Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 20-01-2010, 15:19     #881
valantain82
Member

Дата на присъединяване: Nov 2009
Начално

[quote=vaskes;76770]Абе да ти кажа при мен нещата се развиха много по добре от очакваното. Така че, не е чак толкова страшно, колкото звучи Рехабилитаторите дори бяха учудени, че толко много съм си раздвижил крака в къщи сам . Обаче май попрекалих с бързането и затова го доскъсах. Иначе и при мене всичко стана заради футбол, дори и 2-рия път пак с футбол си го докарах

iskam da izrazia mnenie po vuprosa s kolennite travmi i na vsi4ki koito se 4udiat dali da se operirat kolkoto po rano tolkova po dobre az iz4akax 4 godini rezultata e dva razbiti meniskusa zaradi edna krustna vruzka sega napravix vruzkata no sled dujd ka4ulka kraka pak si e nestabilen bez maniskusi sega xubenov mi predlaga niakvo l;e4enie s injekcii i zaradi vuzrasta mi imalo 6ans da izrastnat novi meniskusi niakoi 4uval li e ne6to podobno
valantain82 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-01-2010, 21:36     #882
bobo7
Junior Member

Дата на присъединяване: Sep 2009
Начално

как ще ти израстнат нови менискуси?
bobo7 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-01-2010, 08:37     #883
snowhite
снежинка

Дата на присъединяване: Jun 2007
Начално

на някой били ли са му кортизонова инжекция в крака и колко бързо действа противовъзпалителния ефект?за сега отпада вариантът с операция при мен,но много се чудя дали да не се пробвам да карам ски като се върна другата седмица...
snowhite Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-01-2010, 18:34     #884
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Забрави за кортизона. Това е бомба със закъснител. Сега ще ти подейства добре, но след това започва да разгражда всичко в ставата. Това е само за елитни спортисти, които не очакват непременно да доживеят до дълбока старост върху краката си.
Стари 21-01-2010, 18:49     #885
snowhite
снежинка

Дата на присъединяване: Jun 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Забрави за кортизона. Това е бомба със закъснител. Сега ще ти подейства добре, но след това започва да разгражда всичко в ставата. Това е само за елитни спортисти, които не очакват непременно да доживеят до дълбока старост върху краката си.
ами обърках се вече... след магнитния резонанс този доктор тука каза че не е нерва,може би възпаление на някаква тъкан и единственното за сега тази инжекция-няма да е в костта,в тъканта между пръстите
аз обаче не му вярвам и ще ходя при един бг лекар,който ми препоръчаха за 2ро мнение..

PS днес ми биха кортизона и докторът, както си мислеше че не е нерв проблема го нацели с иглата..толкова зверска болка не съм изпитвала досега,направо се разревах като малко дете

Запоследно променено от snowhite : 25-01-2010 в 18:16.
snowhite Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-01-2010, 10:23     #886
BADGANAKA
Member

Дата на присъединяване: Oct 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отfreestyle Разгледай мнение
Badganaka, с минаването на времето болката от страни ще премине, отзад, отпред, отвътре и така почти отвсякъде и идва момент, в който като ходиш и свиваш не те боли никъде и така до момента, в който може да пробегнеш, момент който очаквам да дойде и при мен скоро.
Кофти При мен има една единствена болка и тя е отзад в сухожилията понеже в повечето време кракът ми е в право положение и го свивам рядко ... не ходих 3 дена на фитнес и като отидох и го понатоварих на другия ден отзад ме болеше бая и свивам кракъ по мъничко но с болка ... мускулна треска предполагам горе долу всичко мисля че върви добре
BADGANAKA Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-01-2010, 15:34     #887
irinadi
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

здравейте,не съм писала отдавна,само исках да ви кажа,че вървим към подобрение,да чукна на дърво.И на когото му трябва шина с градуси за скъсани предни кръстни връзки мога да му я продам изгодно,оставям и телефон за връзка:0887314185 и моя skype:irka_lady

