Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екология

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 06-05-2015, 23:47     #1
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално Дискусия за новия план за управление на ПП Витоша

Здравейте,
Тази година предстои актуализация на плана за управление на природен парк Витоша. Сигурно не сте разбрали, но процедурата си тече с пълна сила. Този път ние сме 'местните' , чийто интереси като посетители и ползватели на планината трябва да защитава този документ. Процеса трябва да е отворен и да има диалог с нас, дано нещата не се развият като 'дискусията' за новия план на Пирин..
Погледнете тук за повече инфо: http://prozrachniplanini.org/discussion/view/52/155
Споделете мнението си по въпросите в темите, после ще намерим начин тези мнения и идеи да стигнат до хората, пишещи новите планове. С плана за Пирин намерихме начин, и тук ще можем
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-06-2015, 19:28     #2
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Сори ама не си заслужава нова тема http://m.blitz.bg/news/article/340069
Стари 01-06-2015, 20:41     #3
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

нали знаете старият лаф: не познавам тоя тип, но като гледам кои му скачат, явно е читав човек.

та така и за Томата

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-06-2015, 08:41     #4
sugarfactory
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отtablatabla Разгледай мнение
нали знаете старият лаф: не познавам тоя тип, но като гледам кои му скачат, явно е читав човек.

та така и за Томата
а като не познаваме тоя тип ама не познаваме и оня дето му скача кво правиме? .... седиме и си наблюдаваме безучастно как някви престъпни шайки си разпарчетостват баницата, избираме по-малкото зло и тн...явно ще трябва да се запознаеме и да решиме кой къде да го изритаме
...та така айде тия по-запознатите (знам, че има много такива във форума) информирайте ни другите по-незапознатите, такива като мен, кой, кво, що???
sugarfactory Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-06-2015, 13:29     #5
tablatabla
Senior Member

Начално

бях иронично-саркастичен, познавам идеално и двете страни по темата-темите и при наличието на Интернет+наблюдения и разговори на терен+анализи и още мноооого четене, човек може да стигне до сериозна част от Истината (ако приемем, че никога не може да знаеш всичко). Образоването по темата не става чрез поръчковите статии във в. Труд и прочие.

Стари 02-06-2015, 14:23     #6
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
бях иронично-саркастичен, познавам идеално и двете страни по темата-темите и при наличието на Интернет+наблюдения и разговори на терен+анализи и още мноооого четене, човек може да стигне до сериозна част от Истината (ако приемем, че никога не може да знаеш всичко). Образоването по темата не става чрез поръчковите статии във в. Труд и прочие.
Забелязъл съм, че във форума има доста хора, които сте запознати и с двете, трите или незнам си там колкото са страни по темата...и точно това ми беше мисълта, тези които сте успели да стигнете до "сериозната част от истината", да движите нещата в някаква посока, която е ок и за хората и за природата (в случая планината). И информацията, която я имате 5, 10 или 20 човека да се споделя с повече хора, които не са толкова навътре в материята като мен примерно, за да се натрупа някаква критична маса от хора, които реално могат да променят нещо. 5, 10 или 15 човека колкото и да знаят по темата няма как да променят нещата. Защото може да не съм запознат с тоя и оня, и кой крив кой прав, но виждам, как супер яката планина дето ми е на 20 мин. от вкъщи се бастисва тотално....хем гората я изял корояда, хем няма два читави лифта дето да работят, не се правят писти за колела и тн и тн...незнам дали бях достатъчно ясен ама с две думи - нито се опазва природата качествено, нито се създават някакви благини, чрез които да могат хората по някакъв разумен начин да се изкефят на въпросната природа и да станат част от нея?!
Стари 02-06-2015, 14:36     #7
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Да говориш за лифтове в екологичен форум е като да ръсиш светена вода в преизподнята. ЩЕ получиш само цвърчене.
Стари 02-06-2015, 15:23     #8
tablatabla
Senior Member

Начално

тук има достатъчно хора, които са активни, които имат нужното образование и практика, и най-важното - не са офисни теоретици. Започни да общуваш с тях, да идваш на срещите, да търсиш групи и отделни хора, които активно действат по изброените от теб проблеми. Тук не сме пастори и няма нафора

От друга страна, пак казвам, има достатъчно информация по темата в Интернет - важно е да си запознат как действат институциите, кой за какво отговаря и въобще как законово стоят нещата.

