Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 06-11-2018, 10:52     #41
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Простено ми е.
Стари 12-12-2018, 19:42     #42
P-Str
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2015
Начално

Добре де!
Купихте ли си вече “Да Холи Шифт” от СпортБокса за по 620 лв?!
Няма такава цена!
... а и, след като вече го пробвахме в снега, приказките за него са си верни.
P-Str Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-12-2018, 06:41     #43
Sofw
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2009
Начално

620 лева?
разговор от вчера в Магазина:
"аз: Извинете, имате ли Salomon Shift автомат? Не го виждам изложен!
Продавач: да, но се продава само със ски и излиза към 800 лева. Ако искате без ски, След нова година, при следваща доставка, на цена от 1 200 - 1 400 лева
аз: добре, но аз съм си купил ските от Вас, миналата година, не може ли тази година да си купя само автомати.
Продавач: Оказа се много успешен автомат и много го търсят. Евентуално мога да го дам за 1 000, но имаме само стопер 90
Аз: Да но моите ски са 99, ще закача
Продавач: няма, вече съм мнонтирал няколко на по-голяма талия и са идеални"

Във връзка с горното, възникнаха няколко въпроса:
1. Аз съм фен на магаина и марката. Карам и съм карал няколко Salomona и съм супер доволен. Освен това съм и клиент на магазина в други спортове.
Та да не ме разберете неправилно, като негативна критика, по-скоро градивна, но...;
2. Тази цена е прекалена. Може ли да кажеш как се снабди с автомата за 620 лева?
3. Защо да трябва да си купя ски, че автомата да ми излезе по-евтино, още повече че ските са ми от същия магазин и то не модел от преди 100 години, а на 1 сезон;
4.Другото което ме озадачи, е че за ски с талия 99 ми бе предложен автомат със стопер 90?
5. И не на последно място - пробван ли е вече. Може ли по-детайлна инфо. защото коментари от рода на: "Оказа се много успешен автомат и много го търсят" за България в началото на зимата са ми малко пресилени. Че кога успяха хората да натрупат впечатления.

Благодаря предварително
Sofw Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-12-2018, 08:06     #44
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Кратко ревю:

Плюсовете всички ги знаем затова ще напиша минусите, които съм забелязал до момента:

1. Предницата се обледява и превключването в режим ходене става предизвикателно (невъзможно без почистване с върха на щеката или нещо подобно);
2. При единственото откачане на ска до момент я намерих 50 метра по-надолу, където стръмното свършваше. Т.е. имам съмнения, че стоперите работят задоволително;
3. Стоперите също се обледяват и започват проблеми със заключването;
4. Стоперите са по-широки от написаното. Например 100мм е около 108, 110 е около 117 и т.н. В резултат на това при точен размер леко стърчат.

П.П. Не съм пантил с тях все още.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-12-2018, 12:14     #45
peshosan
Junior Member

Дата на присъединяване: Aug 2018
Начално

Добро инфо за спирачките, а това с обледеняването е споменато и из други ревюта от американски сайтове.

Иначе и аз при прочитане на цената 620 лв се втурнах към онлайн магазина на бокс спорт, но се оказа, че там се търгува за 800 и нещо ...

Та и аз да питам къде е таз цена от 620лв, че да си взема два!

п.с. сигурно е бил някой black friday пиниз
peshosan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-12-2018, 15:27     #46
Madafaka
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2018
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbatAssen Разгледай мнение
Кратко ревю:

Плюсовете всички ги знаем затова ще напиша минусите, които съм забелязал до момента:

1. Предницата се обледява и превключването в режим ходене става предизвикателно (невъзможно без почистване с върха на щеката или нещо подобно);
2. При единственото откачане на ска до момент я намерих 50 метра по-надолу, където стръмното свършваше. Т.е. имам съмнения, че стоперите работят задоволително;
3. Стоперите също се обледяват и започват проблеми със заключването;
4. Стоперите са по-широки от написаното. Например 100мм е около 108, 110 е около 117 и т.н. В резултат на това при точен размер леко стърчат.

П.П. Не съм пантил с тях все още.
Излиза, че това са едни много неудачни автомати.
Потвърждава го и мнението на DimitarD(който, между другото, продава G3 Ion в БГ).
За бога. братя, не купувайте!
Madafaka Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-12-2018, 15:47     #47
batAssen
чичка

Начално

Изобщо не съм казал, че са неудачни. По-скоро описвам дребни недостатъци.

