Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 20-11-2018, 17:57     #1
mimig
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2018
Начално Съвет за избор на колани

Привет,
Нова съм в пантенето - миналата година пантих 2 пъти с ренталски ски, колани и обувки. Тази година обаче вече имам желание да се екипирам. Купила съм ски и обувки, само коланите ми остнах.
На базата на моите 2 пантения обяче мнение нямам за това какви колани да си купя.
Ренталските бяха вакуумни,не съм имала проблем с тях, но пък не съм и пантела на гадно време и с много сваляния. По магазините общо взето съветват да си купя лепилни. На доста места пък чета, че хората са доволни от вакуумните.
Моля, давайте мниения и акъл. Акъл за марки колани и магазини, откъдето мога да ги купя също е appreciated.

PS: Аз едва ли ще стана hard core пантаджийка, ама кой да знае
PS2: ските ми са Faction Prodigy W 164cm
mimig Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-11-2018, 08:54     #2
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Има 2-3 теми поне в тоя раздел, пробва ли да ги четеш?
Стари 21-11-2018, 10:41     #3
mimig
Junior Member

Начално

Да. Остнах с впечатлението, че който е доволен от вакуумни, е много доволен, а който е недоволен, е много недоволен.
Тук идва и момента, че бидейки начинащ и не мн ого активен пантаджия, за мен няма да са важни всичките неща, които биха били за някой, който панти през ден.
mimig Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-11-2018, 14:59     #4
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Четенето на темите във форума напоследък показва, че който си е наумил нещо, той си го е наумил така или иначе, и всякакви разумни или неразумни коментари не променят това

Иначе точно бидейки начинаещ, е по-добре да имаш добри колани, щото в началото нито ще можеш да си подбреш правилно дните за пантене, нито точните терени, нито пък ще имаш техниката да пантиш много правилно. Това е моята логика, но може и да греша...
Стари 22-11-2018, 16:10     #5
kaloyanv
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Четенето на темите във форума напоследък показва, че който си е наумил нещо, той си го е наумил така или иначе, и всякакви разумни или неразумни коментари не променят това

Иначе точно бидейки начинаещ, е по-добре да имаш добри колани, щото в началото нито ще можеш да си подбреш правилно дните за пантене, нито точните терени, нито пък ще имаш техниката да пантиш много правилно. Това е моята логика, но може и да греша...
Добър ден на всички. Понеже темата е за колани, а на мен ми се ще да използвам ските за придвижване зимата. Бихте ли ме насочили какви колани да си закупя и от къде? Ще ползвам едни силврета автомати с тънки ски фишер, които са на баща ми . Спускането ще гледам да е максимално елементарно тъй като нямам опит извън писта особено много и идеята ми е да ги ползвам вместо снегоходки засега. Понеже съм ходил с отваряща пета обаче по равнички терени, исках да ви попитам например ако ходя до хижа Вихрен или до хижа Малиовица, ще ми трябват ли въобще колани или на по голям градус ? Иначе карам ски от доста години, но по писти и тук таме встрани с обикновени ски.
kaloyanv Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-11-2018, 18:06     #6
emon
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

В магазин Аутсайдер, Бейз кемп и т.н.
emon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-12-2018, 16:25     #7
peshosan
Junior Member

Дата на присъединяване: Aug 2018
Начално

Ако ти позволява бюджета грабвай едни G3 Alpinist и действай.
Във форума пък се продават Koch колани, немски: https://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=12756

Запоследно променено от peshosan : 06-12-2018 в 16:33.
peshosan Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 11:12.