Запоследно променено от irinadi : 26-01-2010 в 15:38.
irinadi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-01-2010, 18:32     #888
vaskes
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отirinadi Разгледай мнение
здравейте,не съм писала отдавна,само исках да ви кажа,че вървим към подобрение,да чукна на дърво.И на когото му трябва шина с градуси за скъсани предни кръстни връзки мога да му я продам изгодно,оставям и телефон за връзка:0887314185 и моя skype:irka_lady
Браво за идеята И без това са скъпички

Аз също имам такава, ако има повече от един желаещ!
vaskes Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2010, 10:28     #889
ddani
АматЙор

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на ddani
Начално

Пък аз бих дал за ползване безплатно,дано на никой не му се налага да се възползва.
ddani Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-02-2010, 23:01     #890
venisk
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Начално Споделям история

мили мои, през м. септември паднах с велосипед в паркова среда и със сравнително малка скорост. нямаше нищо драматично в ситуацията, само дето промени живота ми. Нямам точен спомен от стила на падане, не изпитах силна болка, но за нищо на света не можех да стъпя на десния си крак. Коляното не държеше, нямаше го. Приеха ме по спешност във ВМА, направиха рентген, установиха счупване на еминенция, сложиха шина за обездвижване и на другия ден ме изписаха със заръка да не стъпвам на болния крак 40 дни. Коляното междувренно направи страхотен оток (който спадна едва сега - след 4 месеца), аз пък направих два ЯМР и картината се поизясни- два скъсани мениска, скъсана предна кръстосана връзка, скъсана странична колатерална връзка, нарушена структура на костта вследствие пренабиване от удара, фисура на костта и май е това. започна ходене по ортопеди (уви, не беше дори ходене, а подскачане на един крак, влачене с патерици, всички стилове куцукане, накрая наистина все по елегантно). Представях си как в един щастлив момент ще бъда оперирана, възстановена и ще ходя като нормален човек. Уви, никой не го предложи. С най-голямо удоволствие бих останала само при екипа на ВМА, но изглежда не бях от техния клуб, дори чух коментар, че възрастта ми (48г.), не е показана за операция.
Затова опитах в Горна Баня, Дианабад, Доверие. получих най-разнообразни коментари и предложения (за съжаление нито едно неприлично). Изводът беше: Колкото се оправя, толкова. Близо два месеца ходих на физиотерапия и рехабилитация, (наистина имам чувството, че рехабилитаторът можеше да направи и повече, но приемам, че е направил поне най-необходимото). Не получих програма за домашна рехабилитация, предписаха ми само ходене, което и правя. Предвид сезона предпочитам на закрито. Особено обичам мебелни магазини в работни дни, просторни, ненаселени, равен под, има и какво да се гледа, т.с. забравяш, че просто трябва да се упражняваш в ходене. Когато се появи силна болка в коляното, има богат избор за посядане. Препоръчвам на всички, единственият риск е ако освен да гледаш, решиш и да пазаруваш.
В къщи карам велоергометър и правя някои от упражненията на рехабилитатора.
Резултата почти пет месеца след травмата:В момента ходя бавно, внимателно, по хоризонтална повърхност и само по права линия. Всяко отклонение се наказва с болка. Все пак усвоих няколко елегатни начина за смяна на посоката. Не мога да тичам, не мога да качвам и слизам по стълби, избягвам неравни терени (това ключва почти всички софийски тротоари). Опитах да плувам, не беше добре. През цялото това време коляното ме боли, понякога за разнообразие ме боли по-силно.
Простете за дългото изложение, но днес за пръв път открих този форум и останах потресена - почти всички участници, уж пострадавши като мен месец-два след травмата или операцията тичат, карат ски, плуват и очевидно ходят с нормална скорост. Мнозина имат скъсана кръстна връзка и менискус, но не прочетох някой да е прекарал два месеца на легло като мен. Наистина предполагам, че повечето са по-млади от мен и в по-добра спортна форма, но това едва ли е достатъчна причина за толкова голяма разлика в състоянието ни. Допускам, че има два по-важни фактора:
1. Добре направена операция
2. Добра следоперативна рехбилитация
Моля, споделете опит, помогна ли ви операцията, може би трябва да продължа да настоявам, към кого да се обърна?
Препоръчайте рехабилитатор, ако сте доволни от някого.

