Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 16-12-2018, 17:22     #1
larss
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2018
Начално Възстановяване на ставен хрущял?

Имам сериозно износване на хрущяла на коленете и при натоварване започва болка и усещане за хлабави стави.Пил съм и продължавам да пия глюкозамин като хранителна добавка с малко подобрение, сега започнах свински желатин с куркума, правих даже сух глад след като прочетох за доказано изследване как се увеличават стволовите клетки и очаквам някакъв резултат.Какъв е вашият опит и мнения за този често срещан проблем?
larss Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2018, 17:32     #2
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Пробвай с мокър глад.
Има си тема за колена.
Стари 16-12-2018, 22:34     #3
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отlarss Разгледай мнение
Имам сериозно износване на хрущяла на коленете и при натоварване започва болка и усещане за хлабави стави.Пил съм и продължавам да пия глюкозамин като хранителна добавка с малко подобрение, сега започнах свински желатин с куркума, правих даже сух глад след като прочетох за доказано изследване как се увеличават стволовите клетки и очаквам някакъв резултат.Какъв е вашият опит и мнения за този често срещан проблем?
Щом само след натоварване те боли и усещаш хлабавост си добре Продължавай с глюкозамините и хрущялите а също и с периодична физиотерапия а ако ти понасят има и разни хапове и инжекции. През това време свиквай с идеята. Хрущялът не се възстановява напълно. В най-добрия случай закрепваш положението и забавяш износването. Като се износи съвсем почваш да четеш и да разсъждаваш за изкуствени стави ама това е една друга много дълга тема с много въпроси и малко конкретни отговори
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-12-2018, 00:02     #4
vixren
junior

Дата на присъединяване: Feb 2011
Начално

пробвай с пача - вариш няколко свински крачета и уши достатъчно дълго (под налягане отнема 2-3 часа, но и да прекалиш с времето, няма проблем), след което махаш кокалите, слагаш подправки и готово. хондроитинът от пачата се усвоява доста пълноценно и бързо, за разлика от капсулите с глюкозамин, които съм взимал дълго време без особен ефект.
vixren Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 14:41.