Пример, който ми идва в момента е - вместо да се четат поръчкови преразкази-пасквили, какво бил казал някъде Момчил Панайотов - той е тук

Стари 02-06-2015, 15:59     #9
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
тук има достатъчно хора, които са активни, които имат нужното образование и практика, и най-важното - не са офисни теоретици. Започни да общуваш с тях, да идваш на срещите, да търсиш групи и отделни хора, които активно действат по изброените от теб проблеми. Тук не сме пастори и няма нафора

От друга страна, пак казвам, има достатъчно информация по темата в Интернет - важно е да си запознат как действат институциите, кой за какво отговаря и въобще как законово стоят нещата.

Пример, който ми идва в момента е - вместо да се четат поръчкови преразкази-пасквили, какво бил казал някъде Момчил Панайотов - той е тук
Точно защото знам че е тук, пуснах статията в съседната тема, за да има някакъв коментар евентуално от хора, които са присъствали на място или от самия него...както и да е това не е най-важното.

Ясно ми е, че не сте пастори и че проблема с образоването по дадена тема си е най-вече проблем на самия незнаещ....но е тотално безсмислено тези които имат повече инфо да си го пазят само за себе си и за срещите във формат 10-15 човека знаещи и просветени. Не всеки има възможност да се занимава надълбоко и да отделя време и да присъства на срещи, но въпреки това има отношение към планината и може да бъде част от някаква промяна на настоящата ситуация, която според мен е трагична ...
Иначе на тези, които са активни и си действат евала, без тях сигурно нещата съвсем щяха да изгрубеят. Надявам се нямаш предвид тези които обясняват как всеки лифт и всяка писта са бич божии и че планината е само и единствено за мравките, пчеличките, животните, дърветата и тн, тези според мен са също толкова неприятни и вредни колкото и другата крайност дето обясняват дай да застроим цялата планина с бетон и тн.
Стари 02-06-2015, 16:02     #10
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Ииии вече ще знам как да отговарям някой ако пита за ски, автомати и прочее хардуер.
Питай гугъл, срещни се с хората, попитаи ги...мда....

А това, заедно с други неща като "който трябва, той знае" и "да сте дошли, да сте разбрали", показва признаци на самозабравяне и със сигурност ще доведе до самоизолиране, за което всъщност вече има сигнали и всички ги виждаме.
Стари 02-06-2015, 17:37     #11
tablatabla
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Ииии вече ще знам как да отговарям някой ако пита за ски, автомати и прочее хардуер.
Питай гугъл, срещни се с хората, попитаи ги...мда....

А това, заедно с други неща като "който трябва, той знае" и "да сте дошли, да сте разбрали", показва признаци на самозабравяне и със сигурност ще доведе до самоизолиране, за което всъщност вече има сигнали и всички ги виждаме.
Ники, прав си и не си прав, парадоксално е, но така ги виждам нещата

Мога да говоря от свое име и да поемам отговорност за мои думи и действия. Не съм официално член, част и тн. на никакви организирани групи по тези теми, както и нямам образователни степени по тези въпроси. Ако ме питат с конкретни въпроси за сплитборд хардуеър и съвети съм Ок, но не мога да преразкажа, а и нямам нужното време и желание, това което знам за МОСВ, природни паркове и управление, защитени територии, ЕС - законодателство, ПИБ, Цеко Минев, ЮЛЕН АД, концесионни договори, Бистришко бранище и корояд, ПП Зелените, Тома Белев, писти и лифтове по Алпите, писти и лифтове в САЩ, как Витоша Ски АД взе Витоша, Натура 2000, решения на ВАС, ОВОС, Юнеско, ПСС, БЧК, HEMS спасяване и тн.

Картала, Пирин, Рила, Витоша и тн., са с различни проблеми и с различна история на възникване на конфликтните и спорни положения през годините.

Още повече, че това е една, гледна точка - моята, а тук има хора с различни виждания и те не съвпадат.

Запоследно променено от tablatabla : 02-06-2015 в 21:21.
Стари 03-06-2015, 08:37     #12
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

С толкова познания в сте готови за фрирайд Илюминати.
Юлен-Цеко-ПИБ = Първи триъгълник
Витоша-Пирин-Рила=Втори триъгълник
Емблемата на Atomic - Илюминатска пирамида(трябва да се вложи малко въображение)
Стари 03-06-2015, 08:39     #13
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
... но не мога да преразкажа, а и нямам нужното време и желание, това което знам за...
много ясно че не си длъжен, а и никой не те кара да го правиш, поне аз не съм имал това предвид ...