Благодаря ви!
venisk Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-02-2010, 19:51     #891
vaskes
Junior Member

Начално

Аз като лежах 1-вия път във ВМА имаше и доста по възрастни от теб. За мен (а и не само още преди първата операция много хора ми го препоръчаха) в момента най-добър е доц. Антони Георгиев. Работи във ВМА, до колкото знам има и частна клиника.Значи, незнам как така не са ти обърнали внимание, ама аз сега на края на месеца влизам за 2-ра операция (само да поянсня, че не е защото е направена некачествено, а просто защото не можах да се стърпя и успях да си доскъсам менискуса. Първата ми беше на кръстна връзка "предна" и частично остраняване на месникуса) за да ми доостранят менискуса (това не се оправя, само се отсранява или частично или изцяло).Така като чета какво ти се е случило просто не виждам никакъв шанс да има подобрение или да почустваш облекчение без операция.Друг е въпроса дали ще се навият да ти я направят (въпреки че аз не виждам пречки за това), имай напредвид че 1 такава операция дори по клинична пътека не излиза никак ефтино.Във ВМА през здравна каса се заплаща само консуматив, който незнам в твоя случай какъв ще е точно, но задължително, за кръстната връзка (предната) ще трябват 2 пирона, като доцента работи само с 1 вид, който миналата година стураше около 1700 лв. + шината с градусите която трябва да носиш след операцията и престоя. За друго не се сещам, ако има нещо питай Но като цяло съм на мнение, че Тони Георгиев е страхотен специялист точно в тази област + това всички футболисти в Бг ходят на консултации при него, а някой и на операции
Стари 04-02-2010, 10:20     #892
ddani
АматЙор

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на ddani
Начално До VENISK

Мисля,че при това ти състояние е по-добре да се оперираш.Изхождам от това,че мобилността ти е твърде ограничена-не си е работа.Както в предния пост се споменава Тони Георгиев(ВМА) е добър,мене лично Хубенов(Дианабад) ме оперира преди 10 мес. и от преди месец карам ски.Координатите на лекарите ги има в темата,трябва да почетеш,не съм специалист,ама не виждам причина възрастта да пречи на операцията.Успех!
ddani Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-02-2010, 19:39     #893
venisk
Junior Member

Начално

Благодаря ви vaskes и ddani, както си излях душата, така и реших да действам. Три пъти след травмата бях ходила при д-р Хубенов, за когото съм чувала добри отзиви, три пъти ме изпращаше уклончиво, но завчера реши, че коляното е достатъчно раздвижено, за да може да бъде оперирано чрез артроскопия. Предложи само да почисти парчетата от скъсаните мениски, което вероятно ще облекчи положението. След артроскопията ще реши какво да прави със скъсаните връзки. Каза, че може да направи операцията само в частната си клиника срещу 1000 лв. Дотук добре, единственото, което ме смущава, е че операцията е насрочена за 14 часа, в 16 вече трябва да напусна клиниката. Доколкото знам, първото денонощие след операцията обикновено си под лекарски надзор (или поне сестрински) и не е желателно да се движиш, за 2 часа упойката все още не е минала и т.н. ddani пиши ми, как беше при теб след операцията, веднага ли си тръгна, имаше ли проблеми?
За съжаление тони Георгиев го изпуснах, защото от самото начало се ангажирах с друг хирург от неговия екип (казаха също толкова добър) и ме предупредиха, че не е желателно да правя рокади в рамките на един екип. разбираемо е, но в случая мисля, че сама си направих лоша услуга с криворазбраното си чувство за лоялност. Съжалявам, че не се обърнах веднага към Тони Георгиев. Но то пък не е възможно цяла България да разчита на един хирург.
Вече виждам светлина в тунела и наистина ви благодаря, че ми позволихте да споделя болката си с вас.
Стари 04-02-2010, 19:39     #894
valantain82
Member