За каране на писта и около нея са страхотни - a.k.a. side-country. За мен усещането е неразличимо спрямо Warden 13 примерно. За пантене също са ОК. Този автомат прави неща като Baron/Duke/Tour/Guardian безсмислени.

От друга страна за по-дълго пантене бих ползвал класически точки - най-малкото заради теглото, заради различните кокони, заради по-голямата простота...
Стари 13-12-2018, 16:09     #48
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMadafaka Разгледай мнение
Излиза, че това са едни много неудачни автомати.
Потвърждава го и мнението на DimitarD(който, между другото, продава G3 Ion в БГ).
За бога. братя, не купувайте!
Аз лично, не продавам нищо. Има си магазини за целта, иначе Ion, Zed, Shift кой каквото намери Моето мнение е базирано на поглед на къде отива индустрията, технологиите и карането на беккънтри ски и се споделя и от доста други хора също...

Иначе, мисля, че бат Асен доста обективно ги казва нещата в случая и по принцип
Стари 13-12-2018, 16:16     #49
mi11er
наХазматизиран

Дата на присъединяване: Jun 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отSofw Разгледай мнение
Продавач: да, но се продава само със ски и излиза към 800 лева. Ако искате без ски, След нова година, при следваща доставка, на цена от 1 200 - 1 400 лева
това значи ли че като продадеш няколко автомата за 620лв те стават много успешни и много се търсят и това спокойно води до раздуавне на ценовия диапазон до 1400лв бахти тия стотачки за нищо ги нямат

нямам против производителя и автомата, но подобни селски лафове от "разпространителите" са адски дразнещи за мен
mi11er Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-12-2018, 16:43     #50
P-Str
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2015
Начално

Добре де! Признавам си, че исках да "върна вниманието" към темата и, както изглежда, съм сгрешил за цената. :-)
Извинявам се! :-(

В същото време, искам отговорно да те уверя, SofW, че този, който ти ги е "наредил" нещата така, много прилича на един "специален герой" в този иначе така обичан магазин (не се шегувам и аз съм фен на марката), на когото не трябва много много да се вярва. Личния ми съвет е да се иде на място и да се питат отговорни хора там, например управителя или направо собственичката, за да се "изгладят" тези така наречени маркетингови планове/практики.
Относно автомата, определено е стъпка, ако не и крачка напред в серията рамкови автомата и, отваряйки една скоба, с интерес гледам развитието на тази иначе така тясна група от side-country скиори. Много ми е любопитно колко ще се раздуе тя, най-вече заради това, че на практика всички марки ски обувки, "сложиха" точки и ходещ механизъм за да отговорят на това търсене. Ще видим какво ще излезе.
(При мен специално, очаквано сублимирах в посока лекота и мекота на оборудването :-) )
Впеачтеленията ми за Шифт-а са от гледане отстрани. След повече от 5 ч. пантене, предимно в мек сняг, не видях проблемно трупане на сняг, но все пак това е един ден.
П.П. ... разни хора, разни цени ;-)
P-Str Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-12-2018, 11:17     #51
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отP-Str Разгледай мнение
Добре де! Признавам си, че исках да "върна вниманието" към темата и, както изглежда, съм сгрешил за цената. :-)
Извинявам се! :-(

....

Относно автомата, определено е стъпка, ако не и крачка напред в серията рамкови автомата и, ....

нерде рамки, нерде шифт?

Ако впечатленията ти от автомата са като кьорфишека за цената, по-добре си ги карай със здраве и не пиши по форумите.

Ако беше форум за касетофони нямаше да се ядосам, но в планинарските среди достоверността на информацията е свещено нещо.

Иначе цената въобще не ми се струва важен въпрос. Всички знаем, че след края на януари цената на шифта из европейските магазини (които могат да си позволят да поръчат повече от 8 бройки) ще стане ок 700 лв
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-12-2018, 17:48     #52
Madafaka
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2018
Начално

Bo//gdan. Неприятен човек си. Въобще, ако ти и още трима-четирима ( разпознавате се, нали? Да не изброявам.) спрете да осирате всичко тук, от тоя форум щеше да има някакъв смисъл, щото сега няма.
И въобще спри да пишеш, щото приличаш на недоволен от живота чичак и се излагаш. Ако жена ти не ти пуска, и онази третокурсничка (ти знаеш коя ) вече не мисли, че си атрактивен-P-str или който и да било друг не ти е виновен.
И въобще кой си ти, бе-та ще казваш на другите какво да пишат?
Що направо не помолиш на админа да трие, което не ти харесва? Да не се ядосваш? Ще вземеш да спукаш някоя вена от напиняне.
#многосмотансельо
Madafaka Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2018, 23:25     #53
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

Здравейте

следя с голям интерес дискусиите покрай Саломон Шифт и възнамерявам да си го купя. Ако някой случайно научи нещо за адаптори за Саломон Шифт, моля да помогне с информация.

