Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 05-12-2017, 21:17     #21
Sam76
Member

Дата на присъединяване: Apr 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отP-Str Разгледай мнение
Да попитам, HAWX Ultra XTD-то в БГ ли си ги видял?! Макс Спорт?
Не, онлайн. Миналата година в Макс Спорта имаха Hawx Ultra 130-ка, пасна ми идеално. А и имам Hawx 120-ка, та си знам, че това ми е обувката. Ще изчакам януарски/февруарски промоции и ще поръчам онлайн. Сега ми идва малко скъпичка - около 1300лв ще дойде XTD-то с доставката. Миналата година Hawx Ultra беше към 950 в Макс Спорт, после я намалиха на 650. Но аз съм решил точков сет да събирам и затова не я купих, имам си 2-3 чифта алпийски обувки.
Sam76 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-12-2017, 01:04     #22
J3r0nim
Member

Дата на присъединяване: Apr 2013
Начално

Както е тръгнало, въпреки всички ценни съвети, които получих, май пак ще ме засичате по Зелената с моите кокили, направени от ренталски автомат с адаптори в него...

Държа да отбележа, че макар и никога да не съм карал ски с точкови автомати, съм напълно убеден, че не съществува нещо по-добро за пантене Май единственият начин да го потвърдя опитно е да си наема ски и обувки и да се разходя нагоре с тях за ден.

Все повече обаче започва да ми се оформя план за слагане на някакъв рамков пантаджийски автомат на одъртяващите ми ски (бил той и втора ръка) за писта и съвсем кратки разходки - дали ще е Salomon Guardian или Мarker Baron ми изглежда подробност, а и този спор май се води във форума вече 3 г., така че ще се оглеждам за каквото изпадне

Заедно с това си мисля за отделен комплект само за пантене, който да е с някакъв точков автомат (например Бийст/Йон/Кингпин) върху ски с поне 100 мм талия за по-сериозни разходки и повечко каране извън писта. И с това би трябвало да приключи еволюцията на ски епировката ми.
J3r0nim Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-12-2017, 05:02     #23
gozzu
Junior Member

Дата на присъединяване: Oct 2014
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отSam76 Разгледай мнение
Ще изчакам януарски/февруарски промоции и ще поръчам онлайн
Според мен Hawx Ultra XTD-то няма да падне до цената на Hawx Ultra, сигурно ще има някакви намаления, но едва ли ще стигнат 50%.
От миналата година гледам за такъв тип обувки, тези също, но нямаше къде да пробвам този модел, в крайна сметка се обзаведох с Scarpa Freedom RS 130 от онлайн магазин, че тук ги няма.
gozzu Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-12-2017, 19:13     #24
Spyro
Junior Member

Дата на присъединяване: Mar 2017
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отJ3r0nim Разгледай мнение
Както е тръгнало, въпреки всички ценни съвети, които получих, май пак ще ме засичате по Зелената с моите кокили, направени от ренталски .
В basecamp миналата година даваха под наем панти, май около 50лв. Иначе си вземи Marker Tour F10 178€, Dynafit TLT Speed Turn 198€ или Marker Tour F12 198€ от sport-bittl. А обувки от редрока или олх, ако искаш точкови. Или ако си ентусиаст като мен си вземи антики от 82-а .
Spyro Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-12-2017, 19:25     #25
MrPilly
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отSpyro Разгледай мнение
В basecamp миналата година даваха под наем панти, май около 50лв. Иначе си вземи Marker Tour F10 178€, Dynafit TLT Speed Turn 198€ или Marker Tour F12 198€ от sport-bittl. А обувки от редрока или олх, ако искаш точкови. Или ако си ентусиаст като мен си вземи антики от 82-а .
Едва ли Dynafit TLT Speed Turn, е най-подходящата препоръка за човек описващ възможностите и нуждите си като: "скромно тегло от 70 кг, почти никакъв опит извън писта и в общи линии стил на каране 'возете ме, скички!' през 80% от времето." За другия вариант, особено Tour 10, подкрепям на 100%.
Изпитано на мен самия (за 3-4 сезона Naxo --> Baron --> Duke -->Dynafit Radical FT 2.0), заслужава си човек да инвестира направо в хубави точки, излиза по-евтино в крайна сметка
MrPilly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-01-2018, 08:41     #26
slavei
Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMrPilly Разгледай мнение
Едва ли Dynafit TLT Speed Turn, е най-подходящата препоръка за човек описващ възможностите и нуждите си като: "скромно тегло от 70 кг, почти никакъв опит извън писта и в общи линии стил на каране 'возете ме, скички!' през 80% от времето." ....
Какво му е на автомата?
slavei Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-01-2018, 15:00     #27
MrPilly
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отslavei Разгледай мнение
Какво му е на автомата?
Самото сравнение на автомата с другите препоръчани от потребителя Spyro, e единствено на база цена! Нямат нищо общо и мисля, че TLT speed Turn си е раладжийски автомат, лек, отварящ когато не трябва (незаключен) и неотварящ когато трябва, което пък е изключително важно за "возещ" се човек. Също така мисля, че нямат настройка за vertical release, пак много важно за "возещ" се човек.

Малко ревюта:
https://www.wildsnow.com/22473/dynaf...eedfit-review/
https://www.outdoorgearlab.com/revie...speed-turn-2-0

В заключение, хубави автомати, но за подходящи ски и стил на каране. И GTR е хубава кола, но не бих я препоръчал на 18-19 годишна девойка, която току що е взела книжка.
Ski Ya!
MrPilly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-01-2018, 14:54     #28
slavei
Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMrPilly Разгледай мнение
Самото сравнение на автомата с другите препоръчани от потребителя Spyro, e единствено на база цена! Нямат нищо общо и мисля, че TLT speed Turn си е раладжийски автомат, лек, отварящ когато не трябва (незаключен) и неотварящ когато трябва, което пък е изключително важно за "возещ" се човек. Също така мисля, че нямат настройка за vertical release, пак много важно за "возещ" се човек.

Малко ревюта:
https://www.wildsnow.com/22473/dynaf...eedfit-review/
https://www.outdoorgearlab.com/revie...speed-turn-2-0

В заключение, хубави автомати, но за подходящи ски и стил на каране. И GTR е хубава кола, но не бих я препоръчал на 18-19 годишна девойка, която току що е взела книжка.
Ski Ya!
Единия линк е за автомат, който не е коментиран в темата и няма нищо общо с въпроса ми.

Изчетох ревюто от другия линк и хората са на противоложното мнение спрямо вашето?!
Също така аз съм ползвал стар и лайт модел на speed turn в продължение на 6 години. След това 3-4 години го раздавах на приятели да го ползват докато се ориентират какво искат от ските и автоматите... Не съм забелязал посочваните от вас проблеми. Нито някой от хората на които съм го давал са се оплаквали от подобни проблеми.

Зададох въпроса какво му е на автомата, защото ми беше любопитно какво са сбъркали в новия модел от динафит...
slavei Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 23:45.