Начално

[quote=venisk;78205]мили мои, през м. септември паднах с велосипед в паркова среда и със сравнително малка скорост. нямаше нищо драматично в ситуацията, само дето промени живота ми. Нямам точен спомен от стила на падане, не изпитах силна болка, но за нищо на света не можех да стъпя на десния си крак. Коляното не държеше, нямаше го. Приеха ме по спешност във ВМА, направиха рентген, установиха счупване на еминенция, сложиха шина за обездвижване и на другия ден ме изписаха със заръка да не стъпвам на болния крак 40 дни. Коляното междувренно направи страхотен оток (който спадна едва сега - след 4 месеца), аз пък направих два ЯМР и картината се поизясни- два скъсани мениска, скъсана предна кръстосана връзка, скъсана странична колатерална връзка, нарушена структура на костта вследствие пренабиване от удара, фисура на костта и май е това. започна ходене по ортопеди (уви, не беше дори ходене, а подскачане на един крак, влачене с патерици, всички стилове куцукане, накрая наистина все по елегантно). Представях си как в един щастлив момент ще бъда оперирана, възстановена и ще ходя като нормален човек. Уви, никой не го предложи. С най-голямо удоволствие бих останала само при екипа на ВМА, но изглежда не бях от техния клуб, дори чух коментар, че възрастта ми (48г.), не е показана за операция.
Затова опитах в Горна Баня, Дианабад, Доверие. получих най-разнообразни коментари и предложения (за съжаление нито едно неприлично). Изводът беше: Колкото се оправя, толкова. Близо два месеца ходих на физиотерапия и рехабилитация, (наистина имам чувството, че рехабилитаторът можеше да направи и повече, но приемам, че е направил поне най-необходимото). Не получих програма за домашна рехабилитация, предписаха ми само ходене, което и правя. Предвид сезона предпочитам на закрито. Особено обичам мебелни магазини в работни дни, просторни, ненаселени, равен под, има и какво да се гледа, т.с. забравяш, че просто трябва да се упражняваш в ходене. Когато се появи силна болка в коляното, има богат избор за посядане. Препоръчвам на всички, единственият риск е ако освен да гледаш, решиш и да пазаруваш.
Резултата почти пет месеца след травмата:В момента ходя бавно, внимателно, по хоризонтална повърхност и само по права линия. Всяко отклонение се наказва с болка. Все пак усвоих няколко елегатни начина за смяна на посоката. Не мога да тичам, не мога да качвам и слизам по стълби, избягвам неравни терени (това ключва почти всички софийски тротоари). Опитах да плувам, не беше добре. През цялото това време коляното ме боли, понякога за разнообразие ме боли по-силно.
Простете за дългото изложение, но днес за пръв път открих този форум и останах потресена - почти всички участници, уж пострадавши като мен месец-два след травмата или операцията тичат, карат ски, плуват и очевидно ходят с нормална скорост. Мнозина имат скъсана кръстна връзка и менискус, но не прочетох някой да е прекарал два месеца на легло като мен. Наистина предполагам, че повечето са по-млади от мен и в по-добра спортна форма, но това едва ли е достатъчна причина за толкова голяма разлика в състоянието ни. Допускам, че има два по-важни фактора:
Моля, споделете опит, помогна ли ви операцията, може би трябва да продължа да настоявам, към кого да се обърна?