Благодаря предварително

Запоследно променено от bo//gan : 17-12-2018 в 07:56.
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-12-2018, 14:14     #54
smat
Junior Member

Дата на присъединяване: Aug 2010
Начално

малко извън тона на дискусията, но ето и моето мнение след първата проба на сняг :
- потвърждавам че нямах проблеми с транзишън от ski на walk и обратно. не го намирам по-сложно или бавно отколкото с beast-a. малко почистване беше необходимо за да се заключат за ски, но въпреки мокрия сняг вчера нямаше проблем със заледяване.
- наистина стоперите са малко широки. аз за час и половина пантене ги настъпах 3 пъти, което активира спирачката обратно: 110мм за 106 мм ска.
- нагоре ми беше по-трудно да плъзгам ската, отколкото преди, но това най-вероятно е от мен защото все още се възстановявам от операцията а и първо пантене...
за надолу се знае достатъчно.
smat Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-12-2018, 15:16     #55
batAssen
чичка

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отsmat Разгледай мнение
потвърждавам че нямах проблеми с транзишън от ski на walk и обратно. не го намирам по-сложно или бавно отколкото с beast-a. малко почистване беше необходимо за да се заключат за ски, но въпреки мокрия сняг вчера нямаше проблем със заледяване.
При мен замръзнаха при обилен снеговалеж и преход от -2/-3 към -10 градуса. Вдлъбнатината пред AFD-то се беше напълнила със сняг, който беше бетонирал и синята щракалка имаше 1/2 ход. От друга страна малко силиконов спрей прави чудеса за подобни проблеми. По разни други форуми също се дискутират подобни проблеми.
Стари 17-12-2018, 15:21     #56
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Bo//gdan. Неприятен човек си. Въобще, ако ти и още трима-четирима ( разпознавате се, нали? Да не изброявам.) спрете да осирате всичко тук, от тоя форум щеше да има някакъв смисъл, щото сега няма.
И въобще спри да пишеш, щото приличаш на недоволен от живота чичак и се излагаш. Ако жена ти не ти пуска, и онази третокурсничка (ти знаеш коя ) вече не мисли, че си атрактивен-P-str или който и да било друг не ти е виновен.
И въобще кой си ти, бе-та ще казваш на другите какво да пишат?
Що направо не помолиш на админа да трие, което не ти харесва? Да не се ядосваш? Ще вземеш да спукаш някоя вена от напиняне.
#многосмотансельо
много добро влизане на третия ти пост във форума , имаш потенциал да догониш разни класици от славните времена на кафето.. . Богдане какъв си ти бре, човека не те знае !!
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-12-2018, 18:36     #57
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbo//gan Разгледай мнение
адаптори
Какви адаптори бре?
Стари 18-12-2018, 15:56     #58
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbo//gan Разгледай мнение

нерде рамки, нерде шифт?
Има логика да се сравняват с рамковите заради хората, които независимо дали са прави или не просто не искат да се спускат с точки като Саломон се опитват да разширят групата в сравнение с Кингпин, който общо взето е ориентиран към същите тези хора. Опитват да нацелят и една нова пазарна ниша, която не е ясно дали съществува или тепърва се опитват да я създадат ако изобщо има такъв шанс - идеята да караш едни и същи ски с два чифта обувки - едни за писта и едни за пантене. От потребителска гледна точка е добре, че производителите експериментират с подобни хибридни автомати а дали ще се закрепят на пазара бъдещето ще покаже.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-12-2018, 09:58     #59
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
#многосмотансельо
Аре бе специалист, дай и ти някое видео да те видим....

https://www.youtube.com/watch?v=_1XIx7b6ILA

Стари 19-12-2018, 10:18     #60
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Аз лаишки да попитам. Какво ще се случи с туй синичкото отпред при навлизане на скорост в храсталак, клек, гора...

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 05:57.