А , аз все още изпитвам болки при тези специфични движения.
Сега имам болки само в лявото коляно , понеже то първо ме заболя.

Мисля да посетя или д-р Хайвазов / но чета противоречиви мнения за него / , др Хубенов Драгалевци , Росен Атанасов пак в Драгалевци.и още един двама които са работели за нашите футболни отбори.
Може моят проблем да е нищожен , но по добре да ме прегледа вече "добър специалист"
То досега все такива ме преглеждаха , пък нищо .
Моля за мнение или за доктор които РАЗБИРА и ще каже какво ми е .

Запоследно променено от toti_roma86 : 26-04-2016 в 13:41.
toti_roma86 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-04-2016, 11:17     #2148
Junglist
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2008
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на Junglist
Начално

Цитат:
падане на ски от януари месец (приземих се на ръце), но не отшумява и имам болка, която усещам вътре в ставата и нямам 100% пълни движения на ръката както на здравата
Капсулата как е? Имаш ли разонанс?
Докторът за раменна става е един - Иван Василев. Приема, когато е в България в клиника Евровита в Царско село на околовръстното.

http://www.eurovita.bg/bg/d-r-med-ivan-vasilev

Ако имаш нужда от повече инфорамиция, ще се радвам да помогна.
Junglist Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-04-2016, 14:23     #2149
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отJunglist Разгледай мнение
Капсулата как е? Имаш ли разонанс?
Докторът за раменна става е един - Иван Василев. Приема, когато е в България в клиника Евровита в Царско село на околовръстното.

http://www.eurovita.bg/bg/d-r-med-ivan-vasilev

Ако имаш нужда от повече инфорамиция, ще се радвам да помогна.
има малки разкъсвания на инфраспинатус и терес минор, както и съмнения за травма на лабрума. Засега съм на физиотерапия и рехабилитация и се предполага, че ще се размина само с това.
Стари 27-04-2016, 16:29     #2150
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Имах подобна травма от падане на рамо преди 8-9 години, отне ми към 6 месеца да се възстановя напълно и да нямам болки и слабост в рамото. Търпение и физиотерапия и ще си добре
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-04-2016, 13:00     #2151
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
Имах подобна травма от падане на рамо преди 8-9 години, отне ми към 6 месеца да се възстановя напълно и да нямам болки и слабост в рамото. Търпение и физиотерапия и ще си добре
мерси
Стари 01-05-2016, 17:06     #2152
123simon
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отtoti_roma86 Разгледай мнение
Аз от 2 месеца имам болки в коленете след едно тичане и едни подскоци които направих на стадиона.
Първо ме заболя лявото , а след 3 дена се пренесе и надясното ?
Като болката е при слизане и качване по стръмни наклони и изкачването им, по стълби ,автобуси , бутане не нещо тежко .Като тичам нямам болка , появява се от време на време и в покой , имам пълно движение на краката
След 4-ма доктори , никой не ми дава ясна представа какво ми е , бях на лекарства , инжекций, то не беше кинезиотерпия , друг ми казва стречинг
трети - няма да спортуваш никога повече , физиотерапия сега правя.
Имал съм синдром на коляното според един доцент .
Явно повечето ортопеди гледат за счупено или скъсано и не могат или не им се занимава със леки контузий или просто там някаква си болка
" ами мажи се там с гелче и то ще мине".
Май вече всикчи доктори са такива , никой не ти казва какво ти е / правилно диагностициране /, и как е дошло , и как ще се оправи .А от прехвалени доктори и доценти Аман , отиваш той ти казва ами нямаш нищо и си даваш 50 -80 лв като поп и се оправяй ..

И как от една рентгенова снимка един да вижда че "капачетата на колената са ми били по нависоко и е било генетично и е дошло времето да ме заболи , поради сложността на моите колена като разположение съм имал так.нар "синдром на коляното", а друг да го отрича - няма такова нещо !!!

А , аз все още изпитвам болки при тези специфични движения.
Сега имам болки само в лявото коляно , понеже то първо ме заболя.

Мисля да посетя или д-р Хайвазов / но чета противоречиви мнения за него / , др Хубенов Драгалевци , Росен Атанасов пак в Драгалевци.и още един двама които са работели за нашите футболни отбори.
Може моят проблем да е нищожен , но по добре да ме прегледа вече "добър специалист"
То досега все такива ме преглеждаха , пък нищо .
Моля за мнение или за доктор които РАЗБИРА и ще каже какво ми е .
Аз не съм лекар или физиотерапевт, така че не трябва да приемаш това като диагноза или съвет за рехабилитация. Споделям го по скоро за информация, и защото аз имам подобен проблем. Потърси информация за PFPS (Patellofemoral pain syndrome) – има тонове в мрежата. Понеже едни от главните причини са мускулен дисбаланс и прекалено стегнати мускули на бедрото – основните неща, които се препоръчват са трениране на квадрицепса и останалите мускули на бедрото както и много стречинг. Другото основно нещо, което е хубаво да се прави и по принцип след натоварване е масаж с Foam Roller, упражнение което повишава гъвкавостта на мускула и прави така, че да не е прекалено стегнат и да придърпва капачката нагоре. При мен това специално има голям ефект, но трябва да се прави дълго време за да е ефективно. Болката ми намаля след около 2 месеца, и сега спортувам всичко без проблеми, но продължавам да го правя редовно след спорт – независимо дали е ски, колело, плуване, бягане и т.н. Упражнения с Foam Roller е хубаво да се правят дори и да няма травми, защото помагат за еластичността на мускулите и възстановяването.