Благодаря ви![/QUOT
az su6to sum s dva skusani meniskusa i i sum na vtori mesec sled operacia daje i mislia da biagam neznam moje bi godinite sa ne6to s koeto 4ovek triabva da sesuobraziava no tuka mnogo xora xvaliat toni georgiev no toi e obirjia 4oveka e xubenov i dvamata sa u4enici na 6oilev i ne mislia 4e edinia e po dobur ot drugia daje xubenov pravi mnogo pove4e operacii sravnenie s toni georgiev i e mnogo stabilen biax i pri toni no mi izglejda na mnogo naduto malko 4ove4e a xubenov e 4ovek ot nareoda napulno zemen 4ovek
Стари 04-02-2010, 19:45     #895
valantain82
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отvenisk Разгледай мнение
Благодаря ви vaskes и ddani, както си излях душата, така и реших да действам. Три пъти след травмата бях ходила при д-р Хубенов, за когото съм чувала добри отзиви, три пъти ме изпращаше уклончиво, но завчера реши, че коляното е достатъчно раздвижено, за да може да бъде оперирано чрез артроскопия. Предложи само да почисти парчетата от скъсаните мениски, което вероятно ще облекчи положението. След артроскопията ще реши какво да прави със скъсаните връзки. Каза, че може да направи операцията само в частната си клиника срещу 1000 лв. Дотук добре, единственото, което ме смущава, е че операцията е насрочена за 14 часа, в 16 вече трябва да напусна клиниката. Доколкото знам, първото денонощие след операцията обикновено си под лекарски надзор (или поне сестрински) и не е желателно да се движиш, за 2 часа упойката все още не е минала и т.н. ddani пиши ми, как беше при теб след операцията, веднага ли си тръгна, имаше ли проблеми?
За съжаление тони Георгиев го изпуснах, защото от самото начало се ангажирах с друг хирург от неговия екип (казаха също толкова добър) и ме предупредиха, че не е желателно да правя рокади в рамките на един екип. разбираемо е, но в случая мисля, че сама си направих лоша услуга с криворазбраното си чувство за лоялност. Съжалявам, че не се обърнах веднага към Тони Георгиев. Но то пък не е възможно цяла България да разчита на един хирург.
Вече виждам светлина в тунела и наистина ви благодаря, че ми позволихте да споделя болката си с вас.
4e za6to v 4astnata klinika artroskopiata e bezplatna i se poema ot zdravnata kasa v dianabad
Стари 04-02-2010, 20:21     #896
vaskes
Junior Member

