Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 17-11-2017, 13:32     #21
adddt
Member

Дата на присъединяване: Feb 2017
Начално

Да това е добра идея да кажеш къде точно е тая китайка
adddt Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-11-2017, 16:02     #22
t_i_t_o
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално

Нямам телефон, а и българския ѝ не е много добър, диалога не върви много, но винаги има и български продавачи в магазина.
Значи по спомени, идвайки от кръговото на надежда пазара се пада в ляво, подминавате централния вход и влизате във входа за коли дето е чак накрая преди да свърши оградата. Влизайки направо се влиза на паркинга за автомобили, отдясно е оградата а отляво има наредени магазини.
Магазина на тази китайка е някъде в началото втория или третия, продава само електроника, няма как да го объркате.
t_i_t_o Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-01-2018, 00:25     #23
adddt
Member

Начално

имам 2 баофенга uv5r и но нещо неможах да уцеля с кой софт се подкарват или ще да е от версията на windows-а или явно не съм дочел всичко от диска с инсталационни бози.
adddt Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-01-2018, 10:26     #24
Krasen
Junior Member

Начално

Пробвай с CHIRP. Ако няма връзка между радиото и компа, проблем може да е и кабела.
Krasen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-02-2018, 08:41     #25
ukrainian
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2018
Начално

Здравейте,
Нов съм във форума и след преглед на темите за радиостанции реших се спра и пробвам модела BaoFeng UV-82HP както и някои от допълнителните му аксесоари. Имам обаче и няколко въпроса:
1. От спецификациите изглежда, че радиостанцията покрива честотите за Европа и Америка. Това така ли е, защото не намерих да се предлага никъде другаде освен а американския Амазон?
2. На някои от радиостанциите, които съм ползвал до сега, явно все за Европа, каналите се определят като някакви числя 13-4, 12-6 и т.н., докато на тази се задава директно честота. Ще може ли да се връзва към други радиостанции, работещи на споменатия принцип?
ukrainian Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-02-2018, 12:38     #26
i.slavchev
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отukrainian Разгледай мнение
Здравейте,
Нов съм във форума и след преглед на темите за радиостанции реших се спра и пробвам модела BaoFeng UV-82HP както и някои от допълнителните му аксесоари. Имам обаче и няколко въпроса:
1. От спецификациите изглежда, че радиостанцията покрива честотите за Европа и Америка. Това така ли е, защото не намерих да се предлага никъде другаде освен а американския Амазон?
2. На някои от радиостанциите, които съм ползвал до сега, явно все за Европа, каналите се определят като някакви числя 13-4, 12-6 и т.н., докато на тази се задава директно честота. Ще може ли да се връзва към други радиостанции, работещи на споменатия принцип?
Законово - в ЕС имаш ограничение за мощност и честоти, на които можеш да ползваш радиостанция без лиценз за радиолюбител. Принципно - всички любителски станции (не токита) работят в двата разрешени радиолюбителски обхвата, което покрива и свободните за ползване честоти в Европа - PMR и в САЩ - GMRS.
Каналите не са нищо повече от предварително фиксирани честоти с някакъв номер - можеш да си ги програмираш на Baofeng-a.
i.slavchev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-02-2018, 13:07     #27
pumana
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2016
Начално

Цитат:
Здравейте,
Ще може ли да се връзва към други радиостанции, работещи на споменатия принцип?
Към други аналогови - да. Към други цифрови - зависи.
pumana Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-02-2018, 13:40     #28
ukrainian
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2018
Начално

За ограниченията и честотите прочетох, просто исках да разбера каква е разликата межу точните честоти и каналите(12-6 и т.н.), но сега разбрах. Някакви впечатления за марката HQT? Предлагат ми HQT TH-2890UV. Като човек неразбиращ много и само по четене на спецификациите изглеждат почти еднакви с Baofeng-a, като HQT работи само до 4W, но пък пише че може да слушаш на двете зададени честоти едновременно, което в едно ревю за Baofeng-a пише, че е невъзможно. Разбира се има и по технически спецификации, които се различават, но не са ми ясни на мен.

Запоследно променено от ukrainian : 14-02-2018 в 13:47.
ukrainian Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-02-2018, 14:13     #29
i.slavchev
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2012
Начално

Цитат:
За ограниченията и честотите прочетох, просто исках да разбера каква е разликата межу точните честоти и каналите(12-6 и т.н.), но сега разбрах. Някакви впечатления за марката HQT? Предлагат ми HQT TH-2890UV. Като човек неразбиращ много и само по четене на спецификациите изглеждат почти еднакви с Baofeng-a, като HQT работи само до 4W, но пък пише че може да слушаш на двете зададени честоти едновременно, което в едно ревю за Baofeng-a пише, че е невъзможно. Разбира се има и по технически спецификации, които се различават, но не са ми ясни на мен.
Baofeng мисля, че имат тази опция, аз имам UV-5R и можеш да настроиш да прослушва 2 честоти едновременно (TDR опцията).
Също - пак работи до 4 вата някъде, нищо, че пише 5 :-) Поне по-старите бяха така.
Има ги някъде на Илиенци, знам че един познат купува от там.
i.slavchev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-02-2018, 14:25     #30
pumana
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2016
Начално

Цитат:
Това са едни и същи карантии в различни кутии и с различни етикети, всичките излизат от една и съща работилница в Китай и всичките имат прослушване на 2 честоти, но с един приемник, тъй наречения dualwatch, като има сигнал на една от честотите превключват автоматично. Ако искаш истинско слушане на две честоти ти трябва и станция с два реални приемника, неща като Woux или Yaesu, но и цените там са други.
pumana Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-07-2019, 11:27     #31
TODOP
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отcapor3g Разгледай мнение
От две години някъде съм с Baofeng GT3 и като изключим драмите с firmware-a още като пристигна, е супер. Държа го на половин мощност - 3W - и си хваща доста прилично даже и в горите. Мисля че е с подобрен софтуер от този на UV 5r , със сигурност по-добра антена и външния вид ми харесва доста повече.

Някъде съм си запазил файла със запаметените честоти ако на някой му трябва.
Все още пазиш ли го?

Запоследно променено от TODOP : 30-07-2019 в 11:30.
TODOP Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 16:18.