Цитат:
... Не съм официално член, част и тн. на никакви организирани групи по тези теми ...
Те май членовете на организираните групи въртят сучат и накрая все лъсва, че си гонят някви лични интереси, които в крайна сметка се оказват и финансови ... да не ми се обидят някои хора, сигурно не всички са така, ама ...
Айде като се ограмотя по тази така деликатна тема ще се включа с повече конкретика
Стари 03-06-2015, 13:09     #14
tablatabla
Senior Member

Начално

е, не е задължително да си информиран фрирайдър, може да си жулиш на общо основание и да спестяваш в най-добрата банка

всъщност какъв беше въпросът тук?

Стари 03-06-2015, 14:07     #15
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
е, не е задължително да си информиран фрирайдър, може да си жулиш на общо основание и да спестяваш в най-добрата банка

всъщност какъв беше въпросът тук?
задълже в най-добрата банка

въпросът е кога ще си пуснем един нов лифт по съществуващото трасе на Романски ... това по втория булет от линка на Митко за балансираното използване на рекреационните възможности и природните ресурси на територията...
Стари 03-06-2015, 14:28     #16
tablatabla
Senior Member

Начално

хората са си казали мнението и то в кратце:
http://prozrachniplanini.org/discussion/view/52/157

като не пропускай връзката към
http://spasi-vitosha.blogspot.com/20...%B5%D0%BD.html

последващите, други въпроси са към Общината и Витоша Ски АД

Стари 03-06-2015, 14:34     #17
geleto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отsugarfactory Разгледай мнение
задълже в най-добрата банка
въпросът е кога ще си пуснем един нов лифт по съществуващото трасе на Романски ... т
Становището на еко-организациите е че могат да се подменят всчики лифтове, дори клекнаха стълбовете да не трябва да са на същите места.
Така че ако искаш отговор на този въпрос - питай Цеко.

Запоследно променено от geleto : 03-06-2015 в 14:40.
geleto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-06-2015, 14:43     #18
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Тоест Романски трябва да е на същото малоумно място, където е сега?
Че са клекнали е асно, ама е ясно и какво е излезнало отдзад докато са клечали.
Стари 03-06-2015, 15:04     #19
sugarfactory
Senior Member

Начално

Хора да Ви кажа е.ал съм ги и екоорганизациите и Цеко и всякви други измекяри, имам чуството, че докато ги гледаме как се дърлят и ще дойде време да ходиме с бастуните на Витоша

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Тоест Романски трябва да е на същото малоумно място, където е сега?
Ники, как ги виждаш ти другите опции? ... освен да му се свали долната станция при тази на долно Лале...на къде другаде може да отиде?

...много тегаво тия жеги и на бач ...
Стари 03-06-2015, 16:28     #20
Ники
Екстремен лифтар

Начално

100 пъти съм го казвал. Самото трасе трябва да се измести над пътеката за Черни връх. Хем няма да го духа вятъра, хем ще е по-лесен за поддръжка(спасителни операции-много лесно може да се достигне с трака до всяка точка, а не сега по камънака на баира, много по-лесен за профилактика.....) ама екологичните кратуни си знаят техното...по съществуващото трасе. Айде за Лале е ок трасето, долната част на Романски трасето си е ОК, но междинна трябва да се качи горе където сега е горна на Заека, за да може лифта да се ползва когато има мъгла и високата част на ски зоната е недостъпна. Ама кухите кратуни си пеят едно и също и после...ама те направиха лифт дет не работи. Еми да ви еее.....майката! Без извинение.

Иначе в плана на Витоша ски има и много недомислици, ама тва е друга тема. Но и има нещо, което е адски ценно. Терасиране на ски зоната. Висока, средна и ниска. И когато атм. условия не са подходящи се ползва ниската и средната евентуално, а когато снега надолу пролетно време се стопи да може да се ползва високата част. А сега и да искат Лале като се прекъсне и хой. Ако, че нагоре има метри сняг.

Запоследно променено от Ники : 03-06-2015 в 16:31.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 07:40.