Начално

Цитат:
1-во минимум престоя е 6 дена, даже в частните клини доколкото знам трябва и да е повече. Най малкото след операцията излизаш на система, кояте се сменя поне веднъж (някъв физиологичен разтвор там тинтири минтири, за да може да се "съжалявам за израза" изпикаеш колкото се може по бързо, заради упойката щото тва си е отрова) 2-ро през тия няколко дена престой се правят постоянно инжекции, 1 сутрин и 1 вечер доколкото помня(като между другото 1 от тях трябва да се бие и след това в домашни условия още 10 или 15 дена, също не помня). 3-то на третия ден трябва да ти махнат дренажа (това е една тръбичка която ти излиза от коляното, завършваща с 1 шишенце накрая й, което събира "мръсната" кръв или там какво се казва.1-вия ден ти е абсолютно забранено да се движиш и да ставаш от леглото.След това не помня още колко дни е абсолютно забранено да стъпваш на оперирания крак.Също така трябва да те посети и рехабилитатор, който да ти даде програма по която в къщи да правиш упражнения и то без да се стъпва на кракът, в която също е описано на кой ден от операцията дали може или ако да колко да натоварваш крака.Да не говорим че 2 часа след операцията като те отпусне упойката боката не човешка, аз лично викнах сестрата дами бие няква инжекция, щото не се търпеше по едно време.Не виждам как ще ти направят операцията в 14 (най малкото тя ще е около 2 часа, със всичките му там приготовления) и в 16 ще трябва да те изписват, според мене не си доразбрал нещо като хората
Това всичко ти го казвам за операцията на кръстните връзки. За артроскопията нямам още представа, ама живот и здраве след 24 феруари, ще имам опит и ще мога да споделя мнение и за нея. Но като цяло артроскопията на менискус съм чувал, че е доста по лека операция от тази на кръсни връзки.
Стари 04-02-2010, 20:32     #897
valantain82
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отvaskes Разгледай мнение
1-во минимум престоя е 6 дена, даже в частните клини доколкото знам трябва и да е повече. Най малкото след операцията излизаш на система, кояте се сменя поне веднъж (някъв физиологичен разтвор там тинтири минтири, за да може да се "съжалявам за израза" изпикаеш колкото се може по бързо, заради упойката щото тва си е отрова) 2-ро през тия няколко дена престой се правят постоянно инжекции, 1 сутрин и 1 вечер доколкото помня(като между другото 1 от тях трябва да се бие и след това в домашни условия още 10 или 15 дена, също не помня). 3-то на третия ден трябва да ти махнат дренажа (това е една тръбичка която ти излиза от коляното, завършваща с 1 шишенце накрая й, което събира "мръсната" кръв или там какво се казва.1-вия ден ти е абсолютно забранено да се движиш и да ставаш от леглото.След това не помня още колко дни е абсолютно забранено да стъпваш на оперирания крак.Също така трябва да те посети и рехабилитатор, който да ти даде програма по която в къщи да правиш упражнения и то без да се стъпва на кракът, в която също е описано на кой ден от операцията дали може или ако да колко да натоварваш крака.Да не говорим че 2 часа след операцията като те отпусне упойката боката не човешка, аз лично викнах сестрата дами бие няква инжекция, щото не се търпеше по едно време.Не виждам как ще ти направят операцията в 14 (най малкото тя ще е около 2 часа, със всичките му там приготовления) и в 16 ще трябва да те изписват, според мене не си доразбрал нещо като хората
Това всичко ти го казвам за операцията на кръстните връзки. За артроскопията нямам още представа, ама живот и здраве след 24 феруари, ще имам опит и ще мога да споделя мнение и за нея. Но като цяло артроскопията на менискус съм чувал, че е доста по лека операция от тази на кръсни връзки.
na neia 6te i praviat artroskopia ili taka nare4enata meniscektomia sled neia si trugva6 bez problem prosto 6te otstraniat skusanite 4asti na meniskusite az sum vijdal xora koito si xodiat s drenaja sled tazi operacia v rukata durji torbi4kata i marku4a v kolianoto i xodi prosto niama kvo da stani tova e nai lekata operacia na koliano samo ne razbiram za6to 6te praviat artroskopia bez da napraviat vruzkite tova e bezmisleno nio moje bi zaradi godinite
xubenov si znai
Стари 04-02-2010, 22:02     #898
valantain82
Member

Начално

Цитат:
мили мои, през м. септември паднах с велосипед в паркова среда и със сравнително малка скорост. нямаше нищо драматично в ситуацията, само дето промени живота ми. Нямам точен спомен от стила на падане, не изпитах силна болка, но за нищо на света не можех да стъпя на десния си крак. Коляното не държеше, нямаше го. Приеха ме по спешност във ВМА, направиха рентген, установиха счупване на еминенция, сложиха шина за обездвижване и на другия ден ме изписаха със заръка да не стъпвам на болния крак 40 дни. Коляното междувренно направи страхотен оток (който спадна едва сега - след 4 месеца), аз пък направих два ЯМР и картината се поизясни- два скъсани мениска, скъсана предна кръстосана връзка, скъсана странична колатерална връзка, нарушена структура на костта вследствие пренабиване от удара, фисура на костта и май е това. започна ходене по ортопеди (уви, не беше дори ходене, а подскачане на един крак, влачене с патерици, всички стилове куцукане, накрая наистина все по елегантно). Представях си как в един щастлив момент ще бъда оперирана, възстановена и ще ходя като нормален човек. Уви, никой не го предложи. С най-голямо удоволствие бих останала само при екипа на ВМА, но изглежда не бях от техния клуб, дори чух коментар, че възрастта ми (48г.), не е показана за операция.