Най-добре виж специалист за да те диагностицира и после следвай програмата стриктно.

Запоследно променено от 123simon : 02-05-2016 в 12:21.
123simon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-05-2016, 15:03     #2153
toti_roma86
Junior Member

Начално

Здравей ,
123simon
Значи , преди няколко дена ходих при друг доктор и той ми каза че имам ретропателарна хондромелация
Изписа ми хранителна добавка Флексодон и Етодин Форт
Сега след 4 дена на прием , болките ги няма
слизам и качвам стълби без болка , засега съм добре
ще мина тази терапия с тези хапчета и ще видим .
Започнах и физиотерапия , но ще я спирам понеже не виждам смисъл в нея.
Стари 05-05-2016, 12:58     #2154
dewly
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отtoti_roma86 Разгледай мнение
Здравей ,
123simon
Значи , преди няколко дена ходих при друг доктор и той ми каза че имам ретропателарна хондромелация
Изписа ми хранителна добавка Флексодон и Етодин Форт
Сега след 4 дена на прием , болките ги няма
слизам и качвам стълби без болка , засега съм добре
ще мина тази терапия с тези хапчета и ще видим .
Започнах и физиотерапия , но ще я спирам понеже не виждам смисъл в нея.
За съжаление се налага да с е самообразоваме. Високото положение на капачето се нарича Patella allta и капачето излиза от улея на движение Така, че сравнете Вашата рентгенова снимка

https://www.google.bg/search?q=Patel...GfAokQ_AUIBigB

видео
https://www.youtube.com/watch?v=HZn2liC-1mk

хондромалация е увреждане на ставния хрущял, което е изключително трудно, освен при изключително тежки травми. Обикновено поставят тази "диагноза", защото има едни скъпи инжекции.
https://www.google.bg/search?q=%D1%8...B5%D0%BB%D0%B0

Добре е, че навяхването Ви се оправя, защото можеше да Ви "юрнат" за операция
Стари 09-05-2016, 15:03     #2155
toti_roma86
Junior Member

Начално

Здравей ,
значи благодаря ти за мнението
Погледнах снимката и моите капачета са си в нормата
ако гледаме сниМките в гооглето
Продължавам да си пия тези хапчета засега и ще видим.
Вече и аз се обърках , но сега ми предстои поредното ходене на лекар след 2 седмици ./Хубенов /
Все пак , не може на една рентгенова снимка един да казва едно , друг да казва че няма такова нещо , дя ходя на безмислени физиотерапии за ултразвук и магнити и други подобни .
Опитният ортопед трябва да назове какво е , ако трябва най накрая ще направя ЯМР за да се приключи това скитане от" специалист" на "специалиит "
Стари 15-05-2016, 16:13     #2156
parnata
Junior Member

Дата на присъединяване: May 2016
Начално

Здравейте, и на мен ми предстои реконструкция на ПКВ + менискус. Някой има ли информация колко време може да се отложи артроскопията особено на менискуса. А и към Junglist кое те разубеди за д-р Хубенов?
parnata Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-05-2016, 16:17     #2157
parnata
Junior Member

Начално

Още свиквам с форума

Запоследно променено от parnata : 15-05-2016 в 16:31.
Стари 16-05-2016, 09:35     #2158
fromhell_
който го е страх от мечки

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отparnata Разгледай мнение
Здравейте, и на мен ми предстои реконструкция на ПКВ + менискус. Някой има ли информация колко време може да се отложи артроскопията особено на менискуса. А и към Junglist кое те разубеди за д-р Хубенов?
ако менискуса не ти блокира коляното, можеш, аз лично реконструкция на ПКВ + менискус ги отложих 1година и 3месеца...
fromhell_ Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-05-2016, 12:29     #2159
parnata
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отfromhell_ Разгледай мнение
ако менискуса не ти блокира коляното, можеш, аз лично реконструкция на ПКВ + менискус ги отложих 1година и 3месеца...
Не го блокира, имам и пълен обем на движение. Благодаря. А при кой лекар си ги прави?
Стари 17-05-2016, 09:24     #2160
fromhell_
който го е страх от мечки

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отparnata Разгледай мнение
Не го блокира, имам и пълен обем на движение. Благодаря. А при кой лекар си ги прави?
д-р Хубенов
fromhell_ Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 05:50.