Благодаря ви!
ne mojij da smenia6 posokata edno za6toto si bez meniskusi no ne te sa nai vajnoto pri teb te sa vajna 4ast na stavata meniskusite ima sinuvidalna torbi4ka koiato otdelia xilurionova kislena koiato spomaga za po4ti nulevoto triene v stavata bez tiax stavata se iznosva no ti si bez vruzka pri premestvane na podbetricata napred kombinirana s kolaterialna vruzka toest navutre kolianboto se dviji proizvolno pod vun6nite faktori ako se ima v predvid 4e si podbila i xru6tialite na stavata toest si mnogo zle neznam probvai s operacia noa ko ima naru6enie na stavata niama kak 6te ima bolka ve4e kosta se turka a tia e bogata na nervi i varianta e izkustvena stava
Стари 04-02-2010, 22:55     #899
venisk
Junior Member

Начално

Здравей Valantain 82, и аз се чудя защо ще оперират само менискусите, а не желаят да оправят и връзките, за да мога да ползвам краката си по предназначение. Биха могли да опитат, нали? Предполагам, че въпреки двата ЯМР не са сигурни какво могат да направят с това коляно, травмата е твърде комплексна и артроскопията ще има повече диагностична цел. Което никак, ама никак не ме кефи. Всъщност не бях права като казах, че никой не иска да оперира, хирурзи с по-малко опит бяха готови веднага "да влезем, пък да видим какво има", та дано натрупат опит (и разбира се пари) Всъщност очаквам от хирурга да знае какво има в едно коляно, затова бях твърде отчаяна, когато опитните ортопеди отказваха операция. дори допуснах мисълта, че не искат да рискуват имиджа си със случай, който има малък шанс за успех. Или пък нещата са неоправяеми, скоро ще го разбера. Във всеки случай предпочитам да се направи нещо. Дано наистина Хубенов да е точния човек, никъде във форума не усетих, някой да го е възприел като печелбар. Така че изключам евентуална меркантилна компонента.
Стари 04-02-2010, 23:12     #900
valantain82
Member

Начално

Цитат:
Здравей Valantain 82, и аз се чудя защо ще оперират само менискусите, а не желаят да оправят и връзките, за да мога да ползвам краката си по предназначение. Биха могли да опитат, нали? Предполагам, че въпреки двата ЯМР не са сигурни какво могат да направят с това коляно, травмата е твърде комплексна и артроскопията ще има повече диагностична цел. Което никак, ама никак не ме кефи. Всъщност не бях права като казах, че никой не иска да оперира, хирурзи с по-малко опит бяха готови веднага "да влезем, пък да видим какво има", та дано натрупат опит (и разбира се пари) Всъщност очаквам от хирурга да знае какво има в едно коляно, затова бях твърде отчаяна, когато опитните ортопеди отказваха операция. дори допуснах мисълта, че не искат да рискуват имиджа си със случай, който има малък шанс за успех. Или пък нещата са неоправяеми, скоро ще го разбера. Във всеки случай предпочитам да се направи нещо. Дано наистина Хубенов да е точния човек, никъде във форума не усетих, някой да го е възприел като печелбар. Така че изключам евентуална меркантилна компонента.
az sum mnogo dovolen ot hubenov i 6tom se e navil da te operira 6te napravi kakvoto moji no men li4no me naxoka kak moga da karam pet godini sus skusana krustna vruzka v posledstvie skusax i dvata meniskusa i sefga cial jivot 6te si bia ostenil za smazka na kolianoto za da zamestia smazva6tata funkcia na meniskusite a a kursa ot 5 binjekcii e 350 lv na 6 meseca no vruzkata e beton hodia bez problemi ka4vam stulbi i gi slizam na vtori mesec sled operacia no ti za6to silejala dva meseca moita muskulatura za dve sedmici v 6ina spadna mnogo neznam tvoita za dva meseca
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 16:27.